Dziecko

Przedszkolaki z Gdańska wydały książkę kucharską. Zysk przeznaczą na szlachetny cel

"Przedszkolaki z przepisami na wyśmienite dania", reporterka: Natalia Górska

Dziecko

Przedszkolaki z Gdańska wydały książkę kucharską. Zysk przeznaczą na szlachetny cel

"Przedszkolaki z przepisami na wyśmienite dania", reporterka: Natalia Górska

Gotować każdy może, nawet jeśli ledwo sięga kuchennego blatu. Udowadniają to przedszkolaki i żłobkowicze z Gdańska. Dzieci zgromadziły dziesiątki doskonałych przepisów i wydały książkę kucharską. Zyski z jej sprzedaży przeznaczą na pomoc chorej koleżance i walkę z koronawirusem. 

Helena (7 lat) piecze ciasto marchewkowe. Natalia (5 lat) przygotowuje deser kokosowy. Tosia (4 lata) z siostrą przyrządza rafaello dla mamy na urodziny. Również rafaello, tyle że z białej fasoli, robi Tymon (6 lat).

Przepisy przedszkolaków

Seria prób i błędów oraz spektakularnych sukcesów pozwoliła dzieciom zgromadzić dziesiątki doskonałych przepisów kulinarnych. Wraz z rodzicami oraz wychowawcami wydały unikalną książkę kucharską

Przedszkolaki i żłobkowicze to nie są dzieci zbyt małe na to, żeby gotować. Fajnie jest gotować z dziećmi, spędzać z nimi wspólnie czas, przy okazji ucząc ich dużo społecznych rzeczy, ale także kulinarnych - umiejętności zachowania się w kuchni, obchodzenia z nożem, łyżeczką, szklaneczką  

- podkreśla Kamila Cerowska, współtwórczyni książki kucharskiej przedszkolaków. 

Książka kucharska na szlachetny cel

Książka dzieci z Gdańska to nie tylko garść kulinarnych inspiracji, ale przede wszystkim - realna pomoc. Pieniądze z jej zakupu przeznaczone są na opłacenie operacji jednego z przedszkolaków. Nikola choruje na mózgowe porażenie dziecięce. Ratunkiem dla niej jest kosztowna operacja w USA.

Przedszkolaki pomagają nie tylko koleżance. Część zysku z książki przeznaczają na walkę z koronawirusem. Dzieciaki i ich rodzice zbierają pieniądze na zakup respiratora dla Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego. 

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Co sądzisz o tym artykule?
75
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0