Technologia

  Git to jeden z dostępnych systemów kontroli wersji. Na początek warto wiedzieć, że wyróżnia się trzy rodzaje powyższych systemów – lokalne, scentralizowane i rozproszone. Git zaliczamy do trzeciej grupy. Jest on oparty na architekturze P2P. Takie rozwiązanie umożliwia jednoczesną współpracę z grupami ludzi nad tym samym zadaniem. Zmiany w projekcie są szybko synchronizowane. Dowiedz się więcej o tym systemie z okazji Dnia Wolnego Oprogramowania.

  Czasami podczas surfowania po internecie czy gry na konsoli rzuca się w oczy rzecz lub sytuacja, którą warto zapisać - do tego potrzebny będzie zrzut ekranu, czyli print screen. Jak zrobić zrzut ekranu? To prostsze niż się wydaje – wystarczy odpowiednia kombinacja klawiszy lub darmowy program.

  Zatrzymywanie w kadrze najważniejszych wydarzeń z życia to od czasów wynalezienia fotografii bardzo ważny element w budowaniu wspomnień. Oczywiście postęp technologiczny znacznie ułatwia cały proces, co jest szczególnie ważne, kiedy na świecie pojawiają się dzieci - to właśnie ich rozwój chcemy uchwycić, by móc do tych szczególnych chwil wracać po latach.

  Dzięki kosmicznemu Teleskopowi Jamesa Webba możliwa jest obserwacja najdalszych zakątków kosmosu. Co się stanie, jeśli skieruje się go na planety bliskie Ziemi? Zobaczymy je nie tylko w nowym świetle, ale również z wieloma szczegółami. Jak wygląda Jowisz widziany przez Teleskop Webba?

  Rozwój technologiczny ma bezpośredni wpływ na otaczający nas świat. Pojawiające się na rynku urządzenia wzbogacane są tym samym w coraz to nowsze rozwiązania. Komputer bądź laptop to obecnie obowiązkowe sprzęty w każdej firmie, jak i zaciszu domowym. Aby jednak urządzenie, działać mogło w pełni bezpiecznie, konieczne jest zainstalowanie odpowiedniego programu. Antywirusy dedykowane są klientom biznesowym oraz indywidualnym, którzy korzystać chcą z nieograniczonych zasobów internetowych w bezpieczny sposób.

  Wieczory na przydomowym tarasie to niezaprzeczalny atrybut lata. Długo wyczekiwany relaks można jeszcze bardziej umilić, wybierając odpowiednie gadżety. Konrad Koterba zaprezentował w programie kilka z nich. Sprawdź, co zrobić, żeby ogród stał się miejscem z którego nie będziemy chcieli wychodzić i to bez względu na pogodę.

  Szybki rozwój Internetu ma ogromny wpływ na zmiany w formach komunikacji międzyludzkiej. Aplikacje takie jak Instagram towarzyszą nam każdego dnia. Poszukujemy w nich inspirujących treści, promujemy własne. Zdarza się jednak, że z jakiegoś powodu chcemy konto na Instagramie usunąć. Sprawdziliśmy, jak to zrobić skutecznie.