Przestępcy gotowi są zrobić bardzo dużo, aby zyskać dostęp do naszych pieniędzy lub wyłudzić dane osobowe. Tym razem - jak informuje Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa - na popularnym portalu społecznościowym rozpoczęła się nowa kampania phishingowa polegająca na wyłudzaniu danych logowania do tego portalu. Co powinno zaniepokoić?
Szyfrowanie dysku to popularna metoda na zwiększenie bezpieczeństwa i anonimowości przechowywanych przez nas plików.
Cyberprzestępcy zastawili kolejną pułapkę na użytkowników smartfonów. Po raz kolejny podszywają się pod PGE. W wiadomości SMS informują o nieuregulowanych rachunkach i grożą odłączeniem prądu. Jak się chronić przed oszustwem na PGE?
Kiedy zaczęto tworzyć pierwsze drukarki 3D, sądzono, że za kilka lat takie urządzenie będzie stało w każdym domu. Stało się jednak inaczej. Obecnie z tego rodzaju drukarek korzystają lekarze, wynalazcy czy budowlańcy. Jak bardzo te urządzenia zmieniły nasze życie?
Sztuczna inteligencja wykorzystana przy tworzeniu omawianego w poniedziałkowym Dzień Dobry TVN chat bota potrafi już wygenerować zgodny z podanymi jej kryteriami list motywacyjny czy biały wiersz.
"Pozwala nam wykryć subtelne zmiany związane z demencją".
Przez nieuwagę można stracić pieniądze.
Do połączenia laptopa z telewizorem wystarczą w głównej mierze kable, jednak wszystko zależy od złącza, którego się użyje: HDMI, VGA czy DVI. W razie kłopotów z różnymi portami w urządzeniach można zastosować konwertery. Jeżeli cenisz sobie mobilność, istnieje także możliwość połączenia przez Wi-Fi.
Polacy wspólnie z Litwinami i Białorusinami pracują nad baterią do smartfonów i innych urządzeń, którą naładujemy w zaledwie osiem minut. Zdaniem naukowców przeżyje ona nawet kilkadziesiąt tysięcy cykli ładowania i będzie można ją dowolnie wyginać i formować.
Niestety, wiele nieuczciwych osób liczy na naszą nieznajomość zasad bezpieczeństwa w sieci.
Format HTML (HyperText Markup Language), czyli hipertekstowy język znaczników, wykorzystuje się do tworzenia stron internetowych. Przeglądarki są w stanie odczytać składnię HTML i następnie wyświetlić ją jako stronę www.
Sprawdź, na co należy uważać.
Wciąż mamy nieodparte wrażenie, że internet jest na naszych usługach. Wszystko mamy pod kontrolą. To my przeglądamy posty pojawiające się na naszych profilach w mediach społecznościowych. To my decydujemy, co udostępnić, a czego nie. Często komentujemy medialne wydarzenia i nie boimy się dzielić własnymi opiniami. Bierzemy czynny udział w dystrybuowaniu wielu treści i jesteśmy pewni, że wiemy, co robimy.
Skąd taka decyzja?
W jaki sposób miałby działać ich projekt?
Jak kupno nowego smartfona wpływa na degradację środowiska naturalnego? - Nie dawajmy się nabrać na promocje i nowe aplikacje - przestrzegła w Dzień Dobry TVN Joanna Murzyn, propagatorka ekologii cyfrowej.
Kim był "Jerry"? Z czego zasłynął?
Tiktoker wyliczył, ile pieniędzy marnujesz.
Jakie przewinienia popełniamy korzystając z Internetu?
Z aplikacji korzysta obecnie już 7,5 mln użytkowników.
Astronauta pokonał 22 tysiące kandydatów i ma szansę zapisać się na kartach historii jako drugi Polak eksplorujący kosmos.
Na co należy uważać?
O tym, jaki to wydarzenie będzie miało wpływ na rozwój technologii i o nowych pomysłach NASA, opowiedział w Dzień Dobry TVN kierownik planowania przyszłych misji kosmicznych Artur Chmielewski.
Na co uważać?
Najlepszą jakość obrazu uzyskamy nie tylko dzięki wyświetlaczowi wysokiej jakości, ale także odpowiednio dobranym kablom do monitora. Jak wybrać kabel łączący monitor z komputerem? Lepiej zastosować kabel VGA, HDMI, a może kabel USB lub Micro USB? Sprawdzamy kable do monitora, kable zasilające do komputera i przejściówki do monitora, aby wybrać te, które gwarantują najlepszy obraz.
- Mam całą gamę obiektywów - wyjaśnia fotograf Aleksander Małachowski, znany w sieci jako Hashtagalek.
Algorytmy mediów społecznościowych niestety nie pomagają.