Technologia

  Technologia

  Awaria Facebooka i należących do korporacji aplikacji: Messenger, Instagram, WhatsApp, jaka miała miejsce 04.10.2021 r., była największą i najdłuższą globalną awarią tych serwisów w historii. Korzystanie z aplikacji było niemożliwe ponad sześć godzin. Ponownie zaczęły działać po północy czasu polskiego. Awaria objawiła poważny problem wielu użytkowników mediów społecznościowych.

  Najlepszy czytnik e-booków cechuje się nie tylko poręcznym rozmiarem, ale również określone parametrami, które spełnią indywidualne wymagania jego użytkownika. Rynek oferuje obecnie wiele modeli, spośród których najpopularniejsze są czytniki e-booków z podświetleniem. Jaki czytnik e-booków kupić, aby w pełni cieszyć się z jego funkcjonalności?

  Współczesne telefony wyposażone są w dziesiątki różnych aplikacji i często przez cały czas działają w trybie online. Z tych powodów należy ładować je niemal codziennie. Dowiedz się, jak szybko naładować telefon.

  Technologie rozwijają się w bardzo szybkim tempie. Jeszcze do niedawna tablet mógł być marzeniem czy innowacją. Obecnie, w dobie smartfonów, wszechobecnej sieci i łączności z innymi, tablety spełniają inne funkcje niż jeszcze kilka lat temu.

  Wiele osób zastanawia się, czy można wywołać zdjęcia z telefonu. Aparaty cyfrowe są coraz częściej zastępowane przez smartfony, a zdjęcia przechowuje się na nośnikach pamięci. Niektórzy jednak preferują fotografie w tradycyjnej, fizycznej formie, które można włożyć do albumu. Gdzie i jak wywołać zdjęcia z telefonu?

  Framework to inaczej platforma programistyczna określana jako szkielet służący do budowy aplikacji. Framework definiuje to, co jest zawarte w aplikacji – jej ogólny mechanizm funkcjonowania. Najczęściej spotykany podczas pracy przy komputerze jest .Net Framework. To platforma programistyczna opracowana przez firmę Microsoft, która jest dostępna na systemy operacyjne Windows, począwszy od wersji Windows 98, a skończywszy na najnowszym Windows 10.

  Kryptologia to niezwykle ciekawa dziedzina wiedzy. Obejmuje zarówno zagadnienia związane z kryptografią, jak i kryptoanalizą.

  Wiele osób nie wyobraża sobie dnia bez telefonu komórkowego. Smartfon, oprócz spełniania podstawowych funkcji komunikacyjnych, zastępuje nam telewizję, gazetę, odtwarzacz multimedialny czy aparat fotograficzny. Z okazji Światowego Dnia bez Telefonu Komórkowego zapytaliśmy eksperta, czy w obecnych czasach celebracja takiego święta w ogóle jest możliwa oraz, czy istnieją przesłanki, aby mówić o uzależnieniu od smartfonów.

  Rosnąca liczba mieszkańców miast wymusza lepsze zorganizowanie przestrzeni miejskiej. Służy temu m.in. zwiększenie zasięgu sieci komórkowych oraz Internetu w miejscach publicznych, inteligentne sterowanie ruchem ulicznym, a także monitorowanie ruchu samochodowego i wykorzystania przestrzeni parkingowych. O systemach Inteligentnych Miast opowiedział Maciej Staszak - Ekspert Emitel, Wiceprezes Zarządu ds. Sprzedaży, Emitel S.A., który podczas czatu z widzami rozwiewał również Wasze wątpliwości.

  Prywatna skrzynka mailowa szefa kancelarii premiera została zaatakowana przez hakerów. Taka informacja obiegła media kilka dni temu. Niedługo potem w sieci zaczęły pojawiać się liczne dokumenty, m.in. korespondencja Michała Dworczyka z premierem Mateuszem Morawieckim. Wszystko wskazuje na to, że za tym działaniem stoi Rosja. W Dzień Dobry TVN o skali problemu opowiedział ekspert ds. nowych technologii, dr Maciej Kawecki.

  Sketch­note to spo­sób noto­wa­nia infor­ma­cji za pomocą róż­no­rod­nych obraz­ków, wykre­sów, pod­kre­śleń, gra­fów i kolo­rów. Pomaga w łatwiej­szym rozu­mie­niu danych zagad­nień oraz ich szyb­szym zapa­mię­ty­wa­niu. Kiedy, gdzie i w jaki spo­sób sto­suje się sketch­no­ting?

  Życie bez muzyki byłoby po prostu nudne i smutne. Ulubiona piosenka już od samego rana potrafi przysłowiowo "zrobić nam dzień", a pobudzający singiel dodaje energii i motywacji do treningu. Jednak prawdziwi maniacy dobrych brzmień wiedzą, że istotny jest nie tylko repertuar, ale także jego jakoś. Tu kluczową rolę odgrywają słuchawki. Jak odpowiednio je dobrać, aby służyły nam przez wiele godzin podczas codziennych obowiązków, a także sprawdziły się w czasie aktywności na świeżym powietrzu, czy wakacyjnego urlopu?