Technologia

  Technologia

  Historia komputera sięga lat 40. XX wieku. Dynamiczna i stosunkowo krótka historia komputera pokazuje, jak rozwój technologiczny przyspiesza i zmienia się w zawrotnym tempie. Pokazujemy historię komputera w skrócie, od najstarszego do najnowszego modelu i odpowiadamy na pytania, kto stworzył pierwszy komputer, kiedy powstał, jak wyglądała historia komputerów w Polsce.

  Bezpieczeństwo w sieci w XXI wieku to podstawa – od bezpiecznego Internetu zależy, czy nasz komputer będzie działał sprawnie i czy nasze dane będą chronione. Niebezpieczeństw w sieci jest bardzo wiele, dlatego sprawdzamy, co to znaczy bezpieczny Internet, jak się zabezpieczyć i ostatecznie jak zapewnić bezpieczeństwo w sieci dla dzieci! Jak stworzyć bezpieczne hasło?

  Czyszczenie Androida po odinstalowanych aplikacjach to konieczność dla każdego posiadacza smartfona. Poprzez czyszczenie Androida z niepotrzebnych plików zyskujemy w telefonie więcej miejsca na dysku i możemy przyspieszyć jego działanie. Na czym polega czyszczenie Androida ze śmieci?

  Topologia sieci komputerowej to, mówiąc innymi słowami, układ połączeń sieciowych komputerów. Podłączone do wspólnej sieci komputery na podstawie określonej typologii sieci komputerowej udostępniają między sobą dane. Sprawdzamy, co to jest topologia sieci, co oznacza i z czym się wiąże.

  Poszukiwanie najlepszego antywirusa na Androida może zająć trochę czasu, ale jest konieczne – system Android, jak każdy system, jest podatny na wirusy i szkodliwe oprogramowanie. Czy lepiej wybrać darmowy antywirus na androida do pobrania, czy może zainwestować w płatny, dobry antywirus? Na Androidzie jest w czym wybierać. Sprawdzamy, czym kierować się podczas decyzji!

  Komputer gamingowy posiada niezwykle wydajne podzespoły, w tym najmocniejsze na rynku karty graficzne i procesory . Jaki jest dobry komputer do gier komputerowych?

  Dwa monitory do laptopa bądź komputera kiedyś stanowiły ewenement, dzisiaj stają się normą. Nic zresztą dziwnego – podłączenie dwóch monitorów daje szereg dodatkowych możliwości, przydatnych zarówno dla graczy komputerowych, grafików, programistów i architektów, jak i entuzjastów dobrego kina. Jak podłączyć dwa monitory do komputera PC w łatwy i szybki sposób? Przedstawiamy prostą metodę.

  Jaki zestaw komputerowy do gier wybrać? To często pojawiające się i niejednoznaczne pytanie. Coraz nowsze gry wymagają coraz lepszego sprzętu – nie na każdym zestawie komputerowym do gier nowoczesne produkcje będą działały płynnie na najwyższych ustawieniach graficznych. Sprawdzamy, czy warto kupić drogi, czy tani zestaw komputerowy do gier i czym się kierować podczas wyboru.

  Co to jest big data? Warto już teraz poznać odpowiedź na to pytanie, gdyż praca w sektorze big data może być jedną z najlepszych życiowych decyzji, a przynajmniej najbardziej opłacalnych finansowo. Aby pracować jako big data developer, czyli specjalista big data, należy ukończyć odpowiednie studia lub szkolenie z tego zakresu.

  Kompaktowa budowa, estetyczny wygląd, brak plątaniny kabli - to pierwsze z wielu zalet, jakie posiada komputer dotykowy - all in one. I ta prosta obsługa! Wyciągasz sprzęt z pudełka, ustawiasz na biurku, podłączasz kabel zasilający do prądu i już możesz zabierać się do pracy.