Fałszywe SMS-y. Bank ostrzega przed oszustami

Osoba czytająca SMS-a
Fałszywe SMS-y. Bank ostrzega przed oszustami
Źródło: Zinkevych/Getty Images
Przedstawiciel Banku Pekao ostrzega przed fałszywymi SMS-ami rozsyłanymi do klientów. Rzecznik prasowy apeluje o ostrożność i zapewnia, że bank nie wysyła tego typu wiadomości. To kolejna kampania phishingowa skierowana do klientów bankowości elektronicznej.

Fałszywe SMS-y podszywające się pod bank Pekao

Na Twitterze Paweł Jurek, rzecznik prasowy banku Pekao opublikował post z informacją, aby nie ufać SMS-om rozsyłanym przez oszustów. Próbują oni nakłonić do zalogowania się na fałszywą stronę bankowości elektronicznej Pekao. Rzecznik podał również adres do strony, na której znajdują się informacje o bezpiecznym bankowaniu w sieci.

Jak nie dać się oszukać?

Źródło: Dzień Dobry TVN
Uwaga! Kradzieże „na klamkę”
Uwaga! Kradzieże „na klamkę”
Kurs na gwałt!
Kurs na gwałt!
Oszustwa na SMS-y od kurierów
Oszustwa na SMS-y od kurierów
Newsletter wyłudzający dane
Newsletter wyłudzający dane
Pies o milionowych zasługach
Pies o milionowych zasługach

Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego (CSIRT KNF) opublikował na swoim profilu informację o kolejnej kampanii phishingowej. Oszuści podszywają się pod bank Pekao S.A.

W SMS-ie wysłanym przez oszustów można przeczytać: PEKAO: Ograniczyliśmy dostęp do Twojego konta ze względu na podejrzaną aktywność, aby uwierzytelnić odwiedź stronę: tny.sh/Peo-logowanie-daq.

Strona podana przez oszustów prowadzi do fałszywej bankowości elektronicznej. Ma ona za zadanie wyłudzić dane do logowania. W ten sposób hakerzy są w stanie ukraść z konta pieniądze. 

Oszuści podszywający się pod banki

Oszuści w ostatnim czasie upodobali sobie formę wyłudzania danych i pieniędzy przez rozsyłanie SMS-ów i e-maili z danymi do logowania na fałszywych stronach. Podszywają się nie tylko pod banki, ale również pod kurierów, portale aukcyjne, a nawet zbiórki pomocowe. Instytucje zajmujące się bezpieczeństwem ostrzegają, aby nie klikać w podejrzane linki, a nawet nie odpowiadać na SMS-y. W Marcu CSIRT KNF ostrzegał przed oszustami podszywającymi się pod bank ING i PKO BP. Pod pierwszy bank oszuści podszywali się mailowo - kliknięcie w link i zalogowanie na stronie mogło prowadzić do utraty środków. 

Więcej przeczytasz na tvn24.pl

Zobacz także:

Autor: Teofila Siewko

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Zinkevych/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości