Kasia i Krzysiek Spychałowie nagrywają śpiewane bajki dla dzieci. Co jest w nich niezwykłego? To, że każda opowiastka jest tworzona indywidualnie dla każdego malucha. Sekretami swojej pracy autorzy podzielili się w naszym programie.
Kasia i Krzysiek śpiewają bajki
Bajki były ważne w życiu Kasi i Krzyśka Spychałów już od dzieciństwa. Oboje na kasetach magnetofonowych słuchali ukochanych opowieści. Z czasem sami zaczęli tworzyć różne historyjki.
Zaczęło się od tego, że nie mieliśmy pomysłu na prezent z okazji chrztu córki mojej siostry. Po prostu stwierdziliśmy, że chcemy zrobić coś takiego, co zostanie z Tosią na zawsze
- wyjaśnił Krzysiek, który odpowiada za warstwę muzyczną historyjek.
Tak zupełnie przypadkiem i spontanicznie pojawił się właśnie pomysł, żeby stworzyć bajkę
- dodała Kasia, odpowiedzialna za stronę słowną.
Teraz zajmują się tym profesjonalnie. Zanim jednak nagrają dla dziecka bajkę, wysyłają jego rodzicom ankietę. Pozwala ona dowiedzieć jak najwięcej na temat rodziny i ważnych dla niej spraw. Dzięki temu powstaje historia, która jest nagrywana i wysyłana w postaci gotowego pliku.
Bajki ważne dla dzieci
Tworzone przez Kasię i Krzyśka bajki mają bawić, ale też uczyć. Oboje pomogli Marcie Lech-Maciejewskiej stworzyć dla dzieci piosenkę o koronawirusie, która przekazuje ważne treści w przystępny sposób.
Wpadłam na pomysł, że zamiast straszenia, zamiast nakazywania, zamiast ograniczania ludzi, może warto im pokazać, jak ważne jest to, żeby zostać w domu i że ten czas w domu może być fajną przygodą
Dla blogerki podróżniczej Patrycji Tylendy i jej synka Igora stworzyli bajkę poświęconą włoskim wakacjom.
Wiemy, że podróż do Wenecji może w najbliższym czasie nie być możliwa i tak naprawdę w obecnej sytuacji nie wiemy, kiedy to będzie możliwe. Wenecja jest tak piękna, że sama bajka i słuchanie opisu, odgłosów, które się w tej bajce znajdują, już może naszego słuchacza małego i dużego przenieść w to magiczne miejsce
Kasia i Krzysiek bardzo cieszą się z tego, jak mali słuchacze reagują na ich bajki i często widzą filmiki, na których dzieci podrygują w rytm melodii. Dzięki ich opowiadaniom maluchy mogły też uporać się z niektórymi lękami.
Zobacz także:
- Kiedy dziecko nie słucha się rodziców. Psycholog: "Warto uszanować, że ono też ma jakąś koncepcję"
- Urodziny dziecka w czasach izolacji. Jak sprawić, aby pomimo kwarantanny ten dzień był wyjątkowy?
- Przedszkolaki z Gdańska wydały książkę kucharską. Zysk przeznaczą na szlachetny cel
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.
Autor: Wioleta Pyśkiewicz