Święta to czas gorączkowych zakupów. W pośpiechu łatwo się zapomnieć i dać się oszukać. Jak chronić się przed cyberoszustami w czasie przedświątecznych sprawunków i nie tylko? O tym opowiedziała nam Magdalena Korona, inżynierka bezpieczeństwa ds. strategii i technologii antyfraudowych w mBanku.
"Efekt jest znacznie lepszy".
Jakie są nowe funkcje?
Te gadżety ci w tym pomogą.
Finsta, inaczej fake konto na Instagramie, to sprzeciw wobec wyidealizowanych zdjęć.
Klienci na całym świecie czekają na Black Friday, by zrobić zakupy w okazyjnych cenach. Propozycji ze strony producentów jest tak wiele, że czasami trudno o wybór tej jednej. Z pomocą widzom Dzień Dobry TVN przyszedł Paweł Pilarczyk, dziennikarz komputerowy.
Na czym polega jego działanie?
Jacek Krawczyk, używający dziś imienia Jack, jest jedną z najważniejszych osób w Stanach Zjednoczonych, gdy chodzi o AI.
FIRST Robotics Competition to jeden z najbardziej prestiżowych konkursów robotycznych na świecie. Do udziału w nim przygotowują się uczniowie z warszawskich szkół średnich. Co daje udział w takim konkursie? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedzieli członkowie drużyny FaroTech oraz Małgorzata Biszczuk, nauczycielka informatyki, opiekunka zespołu.
Inteligentne opaski to tylko początek.
Tylko w poprzednim roku zgłoszono 322 tys. tzw. niebezpiecznych zdarzeń, a to oznacza, że działalność cyberprzestępców rośnie, bo w porównaniu do 2021 r. zwiększyła się aż o 178 proc. Jednym z oszustw, które stosują jest tzw. przekręt na sedes. Na czym polega? Jaka jest skala zjawiska? O tym rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z dziennikarką Natalią Szewczak i ekspertem ds. cyberbezpieczeństwa, Danielem Suchockim.
W ostatnim czasie wiele osób otrzymało bardzo wysokie, nawet kilkanaście tysięcy złotych, rachunki za telefon komórkowy. Czy wina leży po stronie samego użytkownika, który wykonywał drogie połączenia, czy to działanie złośliwego oprogramowania? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedzieli Robert Grabowski, ekspert ds. cyberbezpieczeństwa oraz Adam Haertle, redaktor portalu zaufanatrzeciastrona.pl.
Robot planetarny to urządzenie umożliwiające wykonywanie wielu czynności w kuchni – mieszanie, ucieranie, ubijanie. Zaawansowane technologicznie modele pozwalają nawet na duszenie, gotowanie i smażenie. Określenie "planetarny" pochodzi od ruchu mieszadeł – wokół własnej osi i po obwodzie misy.
Ile będzie trzeba zapłacić?
O tym mówił dr Maciej Kawecki, ekspert ds. nowych technologii.
Dlaczego warto go zdobyć?
Wielu z nas ochoczo korzysta z ładowania telefonu przy pomocy publicznych portów USB dostępnych w centrach handlowych, transporcie publicznym czy restauracjach. Sęk w tym, że nie wszyscy zdają sobie sprawę z istnienia juice jackingu.
Elon Musk pracuje nad kontrowersyjnym projektem. Chodzi o Neuralink, czyli wszczepialny do mózgu implant. Przedtem testowano go na zwierzętach, teraz badaniom chce poddać ludzi.
Konferencja Nowoczesne Technologie to podsumowanie III edycji programu mentorskiego realizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego. To niezwykła platforma wymiany doświadczeń, pomysłów oraz możliwości w otoczeniu pięknych wnętrz Teatru Polskiego w Szczecinie.
Po sześćdziesięciu latach polscy naukowcy jako jedyni na świecie powtórzyli eksperyment Miligrama. Dokonali tego na czele z socjologiem Konradem Majem. Badanie ma odpowiedzieć na pytanie, czy ludzie zmienili się od czasów II wojny światowej, czy rządzą nimi podobne schematy?
Santander Bank Polska wyłączy poprzednią wersję aplikacji. Po 2 października nie będzie już można z niej skorzystać. Co powinni zrobić klienci banku?
"Technologie są dla wszystkich".
Drony, choć obecne w przestrzeni powietrznej od dłuższego czasu, nadal są ulepszane przez inżynierów. Wielbiciele nowych technologii - Rafał Galiński i Maciej Babiński opowiedzieli o nowych możliwościach latających konstrukcji.
Już 1 października wystartuje największa edukacyjno-technologiczna inicjatywa w Polsce. Mowa o piątej edycja Digital Festival. Na uczestników wydarzenia czekają konkursy, quizy, webinaria, hackathony, warsztaty i solidna porcja wiedzy na temat sztucznej inteligencji.
Z aplikacji korzysta obecnie już 7,5 mln użytkowników.
Elektryczne hulajnogi biją rekordy popularności. To łatwy i szybki sposób dotarcia do celu w zakorkowanym mieście, jednak ma swoją ciemną stronę. Statystyki są nieubłagane, do szpitali w całej Polsce trafia coraz więcej osób, które przeliczyły swoje umiejętności poruszania się na tym sprzęcie. Jeżdżą zbyt szybko, zbyt brawurowo oraz często po alkoholu. W Dzień Dobry TVN postanowiliśmy sprawdzić realną skalę problemu.