TVN zaprasza studentów do świata technologii XR. "Żeby nakręcić film w Paryżu, nie musimy tam jechać"

Źródło: Dzień Dobry TVN
“Uwolnij wyobraźnię!” w technologii XR
“Uwolnij wyobraźnię!” w technologii XR
Czy technologia nas ogłupia?
Czy technologia nas ogłupia?
Technologie w służbie ekologii
Technologie w służbie ekologii
Targi technologiczne w Dubaju - na co stawia świat?
Targi technologiczne w Dubaju - na co stawia świat?
Ciemne strony nowych technologii
Ciemne strony nowych technologii
10% młodych uważa, że jest w internetowym związku
10% młodych uważa, że jest w internetowym związku
Stworzyli prototyp kierownicy monitorującej tętno i saturację kierowcy
Stworzyli prototyp kierownicy monitorującej tętno i saturację kierowcy
Czy media społecznościowe mogą być pożyteczne w życiu dziecka?
Czy media społecznościowe mogą być pożyteczne w życiu dziecka?
Stacja TVN wyszła na przeciw młodym ludziom i przygotowała wyjątkowy konkurs dla studentów szkół filmowych "Uwolnij Wyobraźnię". Aby wziąć udział, należało napisać scenariusz. Jurorzy to twórcy z ogromnym dorobkiem filmowym. I to oni wyłonią 5 najlepszych prac, które zostaną zrealizowane w formie etiudy w studiu TVN XR. O szczegółach opowiedziały w Dzień Dobry TVN m.in. kuratorka konkursu Kinga Burzyńska oraz Kasia Kieli, President & Managing Director Warner Bros. Discovery w Polsce.

"Uwolnij Wyobraźnię", czyli konkurs z technologią XR

TVN wraz z największymi uczelniami w Polsce organizuje konkurs na najlepszy scenariusz etiudy pod hasłem "Uwolnij Wyobraźnię". Z nadesłanych scenariuszy, jury wybierze 5 najlepszych, które zostaną zrealizowane w TVN XR Studio

- Technologia XR daje możliwości realizacji na obrazach, które wcześniej zostaną nagrane w rzeczywistości realne. TVN produkuje "Na wspólnej" czy "Klarę" w tej technologii. W styczniu do TVN XR studio przyjechało 130 studentów. Głód i chęć korzystania z nowej technologii w młodych ludziach absolutnie jest - powiedziała Kinga Burzyńska, kuratorka konkursu "Uwolnij wyobraźnię".

- Do takich projektów nie trzeba mnie namawiać. Jestem podekscytowana, bo nie ma mediów bez technologii i nie ma kreacji bez technologii. Druga sprawa to praca z młodymi ludźmi, musimy im pomagać, dawać szansę, inspirować i mentorować. Ten konkurs to w sobie ma - dodała Kasia Kieli, President & Managing Director Warner Bros. Discovery w Polsce oraz CEO TVN.

Technologia XR i jej zastosowanie

Jurorami konkursu zostali Agnieszka Smoczyńska, Jan Holoubek, Bartłomiej Ignaciuk, Bartłomiej Kaczmarek i Paweł Maślona. Twórcy dostrzegają ogromny potencjał w prezentowanej technologii.

- To poszerzenie możliwości tego, jak możemy myśleć o filmie. Teraz, żeby nakręcić film w Paryżu, nie musimy tam jechać. To przeniesienie siebie i aktorów w wirtualną rzeczywistość, co ułatwia granie - opowiadała Agnieszka Smoczyńska, reżyserka i jurorka konkursu.

- Daje to możliwości zbudowania scenografii np. dla młodego reżysera, który nie miałby na to budżetu - dodał Jan Holoubek, reżyser.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl. 

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Oskar Netkowski

Reporter: Magda Nabiałczyk

podziel się:

Pozostałe wiadomości