Gdynia

  Gdynia

  Właśnie rozpoczęła się 46. edycja Festiwalu Filmowego w Gdyni. O Złote Lwy powalczy szesnaście filmów, które zakwalifikowały się do konkursu głównego. O roli kobiet w polskim kinie i gdyńskim festiwalu z Kingą Burzyńską rozmawiały Sławomira Łozińska, która zagrała główną rolę w filmie "Lokatorka" oraz z Agnieszką Smoczyńską, reżyserką i jurorką tegorocznej edycji festiwalu. 

  Od lat Wenecja jest znana nie tylko z rozległych kanałów i romantycznej atmosfery, ale także wyjątkowego karnawału. Już w XIII wieku pojawiły się pierwsze wzmianki o noszeniu wymyślnych masek, a miłość do nich trwa do dziś. W Dzień Dobry TVN o ich wyjątkowości opowiedziała para projektantów, Mirek Trymbulak i Jola Słoma.

  Dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki spotkał się z Magdaleną Sroką, dyrektorką Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, która najprawdopodobniej jest osobą, która widziała najwięcej filmów wśród wszystkich Polaków. Spotkanie dobyło się podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Co miała symbolizować Złota Gala? Jak polskie filmy wypadają za granicą? I czy Polacy chcą je oglądać?

  Jedną z produkcji, które zostały pokazane podczas 42. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni był film "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej". O jego powstawaniu, z reżyserką Marią Sadowską i aktorką Magdaleną Boczarską, rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki. Jak udało się ekipie tak wiernie skopiować czasy PRL-u? Czy to było duże wyzwanie?

  Podczas 42. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni pokazano najnowszą komedię Juliusza Machulskiego "Volta". Jedne z głównych ról zagrali: Aleksandra Domańska i Andrzej Zieliński. Jakie uniwersalne prawdy zawiera ten film? Z reżyserem i aktorami spotkał się dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.

  Na Festiwalu Filmowym w Gdyni odbyła się uroczysta premiera biografii Anny Przybylskiej zatytułowana "Ania". W Teatrze Muzycznym zjawili się przyjaciele i fani aktorki. Przyszła również mama i siostra zmarłej Anny Przybylskiej. Co powiedzieli o Ani ci, którzy ją znali osobiście? Na spotkaniu pełnym wzruszeń była dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  W filmie Bodo Koxa "Człowiek z magicznym pudełkiem" główną rolę męską zagrał Piotr Polak. Dzięki czemu obaj dogadywali się na planie? Jak produkcja była przyjęta przez prasę podczas 42. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni? Z reżyserem i aktorem rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki. Spotkanie trzech panów było zupełnie przypadkowe ;)

  Wśród filmów pokazywanych podczas 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni znalazły się cztery, w których wzięła udział Zofia Wichłacz. Jakie to są produkcje? Jakie postacie w nich zagrała? Z aktorką rozmawiał Marcin Sawicki. Czym zawstydził ją dziennikarz Dzień Dobry TVN? ;)

  W Gdyni rozpoczął się 42. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych. W jury konkursu głównego znaleźli się Agnieszka Grochowska i Paweł Pawlikowski. Z jakimi odczuciami przyjęli propozycję zasiadania w jury? Czym różni się ta edycja festiwalu od zeszłorocznej? Co szykują w najbliższym czasie dla swoich fanów? Z aktorką i reżyserem rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.

  Prezydent RP Andrzej Duda zapowiedział, że polski przemysł stoczniowy w Gdyni, Gdańsku i Szczecinie zostanie odbudowany. Czy rzeczywiście sprawy mają się aż tak źle? Dziennikarz Dzień Dobry TVN, a w wolnych chwilach, kapitan łodzi motorowej rodem z DDR i wilk morski Filip Chajzer sprawdził, czy statki budowane w Polsce są na fali, czy stocznie czeka raczej fala zwolnień. Przy okazji swojego pobytu na Wybrzeżu spotkał... elektryka ze stoczni. Kto wie, może i ten ma szansę na karierę polityczną?

  W Gdyni można zobaczyć akwarium, a w nim przepiękną rafę koralową. Podobno między jej skałami pływa Nemo. Pogłoskę tę postanowił sprawdzić prezenter pogody Maciej Dolega. Zobaczcie, z jakimi groźnymi rybami przyszło mu się zmierzyć.

  W Gdyni znajduje się muzeum poświęcone historii polskiej emigracji. Wybrał się tam Maciej Dolega. Pokazał nam ekspozycje, dzięki którym można poczuć i zrozumieć dzieje emigracji.

  Ruszył 40. Festiwal Filmowy w Gdyni. Czego możemy się spodziewać w tym roku? Czy widzowie będą mieli okazję spotkać się z twórcami? Kto poprowadzi warsztaty aktorskie? Z dyrektorem artystycznym Michałem Oleszczykiem rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.

  Musical "Zły" na podstawie powieści kryminalnej Leopolda Tyrmanda przedstawia historię polskiego superbohatera, który w realiach powojennej Warszawy sam próbuje przywrócić praworządność w mieście. Korespondent Dzień Dobry TVN Adam Kasprzyk spotkał się w Gdyni z reżyserem "Złego" Wojciechem Kościelniakiem. Dlaczego reżyser postanowił wystawić tę sztukę? Ilu aktorów zostało zaangażowanych w musicalu? Jak przygotowywali się do swoich ról?

  Prezenter Dzień Dobry TVN spełnił swoje marzenie i po raz pierwszy w życiu wszedł na pokład najsłynniejszego żaglowca w Polsce. O przygotowaniach do kolejnego rejsu Daru Młodzieży, Bartek porozmawiał z kapitanem żaglowca Henrykiem Śniegowskim. Co trzeba zrobić, by dołączyć do załogi i nim popłynąć? Czy każdy może zwiedzić żaglowiec? Czego życie na morzu uczy studentów Akademii Morskiej? Jak sobie radzą w warunkach sztormowych? Z pokładu żaglowca Bartek opowiedział też o pogodzie. Jaka czeka nas aura?

  W Gdyni znajduje się Park trampolin. Odwiedziła go pogodynka Dzień Dobry TVN Dorota Gardias. Czy wszyscy mogą skakać na trampolinie? Ile można spalić kalorii podczas skakania? Czy w parku można zorganizować lekcje wychowania fizycznego?

  Tomasz Kot odebrał nagrodę w Gdyni dla najlepszego aktora. Jak czuje się po spektakularnym sukcesie filmu "Bogowie"?Dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska zapytała o wąsy, które są nieodłącznym elementem jego roli oraz o wrażenia jakie pozostały w nim po festiwalu filmowym.

  Hoop Likes Festival Gdańsk 2014 to wydarzenie wyjątkowe. W jednym miejscu spotkają się gwiazdy Internetu: blogerzy, vlogerzy, youtuberzy i muzycy, którzy swoje utwory prezentują głównie w sieci. To pierwsza w Polsce impreza, która łączy świat wirtualny z rzeczywistością. W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: Bartosz Staniszewski, organizator Hoop Likes Festival Gdańsk 2014, Czesław Mozil, dyrektor artystyczny Hoop Likes Festival Gdańsk 2014 oraz The Dumplings, gwiazda Music Zone. Towarzyszyli im: 17-letnia Justyna Święs i 18-latek Kuba Karaś, czyli duet The Dumplings.

  Dokąd i po co biegły w niedzielę dziesiątki panien młodych? Agnieszka Jastrzębska z kamerą Dzień Dobry TVN wybrała się na Agrykolę gdzie odbywał się pierwszy w Polsce Bieg w Sukniach Ślubnych! Naszą redakcję reprezentowała Katarzyna Olubińska :)

  W Gdyni zakończył się jeden z największych festiwali muzycznych w Polsce. Zobaczcie co o festiwalu, jego atmosferze i publiczności powiedzieli nam: Katarzyna Nosowska, zespół Skunk Anansie, Maria Peszek i "Abradab"!