Technologia

  Technologia

  Jeżeli jesteś bardziej świadomym użytkownikiem Internetu, to wiesz, że prywatność jest mocno narażona na ataki hakerów. Programy i usługi VPN są na to dobrym rozwiązaniem . Zapewniają nie tylko możliwość pozostania anonimowym w Internecie, ale także nie wymagają zakupu żadnych urządzeń ani profesjonalnej pomocy.

  Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w Internecie to temat, o którym jest coraz głośniej. Trudno się temu dziwić – w zinformatyzowanym świecie, w którym co sekundę w Internecie przybywa mnóstwo różnego rodzaju treści, zagrożenia czyhające na najmłodszych w sieci muszą być traktowane poważnie. Jak zachować bezpieczeństwo w Internecie, szczególnie w przypadku dzieci, które są jeszcze nieświadome ryzyka?

  Naprawa zalanego laptopa może być trudna i droga, dlatego warto najpierw wypróbować domowe sposoby na osuszenie sprzętu przed oddaniem go w ręce specjalisty. Sprawdź, jakie są koszty naprawy zalanego laptopa i czy urządzenie można uratować samodzielnie.

  Robert Stockinger, reporter „Dzień Dobry TVN”, przedstawia możliwość złożenia wniosku o nowy dowód osobisty przez internet. Odwiedza urząd, następnie fotografa i Ministerstwo Cyfryzacji. Ekspert z Ministerstwa Cyfryzacji pokazuje dowód osobisty z warstwą elektroniczną.

  Niejednemu ciąży zbyt duża ilość gotówki lub liczba kart w portfelu. Innym przeszkadzają kody zabezpieczające poszczególnych banków w płatnościach internetowych. Wszystkie te problemy rozwiązuje, obsługiwany przez większość banków, system płatności Blik. Sprawdź, jak go używać i na czym to polega.

  Wraz z nadejściem technologii 5G mają wzrosnąć możliwości telefonów, a wykonywanie różnych czynności ma być szybsze i skuteczniejsze. Mimo wszystko tak obiecujące rozwiązanie ma również swoje wady. O czym warto wiedzieć?

  Co to jest NFC w telefonie? Technologia ta służy głównie identyfikacji i uwierzytelnianiu, ale także monitorowaniu, np. skuteczności reklamy. Umożliwia korzystanie z szeregu udogodnień, w tym płatności bezprzewodowych i nowoczesnych systemów komunikacji publicznej. Jakie jeszcze ma właściwości?

  Smartfon stał się nieodłącznym elementem codziennego życia. Służy do robienia zdjęć, nagrywania filmików z wakacji i przeglądania internetu. Pokazywanie pamiętnych chwil znajomym na małym ekranie telefonu nie należy jednak do najwygodniejszych. W tym celu warto połączyć telefon z telewizorem i oglądać wszystko na dużym ekranie. Jak to zrobić i jakie akcesoria będą potrzebne?

  Dziś komputer to lekkie, zgrabne urządzenie, które za sprawą swoich niewielkich rozmiarów i wagi może zostać zabrane wszędzie. Pierwszy komputer na świecie był jednak nieco większy i cięższy. Zajmował powierzchnię 140 m² i ważył 27 t. Sporo, prawda? W czasach, kiedy zbudowano pierwszy komputer na świecie, nie przywiązywało się do tego takiej uwagi.

  Dom inteligentny to budynek, w którym zintegrowane są urządzenia sterujące różnymi urządzeniami i systemami funkcjonującymi wewnątrz. Inteligentny dom to system obejmujący różne technologie, które ułatwiają życie w domu, a także zwiększają bezpieczeństwo jego użytkowania.

  Programowanie obiektowe to jeden ze wzorców programowania, w którym powstałe programy definiowane są za pomocą obiektów – łączą one stan i zachowanie. W praktyce jest to połączenie danych i procedur. Program komputerowy stworzony w wyniku programowania obiektowego to składowa takich obiektów, które komunikują się ze sobą, aby wykonać określone zadania.

  W dzisiejszych czasach producenci gier komputerowych rozpieszczają graczy na wszystkie możliwe sposoby. Grafika, dźwięk, skomplikowana fabuła, interesujące postacie czy zaawansowana mechanika gry – wszystkie te cechy charakteryzują gry komputerowe z ostatnich lat. Mimo to wiele osób nadal chętnie sięga po stare gry komputerowe.

  Czy zawód informatyk programista jest dla każdego? Od kilku lat szkoły programowania cieszą się ogromną popularnością, coraz więcej osób uczy się też kodowania na własną rękę. Skąd wzięło się tak duże zainteresowanie tym zawodem i czy jest on dla każdego?

  Smartfon stał się naszą trzecią dłonią. Wykorzystujemy go do dzwonienia, wysyłania wiadomości, jako nawigację w samochodzie, odtwarzacz muzyki na siłowni czy krokomierz podczas uprawiania sportu. To wszystko sprawia, że bateria szybko się wyczerpuje i telefon trzeba doładowywać. Jak zatem oszczędzać baterię w Androidzie?

  Bezpieczeństwo w sieci w XXI wieku to podstawa – od bezpiecznego Internetu zależy, czy nasz komputer będzie działał sprawnie i czy nasze dane będą chronione. Niebezpieczeństw w sieci jest bardzo wiele, dlatego sprawdzamy, co to znaczy bezpieczny Internet, jak się zabezpieczyć i ostatecznie jak zapewnić bezpieczeństwo w sieci dla dzieci! Jak stworzyć bezpieczne hasło?

  Historia komputera sięga lat 40. XX wieku. Dynamiczna i stosunkowo krótka historia komputera pokazuje, jak rozwój technologiczny przyspiesza i zmienia się w zawrotnym tempie. Pokazujemy historię komputera w skrócie, od najstarszego do najnowszego modelu i odpowiadamy na pytania, kto stworzył pierwszy komputer, kiedy powstał, jak wyglądała historia komputerów w Polsce.

  Poszukiwanie najlepszego antywirusa na Androida może zająć trochę czasu, ale jest konieczne – system Android, jak każdy system, jest podatny na wirusy i szkodliwe oprogramowanie. Czy lepiej wybrać darmowy antywirus na androida do pobrania, czy może zainwestować w płatny, dobry antywirus? Na Androidzie jest w czym wybierać. Sprawdzamy, czym kierować się podczas decyzji!

  Czyszczenie Androida po odinstalowanych aplikacjach to konieczność dla każdego posiadacza smartfona. Poprzez czyszczenie Androida z niepotrzebnych plików zyskujemy w telefonie więcej miejsca na dysku i możemy przyspieszyć jego działanie. Na czym polega czyszczenie Androida ze śmieci?

  Topologia sieci komputerowej to, mówiąc innymi słowami, układ połączeń sieciowych komputerów. Podłączone do wspólnej sieci komputery na podstawie określonej typologii sieci komputerowej udostępniają między sobą dane. Sprawdzamy, co to jest topologia sieci, co oznacza i z czym się wiąże.

  Dwa monitory do laptopa bądź komputera kiedyś stanowiły ewenement, dzisiaj stają się normą. Nic zresztą dziwnego – podłączenie dwóch monitorów daje szereg dodatkowych możliwości, przydatnych zarówno dla graczy komputerowych, grafików, programistów i architektów, jak i entuzjastów dobrego kina. Jak podłączyć dwa monitory do komputera PC w łatwy i szybki sposób? Przedstawiamy prostą metodę.