"Uwolnij Wyobraźnię", czyli konkurs z technologią XR
TVN wraz z największymi uczelniami w Polsce organizuje konkurs na najlepszy scenariusz etiudy pod hasłem "Uwolnij Wyobraźnię". Z nadesłanych scenariuszy, jury wybierze 5 najlepszych, które zostaną zrealizowane w TVN XR Studio.
- Technologia XR daje możliwości realizacji na obrazach, które wcześniej zostaną nagrane w rzeczywistości realne. TVN produkuje "Na wspólnej" czy "Klarę" w tej technologii. W styczniu do TVN XR studio przyjechało 130 studentów. Głód i chęć korzystania z nowej technologii w młodych ludziach absolutnie jest - powiedziała Kinga Burzyńska, kuratorka konkursu "Uwolnij wyobraźnię".
- Do takich projektów nie trzeba mnie namawiać. Jestem podekscytowana, bo nie ma mediów bez technologii i nie ma kreacji bez technologii. Druga sprawa to praca z młodymi ludźmi, musimy im pomagać, dawać szansę, inspirować i mentorować. Ten konkurs to w sobie ma - dodała Kasia Kieli, President & Managing Director Warner Bros. Discovery w Polsce oraz CEO TVN.
Technologia XR i jej zastosowanie
Jurorami konkursu zostali Agnieszka Smoczyńska, Jan Holoubek, Bartłomiej Ignaciuk, Bartłomiej Kaczmarek i Paweł Maślona. Twórcy dostrzegają ogromny potencjał w prezentowanej technologii.
- To poszerzenie możliwości tego, jak możemy myśleć o filmie. Teraz, żeby nakręcić film w Paryżu, nie musimy tam jechać. To przeniesienie siebie i aktorów w wirtualną rzeczywistość, co ułatwia granie - opowiadała Agnieszka Smoczyńska, reżyserka i jurorka konkursu.
- Daje to możliwości zbudowania scenografii np. dla młodego reżysera, który nie miałby na to budżetu - dodał Jan Holoubek, reżyser.
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Badania, które mogą ocalić życie tysiącom kobiet. Jak sztuczna inteligencja pomaga wykryć raka piersi?
- Polak twórcą sztucznej inteligencji: "Będzie narzędziem pomagającym nam żyć"
- Czy sztuczna inteligencja będzie mogła udawać zmarłą osobę?
Autor: Oskar Netkowski
Reporter: Magda Nabiałczyk