Jan Holoubek o gwieździe najnowszego filmu "Doppelgänger. Sobowtór". "On się urodził do tej roli"

Autor:
Anna
Gondecka
Reporter:
Kinga Burzyńska
Przed nami festiwal w Gdyni
Przed nami festiwal w Gdyni Dzień Dobry TVN
wideo 2/21

W Gdyni rozpoczęło się prawdziwe święto polskiego kina - 48. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych. W tym roku o Złote Lwy w Konkursie Głównym powalczy aż 16 filmów. Imprezę otworzy projekcja najnowszego dzieła Jana Holoubka "Doppelgänger. Sobowtór". Jakie emocje towarzyszą reżyserowi z tej okazji?

Przed nami festiwal w Gdyni

18 września rozpoczął się 48. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, który w tym roku obfituje w niemal same premiery. Jednym z najbardziej oczekiwanych filmów jest  "Doppelgänger. Sobowtór" Jana Holoubka, który przenosi widzów do przełomu lat 70., 80. ubiegłego wieku i przedstawia prawdziwą historię polskich agentów specjalnych. Tylko nam reżyser filmu zdradził, jak się czuje chwilę przed premierą .

- Bardzo się cieszę, że tu jestem, że w końcu mogę się spotkać z koleżankami i kolegami z branży, i mam bardzo pozytywne emocje, pozytywne napięcie - powiedział Jan Holoubek.

"Doppelgänger. Sobowtór" - co w tej historii jest najbardziej urzekające?

Według reżysera na uznanie zasługuje cała warstwa kryminalno-szpiegowska, którą stworzył Andrzej Gołda. - Też jest to niesamowicie psychologicznie skonstruowany film o tym, jak jeden człowiek drugiemu kradnie tożsamość. Ten drugi zaczyna tej tożsamości szukać, a pierwszy dowiaduje się, że zgubił swoją własną tożsamość, bo za długo udawał kogoś, kim nie jest - dodał Jan Holoubek.

Przyznał również, że produkcja wymagała ogromnego zaangażowania. - Tutaj wielki ukłon w kierunku całej ekipy. Stworzenie bogatej Francji końca lat 70. to było nowum, które nas inspirowało i kręciło. (...) Całą Polskę zjechaliśmy, żeby jedno miasto, na przykład Strasburg uszyć z wielu miejsc.

Reżyser słowa uznania skierował także w stronę wybitnych aktorów, których kunszt bez wątpienia przyczynił się do stworzenia tej pełnowymiarowej produkcji. - Nie miałem wątpliwości, że Kuba Gierszał powinien zagrać główną rolę, jest fantastycznym aktorem i ma ikoniczną aparycję agenta, a do tego ma genialną znajomość języków, on się urodził do tej roli - zaznaczył.

- Nic tylko oglądać - podsumował reżyser filmu Jan Holoubek.

Nie oglądałeś Dzień Dobry Wakacje na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Anna Gondecka

Reporter: Kinga Burzyńska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Odkryj legendarne tytuły i zapomniane klasyki

Pozostałe wiadomości