Urządzenia ładowane indukcyjnie (bezprzewodowo) powoli stają się standardem. Producenci telefonów coraz szybciej wprowadzają tę technologię do naszych domów i biur. Warto poznać ją lepiej, gdyż w najbliższych latach prawdopodobnie czeka nas ekspansja tego typu urządzeń. Sprawdź, na czym polega ładowanie indukcyjne telefonu, kto jest twórcą tej technologii i jakie korzyści i zagrożenia niosą ze sobą ładowarki indukcyjne.
Niektóre z dostępnych na rynku smartfonów przystosowane są do obsługi dwóch kart SIM. To wygodne rozwiązanie, dzięki któremu nie trzeba nosić ze sobą dwóch aparatów telefonicznych. Na czym polega Dual SIM? Jakie ma wady i zalety?
Masz tyle kart lub gotówki, że portfel zaczyna ciążyć w twojej kieszeni? Jest na to sposób – możesz skonfigurować płatności telefoniczne tak, aby nie była ci potrzebna ani karta, ani gotówka. Wszystko za sprawą bankowych aplikacji, które umożliwiają utworzenie wirtualnej karty płatniczej.
Nowe technologie ułatwiają nam życie, ale zdaniem Miłosza Brzezińskiego, trenera rozwoju personalnego, mogą też odbierać wcześniej nabyte umiejętności.
Trudno wyobrazić sobie współczesny świat bez znanych nam zdobyczy i rozwiązań technologicznych. W mniejszym lub większym stopniu sięgamy po nie każdego dnia. Wdrażają je firmy, instytucje, całe miasta. Czym jest Internet of Things?
Sieć 5G to nieodłączny element współczesnego, błyskawicznie rozwijającego się technologicznie świata. Wielu ludzi zdaje sobie sprawę, jak bardzo jest potrzebna, ale jednocześnie wokół niej narosło bardzo dużo mitów, fake newsów i absurdalnych wręcz teorii spiskowych. Dlaczego? W tym artykule krótko obalamy najpopularniejsze mity i wyjaśniamy, dlaczego obawy dotyczące najnowocześniejszej technologii są bezzasadne.
Bart Kołodziejczyk ma na swoim koncie sześć tytułów magistra, jeden inżyniera i dwa doktoraty. Założył trzy firmy i tyle samo organizacji pozarządowych. Za swoją działalność naukową został odznaczony przez królową Elżbietę II.
Hasło "Klara Sobieraj" wpisane w internetową wyszukiwarkę Google daje ponad 140 tys. odpowiedzi. Tajemnicza kobieta stała się bohaterką wielu artykułów i śledztw dziennikarskich. Wielu osobom, które z nią rozmawiało, nie przyszło nawet do głowy, że nie jest ona człowiekiem. Dr Maciej Kawecki wyjaśnia, czy boty mogą być zagrożeniem.
Kolejny raz robisz kółko wokół sklepu, bloku lub biurowca? Masz dość wiecznego szukania miejsca parkingowego? Firma Emitel postanowiła wyjść naprzeciw potrzebom kierowców i ułatwić im jazdę po mieście. Parkowanie nigdy nie było tak łatwe jak teraz.
O inteligentnych telefonach, zegarkach, telewizorach, czy nawet lodówkach większość z nas już słyszała. Mądre gadżety mają za zadanie ułatwić nam życie i podnieść jego jakość i, trzeba przyznać, świetnie sprawdzają się w tej roli. Czy nowoczesna technologia ma szansę odmienić jakość życia całych społeczności? Inteligentne miasta to nasza przyszłość, tylko… co to właściwie oznacza?
Wykluczenie cyfrowe to poważny problem, z którym, według szacunków, zmaga się nawet 5 milionów Polaków. Oczywiście, skoro dotarłaś na tę stronę, jasne jest, że Ciebie on nie dotyczy, jednak ponad 15% obywateli wciąż nie ma dostępu do sieci. Dlaczego?
Zmiany w sposobie nadawania naziemnej telewizji cyfrowej nadchodzą wielkimi krokami. Od 2022 roku standard DVB-T2 zastąpi obecną na rynku od 9 lat technologię DVB-T. Co to oznacza dla odbiorców? Co zrobić, aby nie stracić dostępu do bezpłatnej telewizji?
Jarosław Makarewicz jest nauczycielem matematyki i informatyki, który stworzył robota Franka o cechach zbliżonych do człowieka. Do projektu zaprosił swoich uczniów. Jak wyglądała ta współpraca? Co potrafi maszyna?
Google zapowiada zmiany polityki prywatności w Androidzie. Pozyskiwanie danych z naszych smartfonów przez Facebooka i inne strony czy aplikacje ma zostać ograniczone. Przez to mogą dużo stracić.
Podczas trwających w Pekinie Igrzysk Olimpijskich jedzenie przygotowują i serwują roboty. To nie tylko znak czasów, ale też zgrabny unik w walce z koronawiursem. Wyjątkowe połączenie antycznej idei igrzysk i współczesnej technologii.
Większość Polaków posiadających telefon komórkowy wie już, czym są alerty RCB. Od kilku lat te informacje niejednokrotnie ostrzegały ludzi przed zagrożeniami. Jak wygląda proces ich powstawania? O tym specjaliści opowiedzieli w Dzień Dobry TVN.
W sieci pojawiają się graficzne podobizny ich właścicieli, przez co NFT z dnia na dzień cieszy się coraz większą popularnością w Polsce i na świecie. Czym jest to niewymienialne dobro wirtualne? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedzieli youtuber Rafał Masny oraz ekspert VR/AR Piotr Baczyński.
Pasja to niewątpliwie bardzo ważny aspekt naszego życia. To dzięki niej możemy wyrazić siebie i dać upust swojej energii i emocjom. Szczęśliwie rzeczywistość, w której żyjemy pozwala nam realizować się na wielu płaszczyznach, które często pozwalają łączyć zainteresowania. Tak też stało się w przypadku Kacpra Jasińskiego z „Top Model” – właśnie wziął udział w najnowszej kampanii Lenovo, w której, pozując przed obiektywem Marcina Tyszki, promuje linię gamingowych komputerów Legion.
Rok 2021 w Polsce był rekordowy pod względem cyberprzestępczości. Szacuje się, że liczba oszustów wzrosła o 40 proc., porównując dane z rokiem 2020. Co powinno obudzić naszą czujność?
Monitor komputerowy to bardzo ważny element. Wybierając monitor komputerowy, warto kierować się jego przeznaczeniem – inny komputer i monitor potrzebny będzie do pracy biurowej, jeszcze inny ekran komputerowy przyda się grafikowi w pracy, a inne funkcje będzie miał monitor do komputera do gier. Przedstawiamy, jaki monitor do komputera wybrać i jak podłączyć monitor do komputera, aby działał najefektywniej!
Zmiany w aplikacji Messenger. Po aktualizacji otrzymamy powiadomienie, jeśli ktoś zrobi zrzut ekranu konwersacji, w której bierzemy udział. Nie dotyczy to jednak wszystkich typów konwersacji. Nowa funkcja pojawi się w najnowszej aktualizacji.
Apostazja, czyli oficjalne, udokumentowane wystąpienie z Kościoła Katolickiego zyskuje w Polsce w ostatnich latach coraz większą popularność. Dostępna w Google Play aplikacja AppOstazja ma pomóc w przejściu tego procesu.
Choć obecnie ciężko wyobrazić sobie życie bez telewizora, jeszcze sto lat temu pozostawał w sferze marzeń wynalazców. Dopiero 26 stycznia 1926 roku (w niektórych źródłach – 27 stycznia) John Logie Baird zorganizował pierwszy publiczny pokaz transmisji telewizyjnej w Londynie. Katarzyna Czajka-Kominiarczuk, dziennikarka i blogerka, opowiedziała, jak to niezwykłe urządzenie zmieniło się przez dekady.
Coraz więcej osób pracuje zdalnie, przy komputerze. Spędzamy więc sporo czasu w przestrzeniach wirtualnych nie tylko prywatnie, ale też bardzo często zawodowo. Badania pokazują, że sięgamy po telefon średnio co 10 minut. Czym jest higiena cyfrowa i dlaczego jest tak ważna?
Centrum Szyfrów Enigma w Poznaniu powstało, aby pokazywać sztukę szyfrowania i kodowania na przestrzeni dziejów. Każdy może przyjść i podjąć się rozszyfrowania wiadomości czy poszukać odpowiedzi na nurtujące pytania z przeszłości.
Co powinno wzbudzić nasze podejrzenia?
Czym jeszcze zaskoczy nas nauka?
Całopalenie to jedna z najpopularniejszych na świecie metod postępowania z ciałem człowieka po śmierci. Czy resomacja, czyli kremacja wodna stanie się alternatywnym rozwiązaniem? Na czym polega ta metoda?
Jeszcze kilka dekad temu ludzie doskonale radzili sobie bez komputerów, telefonów czy tabletów. Dzisiaj te urządzenia pozwalają nam pracować, kontaktować się z bliskimi, ale też zapoznawać się z ofertami reklamujących się w sieci firm. Dziennie otrzymujemy dziesiątki wiadomości marketingowych, które nie są nam potrzebne. W Dzień Dobry TVN ekspert ds. nowych technologii Maciej Kawecki wyjaśnił, jak poradzić sobie z tym problemem.
Inteligentny dom to pojęcie, które zdecydowanie zyskuje na popularności. Jak działa system Smart Home marki Samsung?