Drony, choć obecne w przestrzeni powietrznej od dłuższego czasu, nadal są ulepszane przez inżynierów. Wielbiciele nowych technologii - Rafał Galiński i Maciej Babiński opowiedzieli o nowych możliwościach latających konstrukcji.
Już 1 października wystartuje największa edukacyjno-technologiczna inicjatywa w Polsce. Mowa o piątej edycja Digital Festival. Na uczestników wydarzenia czekają konkursy, quizy, webinaria, hackathony, warsztaty i solidna porcja wiedzy na temat sztucznej inteligencji.
Z aplikacji korzysta obecnie już 7,5 mln użytkowników.
Elektryczne hulajnogi biją rekordy popularności. To łatwy i szybki sposób dotarcia do celu w zakorkowanym mieście, jednak ma swoją ciemną stronę. Statystyki są nieubłagane, do szpitali w całej Polsce trafia coraz więcej osób, które przeliczyły swoje umiejętności poruszania się na tym sprzęcie. Jeżdżą zbyt szybko, zbyt brawurowo oraz często po alkoholu. W Dzień Dobry TVN postanowiliśmy sprawdzić realną skalę problemu.
Czy wśród nas są tzw. obcy?
Na czym polega jego działanie?
Wybierając się na grzyby do lasu warto mieć ze sobą naładowany telefon, a najlepiej dodatkowo powerbanka. Dzięki niemu będziemy mogli nie tylko zadzwonić pod numer alarmowy w kryzysowej sytuacji, ale również pobrać przydatne aplikacje. Mogą nam one pomóc rozpoznać grzyby lub ustalić naszą lokalizację.
To metoda wykorzystywana w oszustwach.
Już we wrześniu w wybranych szkołach, rozpocznie się pilotaż projektu "Programowanie = Nasz drugi język". Pomysłodawcą programu jest Miron Mironiuk, założyciel firmy technologicznej, która korzystając ze sztucznej inteligencji podbija światowe rynki. - Programowanie to wielka szansa - powiedział podczas rozmowy w studiu Dzień Dobry TVN.
Może wydawać się to oczywiste, ale nie wszyscy wiedzą, do czego służy karta dźwiękowa. Najprościej mówiąc, jest to jeden z podstawowych podzespołów komputera, umożliwiający rejestrację, odtwarzanie i przetwarzanie dźwięku. Jaka karta dźwiękowa jest najlepsza?
Niestety w Polsce regularnie rośnie liczba cyberprzestępstw. Niemal każdego dnia w mediach pojawiają się informacje o nowych metodach oszustów na wyłudzenie naszych danych czy pieniędzy. Jak działają przestępcy?
Sprawdź, jak nie dać się oszukać.
Co to za zjawisko?
Dlaczego warto je wymieniać?
Oto najlepsze programy i aplikacje.
Przed wciąż rosnącym zagrożeniem ostrzega Ministerstwo Cyfryzacji i NASK.
Smartwatche czy różnego rodzaju opaski wykorzystywane przez osoby, które uprawiają sport mogą być niebezpieczne. Badania przeprowadzone przez amerykańskich naukowców jasno pokazują, że gadżety te są siedliskiem groźnym dla zdrowia bakterii. Jakie patogeny tam znaleziono?
Z końcem sierpnia wchodzi w życie ustawa o zwalczaniu nadużyć w komunikacji elektronicznej. Jej zadaniem jest ochrona Polaków przed oszustami. Na czym dokładnie będzie polegało nowe prawo? Jakie będą mieli obowiązki operatorzy telekomunikacyjni? Wyjaśnia Ministerstwo Cyfryzacji.
Socjolog: "Rola rodziców jest kluczowa".
Twórcy pracują nad narzędziem opartym na sztucznej inteligencji.
Oto aktualny raport.
- Odmłodziło je o 79 lat - komentuje Jacek Jabłoński, twórca instagramowego profilu Sztuczna Polska.
Co to jest hosting? To udostępnianie miejsca na komputerze, który pracuje bez przerwy, jest podłączony do Internetu i pełni funkcję serwera. Wybór odpowiedniego serwera do obsługi strony internetowej jest bardzo ważny. Jeżeli nie działa on poprawnie lub często się zawiesza, dostęp do strony będzie ograniczony albo wręcz niemożliwy.
Z logotypu Twittera zniknie charakterystyczny błękitny ptak.
"Nie daj się oszukać!"
Drukowanie dużych ilości dokumentów czy wielostronicowych umów może nadszarpnąć budżet. Mimo iż druk w kolorze czarno-białym jest najtańszy niż w kolorze, to częste kupowanie nowych kartridży już tanie nie jest. Warto zatem dowiedzieć się, jak samodzielnie napełnić kartridż w drukarce i jak go w razie potrzeby wymienić.
Rządowa aplikacja mObywatel staje się wśród Polaków coraz powszechniejsza i zawiera najważniejsze dokumenty w cyfrowej wersji. Co zrobić, jeśli korzystamy z mObywatela i stracimy nasz smartfon?
Cyberprzestępcy nigdy nie śpią. Ciągle szukają sposobów, by przejąć dane lub pieniądze osób korzystających ze smartfonów i internetu. Jedną z dróg „wkradania” się są fałszywe aplikacje.
Wiele osób nie wyobraża sobie dnia bez telefonu komórkowego. Smartfon, oprócz spełniania podstawowych funkcji komunikacyjnych, zastępuje nam telewizję, gazetę, odtwarzacz multimedialny czy aparat fotograficzny. Z okazji Światowego Dnia bez Telefonu Komórkowego zapytaliśmy eksperta, czy w obecnych czasach celebracja takiego święta w ogóle jest możliwa oraz, czy istnieją przesłanki, aby mówić o uzależnieniu od smartfonów.
Ta nowa metoda z wykorzystaniem sztucznej inteligencji w kilka sekund ułatwi Ci zadanie.