Kombinezon ciążowy to obowiązkowy element garderoby każdej przyszłej mamy. Dlaczego warto wybrać kombinezon ciążowy? Dowiedz się, jakie rodzaje kombinezonów ciążowych są najpopularniejsze i co sprawia, że jest to ubranie dobre na każdą porę roku i na każdą okazję.
Koszula nocna ciążowa do szpitala powinna być wykonana z naturalnego materiału, pozwalającego skórze oddychać. Aby była wygodna i komfortowa w noszeniu, musi spełniać również szereg innych wymagań, o których młode mamy często zapominają. Czym powinny charakteryzować się koszule nocne ciążowe i do karmienia? Jak spośród tylu fasonów wybrać ten idealny?
Zimowa kurtka ciążowa to obowiązkowy element garderoby każdej przyszłej mamy, której trzeci trymestr ciąży przypada na chłodne, zimowe dni. Kurtki zimowe dla ciężarnych powinny spełniać szereg wymagań, tak, aby dobrze służyły przyszłej mamie i nienarodzonemu dziecku. Jakie zimowe kurtki ciążowe wybierać? Poznaj zasady, którymi warto kierować się przy ich zakupie.
W szafie każdej przyszłej mamy powinny znaleźć się legginsy ciążowe. Różnorodność kolorów i wzorów sprawia, że to rozwiązanie dobre dla każdej kobiety. Sprawdź, czym charakteryzują się bawełniane i ocieplane legginsy ciążowe i na co zwrócić uwagę przy zakupie.
Ciąża i okres nie idą ze sobą w parze, ponieważ to brak miesiączki jest najczęściej pierwszym objawem świadczącym o zapłodnieniu. Mimo to u niektórych kobiet pojawia się krwawienie w ciąży w terminie miesiączki. Jego przyczyny są jednak inne.
Wiele przyszłych mam zastanawia się, czy warto kupować specjalne majtki ciążowe na brzuch. Sprawdź, czym różnią się majtki ciążowe pod brzuch od tych podtrzymujących brzuch i czy warto używać ich na co dzień.
Kiedy jesteś w ciąży, często chcesz pochwalić się swoim szczęściem całemu światu. Dlaczego nie powiadomić wszystkich o odmiennym stanie za pomocą śmiesznego napisu na koszulce? Do wyboru masz zabawne bluzki ciążowe pełne ciekawych wzorów – wybierz swój ulubiony. Jeśli jednak wolisz wyglądać elegancko, lepiej postawić na klasyczne kroje dostosowane do zmieniającego się rozmiaru.
Jedz dla dwojga, nie za dwoje – takie zdanie powinno przyświecać wszystkim przyszłym mamom. Prawidłowy przyrost wagi to jeden z najbardziej istotnych tematów w trakcie całej ciąży – dotyczy zarówno mamy, jak i dziecka. Warto pamiętać, że jest to kwestia indywidualna, a to, ile ważysz Ty i Twoje maleństwo w brzuszku, zależy od wielu rozmaitych czynników.
Kobiety pragnące zostać mamami, bardzo często szukają metod, które przyspieszą zajście w ciążę. Wiele z nich chciałoby, żeby udało się zajść już w pierwszym miesiącu starań, co nie jest takie proste, jakby się mogło wydawać. Na szczęście są pewne akcesoria, dzięki którym można to wszystko przyspieszyć.
Ciąża nie zawsze jest wydarzeniem zaplanowanym i szczęśliwym. Niechciana ciąża dotyczy często nastolatek, ale także dojrzałych kobiet. Przyczyną tego problemu nie zawsze jest brak odpowiedniego zabezpieczenia. Jakie są przyczyny niechcianej ciąży i jak sobie poradzić w tak trudnej życiowej sytuacji?
Obrzęki w ciąży dotyczą głównie stóp, dłoni i kostek. Niejedna ciężarna twierdzi, że to właśnie obrzęki nóg w ciąży sprawiają, że czuje się bardziej zmęczona i potrzebuje wówczas więcej odpoczynku. Warto pamiętać, że jest to całkiem normalna przypadłość ciążowa.
Aromaterapia jest zabiegiem, który ma na celu rozluźnić ciało, uwolnić je od stresu i zrelaksować umysł. Jest ona na tyle prosta do wykonania, że wiele osób przeprowadza ją we własnym domu. Aromaterapię stosuje się też w salonach kosmetycznych jako dodatek do większości zabiegów pielęgnacyjnych na twarz i relaksujących na ciało.
Obliczenie miesiąca ciąży w oparciu o fazy cyklu miesięcznego nie jest zbyt skomplikowaną rzeczą, pod warunkiem, że pamięta się o tym, w którym momencie ginekolodzy mówią o jej rozpoczęciu. Znając szczegółowy rozkład kalendarza ciąży, przyszła mama wie, na jakim etapie rozwoju znajduje się jej dziecko.
Ketony w moczu w ciąży w warunkach fizjologicznych nie powinny być obecne. Jedną z częstych przypadłości kobiet ciężarnych jest cukrzyca, którą można wykryć za pomocą badań (krzywej cukrowej) oraz badania moczu na obecność ciał ketonowych.
Ulgę w dolegliwościach ciążowych przyniesie kobiecie masaż pleców. Zbawienny będzie również masaż brzucha i nóg, który ma duże znaczenie we właściwej pielęgnacji narażonej na rozstępy skóry i w zmniejszeniu opuchlizny kończyn.
Mikroskop owulacyjny to urządzenie medyczne, którego używa się w diagnostyce płodności kobiet. Urządzenia tego typu są bezpieczne, dyskretne i niedrogie, dzięki czemu dostępne są dla większości kobiet, które pragną w prosty sposób sprawdzić, kiedy przypadają ich dni płodne.
Od kilkudziesięciu lat kobiety w ciąży słuchają muzyki klasycznej, a rodzice puszczają swoim nowo narodzonym dzieciom symfonie i koncerty Wolfganga Mozarta czy kompozycje Bacha, przekonani, że dzięki tym zabiegom wzrośnie poziom inteligencji ich dzieci. Nikt jednak nie wie, skąd posiadł tę wiedzę i czy aby na pewno divertimenta, serenady i kwartety sprzed ponad dwustu lat sprawią, że malutki osesek wyrośnie na geniusza. Wszystko przez pewnego otolaryngologa i niefortunnie zinterpretowane badania z 1993 roku.
Wiele kobiet zastanawia się, czy poród naturalny po cesarskim cięciu jest możliwy. Powszechnie uważa się, że jednym ze wskazań ukończenia ciąży drogą cięcia cesarskiego jest cesarka przy poprzedniej ciąży. Jeśli jednak kobiecie bardzo zależy na porodzie naturalnym i nie ma innych przeciwwskazań, jest to możliwe.
Podczas pierwszej wizyty u ginekologa, na podstawie ostatniej miesiączki, wyznaczany jest termin porodu. Jednak jest to data orientacyjna. Bardziej wiarygodną datę można uzyskać w późniejszym etapie ciąży na podstawie badanie ultrasonograficznego, dzięki któremu można określić dojrzałość i rozmiary dziecka.
Częstość występowania rzucawki oceniana jest na 4–6 aż do 100 przypadków na 10 000 żywych urodzeń. Rzucawka porodowa jest poważnym powikłaniem stanu przedrzucawkowego. Około 50 proc. przypadków rzucawki porodowej pojawia się w trzecim trymestrze, 30 proc. podczas porodu, a pozostała część na początku połogu.
Przyszłe mamy powinny stronić od nadmiernego wysiłku, co nie oznacza, że mają w ogóle rezygnować z ćwiczeń. Pilates wydaje się dobrym rozwiązaniem. Jednak czy zajęcia pilates są odpowiednie w ciąży?
Brązowe upławy w ciąży mogą być spowodowane wieloma czynnikami. Powinny one stanowić sygnał ostrzegawczy dla przyszłych mam i być powodem pilnej wizyty u lekarza prowadzącego ciążę. Brązowa wydzielina z pochwy w ciąży może się również pojawić po stosunku płciowym. W tym przypadku nie powinno to budzić niepokoju.
Kolor, zapach i konsystencja śluzu zmieniają się w zależności od tego, na jakim etapie cyklu menstruacyjnego kobieta się znajduje. Odzwierciedla to zmiany hormonalne, które zachodzą w kobiecym organizmie. Jest to sytuacja indywidualna każdego organizmu.
Ciąża pozamaciczna (ektopowa) na początku nie daje wyraźnych objawów. Zdarza się, że nie wykrywa jej test ciążowy. Przeczytaj, jakie są objawy ciąży pozamacicznej i jak wygląda leczenie.
Ciąża bliźniacza oznacza, że w macicy rozwijają się jednocześnie dwa płody. Nie ma jednoznacznych objawów świadczących o ciąży mnogiej. Można ją stwierdzić dopiero podczas pierwszego badania USG. Ciąża bliźniacza wymaga szczególnego dbania o siebie i rozwijające się w łonie dzieci. W roku 2019 Ogólnopolski Dzień Bliźniąt przypada na 19 maja - dlatego rozmawialiśmy o nim w niedzielę w studiu Dzień Dobry TVN. Dowiedzcie się więcej o ciąży bliźniaczej!
Zdrowie kobiety ciężarnej ma szczególne znaczenie, ponieważ jej stan wpływa także na rozwijający się płód. Bakterie w moczu w ciąży oznaczają infekcję dróg moczowo-płciowych. Wymaga ona bezwzględnego leczenia, nawet jeśli nie daje żadnych objawów.
Ból pleców w ciąży jest jedną z najpowszechniejszych dolegliwości, która nasila się wraz z każdym miesiącem. Powodem jest wzrost masy ciała i przeciążenie kręgosłupa. Znane jest kilka sposobów na ból pleców w ciąży, które przynoszą szybką ulgę.
Kobiecie, która nie może zajść w ciążę, trudno pogodzić się z takim wyrokiem. Sposobem na radzenie sobie z tym problemem może być ciąża urojona. Przeczytaj, jak pomóc kobiecie, która cierpi na to zaburzenie
Kobieta, która przeżyła poronienie, obawia się, że przy kolejnych próbach będzie podobnie. Przeczytaj, kiedy można zajść w ciążę po wczesnym poronieniu i czy są powody do strachu. Jak przygotować się na kolejną ciążę po poronieniu?
Kobieta w ciąży może pozostać aktywna fizycznie niemalże do samego rozwiązania. Ćwiczenia nie tylko pozwalają zachować przyszłej mamie dobrą formę, ale są też świetnym przygotowaniem do porodu, który może okazać się dzięki nim łatwiejszy.