Technologia

  Technologia

  W marca 2022 roku w Polsce rozpoczęła się zmiana standardu nadawania kanałów przesyłanych w ramach naziemnej telewizji cyfrowej. Dzięki temu mamy mieć więcej programów do wyboru, znacząco poprawi się także jakość obrazu. Co to oznacza dla zwykłego obywatela? Czy konieczna będzie wymiana telewizorów?

  Cyberprzestępcy zastawili kolejną pułapkę na użytkowników smartfonów. Tym razem podszywają się pod PGE. Informują o nieuregulowanych rachunkach i grożą odłączeniem prądu. Jak się chronić przed oszustwem na PGE?

  Cyfrowe nadawanie telewizji naziemnej rozpoczęło się w 2013 roku i od tego czasu stosowany był standard DVB-T. W 2022 roku czeka nas zmiana na nowy standard - DVB-T2/HEVC. 25 kwietnia została przełączona druga grupa odbiorców. Co to jest sygnał DVB-T2/HEVC? Jakie są terminy dla poszczególnych województw?

  Latanie dronem może sprawiać dużo frajdy. Aby tak się stało, trzeba nauczyć się podstawowych zasad pilotowania drona. Podczas pierwszego lotu warto lecieć wolno i przez cały czas trzymać palce na drążkach kontrolera. W początkowej fazie lotu najważniejsza jest orientacja drona.

  Najpopularniejsze hasła nie uchronią nas przed utratą danych. Ekspert radził w Dzień Dobry TVN, jak stworzyć zabezpieczenie, które uchroni nas przed kradzieżą np. kont w mediach społecznościowych czy wrażliwych danych.

  Uzależnienie od komputera należy do grupy uzależnień behawioralnych, czyli takich, które są związane z przymusem wykonywania konkretnej czynności. Jest to problem, który dotyczy najczęściej młodzieży i dzieci. Skutki uzależnienia od komputera to pogorszenie zdrowia i relacji społecznych.

  Przedstawiciel Banku Pekao ostrzega przed fałszywymi SMS-ami rozsyłanymi do klientów. Rzecznik prasowy apeluje o ostrożność i zapewnia, że bank nie wysyła tego typu wiadomości. To kolejna kampania phishingowa skierowana do klientów bankowości elektronicznej.

  Ruszyła nowa kampania spamerska, rozsyłane są wiadomości z rosyjskich domen z wiadomością rekrutacyjną. Oszuści próbują zdobyć dane wrażliwe i wciągnąć w piramidę finansową. Na co należy uważać? Jak zareagować?