Polak twórcą sztucznej inteligencji: "Będzie narzędziem pomagającym nam żyć"

Źródło: Dzień Dobry TVN
Jacek Krawczyk – Polak twórcą sztucznej inteligencji
Jacek Krawczyk – Polak twórcą sztucznej inteligencji
Czy technologia nas ogłupia?
Czy technologia nas ogłupia?
Technologie w służbie ekologii
Technologie w służbie ekologii
Targi technologiczne w Dubaju - na co stawia świat?
Targi technologiczne w Dubaju - na co stawia świat?
Ciemne strony nowych technologii
Ciemne strony nowych technologii
10% młodych uważa, że jest w internetowym związku
10% młodych uważa, że jest w internetowym związku
Stworzyli prototyp kierownicy monitorującej tętno i saturację kierowcy
Stworzyli prototyp kierownicy monitorującej tętno i saturację kierowcy
Czy media społecznościowe mogą być pożyteczne w życiu dziecka?
Czy media społecznościowe mogą być pożyteczne w życiu dziecka?
Jacek Krawczyk, używający dziś imienia Jack, jest jedną z najważniejszych osób w Stanach Zjednoczonych, gdy chodzi o AI. Ostatnio gościł w Polsce, gdzie spotkał się z młodzieżą w XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie. Odpowiedział też na kilka pytań Marcina Sawickiego, reportera Dzień Dobry TVN.

Jack Krawczyk - życie prywatne

Jack Krawczyk urodził się we Wrocławiu, a prawie 35 lat temu wraz z rodziną wyjechał do Stanów Zjednoczonych. - Ojciec pracował jako inżynier w Polsce i jak się przeprowadziliśmy do Ameryki, to wykonywał ten sam zawód, a mama pracowała w różnych miejscach. [...] Moja babcia była nianią i nigdy nie nauczyła się angielskiego, więc tylko po polsku rozmawialiśmy w domu - wspominał.

Dziś twórca sztucznej inteligencji jest ojcem dwojga dzieci, mieszka w Kalifornii i stara się pielęgnować język polski podczas rozmów z rodzicami.

Sztuczna inteligencja oczami Jacka Krawczyka

Jack Krawczyk w rozmowie z Marcinem Sawickim opowiedział o tym, jak sztuczna inteligencja może wpłynąć na nasze życie.

- Kiedy mówię o możliwościach, jakie stwarza sztuczna inteligencja w naszym życiu, mam na myśli kolejną ważną zmianę technologiczną, która nastąpi wraz z transformacją internetu wkraczającego do naszych domów. Będzie narzędziem pomagającym nam żyć. To technologia, która nie tylko będzie robiła rzeczy za ciebie, ale także z tobą. Pomaga rozszerzyć pole działania. Czasem zmienić twoje myśli - wyjaśniał dyrektor Google Bard. Podał przykład.

- Widzimy, że grupą ludzi, którzy korzystają z narzędzi sztucznej inteligencji, są studenci, którzy idą na pierwszą rozmowę kwalifikacyjną. Biorą opis stanowiska pracy, umieszczają go w systemie sztucznej inteligencji i zadają pytania o przebieg rozmowy kwalifikacyjnej oraz pytania, jakie mogą im być zadane. Czat pokazuje więc kilka sugerowanych pytań, które mogą paść. To nie koniec. Następnie ci młodzi ludzie są ciekawi, jak mogą odpowiedzieć na to pytanie. Co będzie dla nich dobre, a co złe. Narzędzie zaczyna przedstawiać swoje przemyślenia.

Czy warszawscy licealiści korzystają ze sztucznej inteligencji? Jak narzędzie może wpłynąć na medycynę i szkolnictwo? Posłuchaj całej rozmowy w materiale wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Dominika Czerniszewska

Reporter: Mateusz Jarosławski/Marcin Sawicki

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Serowe arcydzieła na talerzu Andrzeja Polana
Materiał promocyjny

Serowe arcydzieła na talerzu Andrzeja Polana