Jan Holoubek

  O czym będzie "Doppelgänger. Sobowtór"?

  Zachwyt na gali rozdania Orłów wywołała Agata Kulesza, która nie tylko zdobyła nagrodę dla najlepszej aktorki, ale również zadedykowała ją matce Tomasza Komendy. Kinga Burzyńska sprawdziła, jak na zwycięstwo zareagowali pozostali laureaci Polskich Nagród Filmowych.

  Magdalena Różczka i Jan Holoubek od lat tworzą udany związek. Para rzadko pokazuje się razem publicznie. Tym razem aktorka pochwaliła się ukochanym w mediach społecznościowych.

  Serial "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" to rozwinięcie kinowego przeboju, który opowiada historię młodego mężczyzny niesłusznie skazanego na 25 lat więzienia za zbrodnię, której nie popełnił. Produkcja pozwala jeszcze lepiej poznać tę emocjonującą historię, rozwijając wątki, które nurtują polskich widzów. Serial jest już dostępny w serwisie Player.pl.

  45. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych dobiegł końca, a my znamy już zwycięzców. Tegoroczne Złote Lwy powędrowały do "Zabij to i wyjedź z tego miasta" Mariusza Wilczyńskiego, zaś Srebrne Lwy – "Sweat" Magnusa von Horna. Sukces odniósł też film "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy". Dzień po wielkim wydarzeniu z narodzonymi - Piotrem Trojanem i Janem Holoubkiem rozmawiała Kinga Burzyńska.

  Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Toruniu już za nami. Ogłoszono laureatów konkursu EnergaCamerimage. Zwycięzcą w kategorii debiut reżyserski został Jan Holoubek za film "25 lat niewinności". Jak do wygranej odnosi się laureat?

  "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" na drodze do kolejnego sukcesu, tym razem międzynarodowego. Film w reż. Jana Holoubka zakwalifikował się do konkursu debiutów na Tallinn Black Nights Film Festival. To jedno z najważniejszych konkursowych wydarzeń na świecie.

  Niegdyś operator i scenarzysta, dziś jeden z tych reżyserów, którzy udowadniają, że w Polsce mogą powstawać naprawdę dobre filmy. W kinach możemy oglądać jego obraz "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy", opowiadający o jednym z najgłośniejszych błędów rodzimego sądownictwa. Czy można zrozumieć dramat człowieka, który zostaje bezpodstawnie skazany? O tym rozmawialiśmy z reżyserem Janem Holoubkiem.

  Stanęli przed zadaniem niezwykle trudnym. Zagrali role o tyle wymagające, że inspirowane prawdziwymi postaciami. Agata Kulesza i Piotr Trojan, odtwórcy głównych ról w filmie "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" opowiedzieli o tym, jak wyglądała praca na planie filmu, który od 18 września możemy oglądać w kinach.

  Historią Tomasza Komendy żyje cała Polska. Na ekrany kin 18 września wszedł opowiadający jego historię film w reżyserii Jana Holoubka. Na planie produkcji Kinga Burzyńska spotkała się z reżyserem, Agatą Kuleszą i Piotrem Trojanem.