oszuści

  W wielu miejscach zdobycie węgla, czy innego surowca nadającego się od ogrzewania domu, jest praktycznie niemożliwe. Niestety tę niełatwą sytuację wykorzystują oszuści.

  Cyberprzestępcy podszywają się pod duże marki. Na co trzeba uważać?

  Wybierając się do sklepu po zakupy, rzadko kiedy przyglądamy się informacjom zawartym na etykiecie. Ten fakt wykorzystują producenci żywności. Żerują oni na naszej nieuwadze i dodają do swoich wyrobów substancje, które w ogóle nie powinny się tam znaleźć. Które produkty są najczęściej podrabiane?

  Cyberprzestępcy nie robią sobie wakacji. Tym razem próbują wyłudzić pieniądze poprzez wiadomość SMS, w której informują o możliwości pozyskania dodatkowych środków. Na czym polega nowe oszustwo?

  Marketplace to platforma do sprzedaży na najbardziej znanym portalu społecznościowym. Użytkownicy serwisu mogą kupować i sprzedawać na nim swoje rzeczy. Jednak co zrobić, aby nie dać się oszukać? Sprawdź, na co zwracać uwagę, aby nie stracić pieniędzy.

  Policjanci z Ostrołęki przyjęli zgłoszenia dotyczące oszustw dokonywanych za pośrednictwem komunikatora Messenger. Na czym polega ta metoda wyłudzania? Na co powinniśmy uważać, aby nie paść jej ofiarą i nie stracić pieniędzy?

  Klienci której placówki muszą zachować ostrożność?

  Sprawdź, co zrobić, jeśli dostaniemy SMS-a od kancelarii komorniczej.

  Oszuści po raz kolejny próbują wyłudzać dane. Tym razem podszywają się pod popularną platformę streamingową - Netlix. Rozsyłają SMS-y z wiadomością o niezapłaconej subskrypcji. Na co należy uważać?

  Oszuści znów próbują wyłudzać pieniądze. Tym razem podszywają się pod Ministerstwo Finansów i rozsyłają fałszywe ankiety. Przygotowane są tak dokładnie, że bardzo łatwo się na nie nabrać. Na czym polega oszustwo? Jak nie dać się oszukać?

  Ponownie nasila się kampania phishingowa z wykorzystaniem SMS-ów. Oszuści podszywają się pod znaną firmę kurierską sugerując, że nasza paczka została wstrzymana. Na co należy uważać?

  W sieci pojawia się coraz więcej oszustów i fałszywych portali, które oferują nieistniejące lub kradzione towary.

  Bohaterowie reportażu Uwagi! TVN czują się oszukani przez jedną z łódzkich firm. Po wpłaceniu zaliczek za panele fotowoltaiczne, tracili kontakt z przedstawicielami przedsiębiorstwa.

  Regularnie publikujemy informacje o kolejnych metodach cyberprzestępców na wyłudzanie danych i pieniędzy. Coraz więcej osób pada ich ofiarami.

  Niezwykłą historię opowiedział jeden z tiktokerów, a jego nagranie zostało obejrzane już 2 miliony razy. Wskazał, jak oszuści okradają hotelowych gości.

  Oszuści znajdują coraz to nowsze sposoby na wyłudzanie pieniędzy. Tym razem wykorzystują wiadomości e-mail, w których znajduje się informacja o rzekomym zwrocie podatku.

  Aktualnie najpopularniejszą metodą oszustw jest wyłudzanie pieniędzy z bankowości elektronicznej. Oszuści robią to tak, abyśmy "okradali samych siebie", bez konieczności hakowania strony banku. Jak uchronić się przed oszustami? Co zrobić, aby nie stracić pieniędzy?

  W związku z ciągłym rozwojem e-handlu, pojawił się kolejny sposób na oszukiwanie i wyłudzanie pieniędzy. Poczta Polska przestrzega klientów przed oszustwem "na paczkę pobraniową". Na czym polega ta metoda? Na co warto zwrócić uwagę?

  W ostatnim czasie spotkać się można z dużą liczbą oszustw. Można dostać wiadomości SMS, e-mail, a część osób podszywa się nawet pod zbiórki pomocowe. Nowa metoda, to stary przekręt, który został dostosowany do obecnej sytuacji. 

  Grupa Energea ostrzega przed oszustami, którzy podszywają się i grożą odcięciem prądu. To nie pierwsza taka próba oszustwa "na prąd". Wysyłane są wiadomości SMS z linkiem do wyrównania niedopłaty. Sprawdź, co trzeba wiedzieć i jak nie dać się oszukać. 

  Uchodźcy przybywający z Ukrainy są w Polsce już od kilku tygodni. Części udało się już znaleźć pracę, a część wciąż jej szuka. Ze względu na nieznajomość języka polskiego i polskich przepisów mogą stać się łatwym celem dla oszustów. Ilu z nich mogło paść ofiarą nieuczciwych pracodawców?

  Przedstawiciel Banku Pekao ostrzega przed fałszywymi SMS-ami rozsyłanymi do klientów. Rzecznik prasowy apeluje o ostrożność i zapewnia, że bank nie wysyła tego typu wiadomości. To kolejna kampania phishingowa skierowana do klientów bankowości elektronicznej.

  Jak się przed nim uchronić?

  Dostałeś SMS-a z numeru 732232987 z informacją, że Google weryfikuje numer telefonu? Nie ma się czego obawiać, tym razem nie jest to oszustwo. Prawdopodobnie każdy użytkownik Androida dostał lub dostanie taką wiadomość. Sprawdź, co to za SMS.

  Cyberprzestępcy nigdy nie śpią. Ciągle szukają sposobów, by przejąć dane lub pieniądze osób korzystających ze smartfonów i internetu. Jedną z dróg „wkradania” się są fałszywe aplikacje.

  Dorota Szelągowska to kolejna gwiazda, której wizerunek został bezprawnie wykorzystany przez oszustów. Zdjęcia i dane personalne dziennikarki znalazły się w reklamach specyfiku na odchudzanie. Prowadząca program "Totalne remonty Szelągowskiej" opublikowała w mediach społecznościowych oświadczenie w tej sprawie.

  Coraz więcej osób dostaje SMS-y z wezwaniem do służby wojskowej. Resort obrony narodowej za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował, że żadne wiadomości nawołujące do mobilizacji nie są wysyłane.

  Policja ostrzega przed niebezpiecznymi SMS-sami. W wiadomościach przesyłanych przez oszustów znajduje się link, po kliknięciu w niego na telefonie zostaje zainstalowane złośliwe oprogramowanie. W ten sposób przestępcy otwierają sobie drogę do naszych pieniędzy.

  W ostatnim czasie pojawiła się nowa wersja oszustwa na BLIK. Zespół cyberbezpieczeństwa w Komisji Nadzoru Finansowego (CSIRT KNF) ostrzega przed wiadomościami SMS z informacją o zwrocie środków. Ich autorami mogą są oszuści, którzy próbują wyłudzić pieniądze. Na co trzeba uważać?

  30. Finał WOŚP za nami, ale wciąż finalizowane są zbiórki i licytacje. Nie wszystkie uczciwie. Wpis Jurka Owsiaka w mediach społecznościowych nie pozostawia złudzeń. "Nie nas chcesz oszukać, oszukujesz dzieciaki" - do kogo gorzkie słowa adresował pomysłodawca największej charytatywnej zbiórki?