Rodziła na stojąco w windzie. Akcję nagrały kamery monitoringu

Nieznajomy poprosił go o pomoc, Pan Mateusz odebrał poród
Źródło: Dzień Dobry TVN
34-letnia ciężarna z Brazylii poczuła w nocy silne skurcze, dlatego postanowiła pojechać do szpitala. Kobieta nie zdążyła jednak dotrzeć do placówki na czas. Jej dziecko przyszło na świat w windzie. Poród odebrali towarzyszący młodej mamie bliscy. Niezwykłą akcję zarejestrowały zainstalowane w bloku kamery.

Brazylia. Kobieta urodziła dziecko w windzie

Barbara Trindade Passos Casela to pochodząca z Brazylii 34-latka, która doznała nietypowego porodu. Kobietę obudziły w nocy narastające skurcze. Ciężarna postanowiła udać się do szpitala, ale zanim wyszła z mieszkania, poprosiła męża o zrobienie ostatniego zdjęcia w "dwupaku" oraz zawiadomienie o sytuacji najbliższych osób - matki, brata oraz sąsiadki. Chwilę później dzielna mama już trzymała na rękach swoją nowo narodzoną córkę. Dziecko przyszło na świat w windzie.

- Poszliśmy do łazienki, był skurcz, potem poszliśmy do salonu, był kolejny skurcz. Udało mi się dojść do drzwi i nastąpił kolejny skurcz, po czym wsiedliśmy do windy. Kiedy wysiadłam, powiedziałam: nie idźmy, chyba się urodzi. Znowu weszliśmy do windy, wtedy nastąpił poród - wspominała Barbara w rozmowie z serwisem portugal.postsen.com.

Nagranie z niecodziennego porodu

Akcję porodową, która miała miejsce w bloku mieszkalnym w Cuiabá, nagrały kamery monitoringu. Na udostępnionym w sieci filmiku widać, jak Barbara Trindade Passos Casela wchodzi wraz z mężem oraz towarzyszącą im kobietą do windy i w pozycji stojącej rodzi dziecko. Po kilkudziesięciu sekundach opuszcza windę z córeczką.

Jak donoszą media, kobieta pojechała wprost do szpitala, gdzie lekarze przecięli pępowinę i usunęli łożysko. Młoda matka wraz z dzieckiem pozostała w placówce na dwudniowej obserwacji. Dziewczynka otrzymała imię Joana.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Berenika Olesińska

Źródło: polsatnews.pl

Źródło zdjęcia głównego: Prakasit Kitilapo/Getty Images, Facebook

podziel się:

Pozostałe wiadomości