Czy sztuczna inteligencja zacznie odrabiać prace domowe za uczniów? Powstał rewolucyjny chat bot
Sztuczna inteligencja wykorzystana przy tworzeniu omawianego w poniedziałkowym Dzień Dobry TVN chat bota potrafi już wygenerować zgodny z podanymi jej kryteriami list motywacyjny czy biały wiersz.
Sztuczna inteligencja może zrewolucjonizować medycynę? "Komputery są w stanie diagnozować ludzi"
Potencjał sztucznej inteligencji może okazać się niezastąpiony w rewolucjonizowaniu systemu opieki zdrowotnej, w tym także diagnostyki i leczenia nowotworów. To dobra wiadomość dla pacjentów, jak również dla opiekujących się nimi lekarzy.
Ostatnie dni wystawy zwycięskich prac w konkursie Digital Ars. Gdzie można ją zobaczyć?
Digital Ars to pierwszy w Polsce konkurs na sztukę tworzoną przez człowieka we współpracy ze sztuczną inteligencją. W Warszawie na placu Europejskim można zobaczyć wystawę zwycięskich prac. Do kiedy trwa?
W branży technologicznej nadal nie ma wielu kobiet. "To nie są bariery natury poznawczej"
Technologiczne kierunki studiów cieszą się coraz większą popularnością. Decydują się na nie zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Nieustające zmiany we współczesnym świecie sprawiają, że wiedza i praktyczne umiejętności związane z nową technologią niosą za sobą wiele możliwości zawodowych.
Miasta przyszłości: jak dzięki technologii można stworzyć inteligentną przestrzeń do życia?
O inteligentnych telefonach, zegarkach, telewizorach, czy nawet lodówkach większość z nas już słyszała. Mądre gadżety mają za zadanie ułatwić nam życie i podnieść jego jakość i, trzeba przyznać, świetnie sprawdzają się w tej roli. Czy nowoczesna technologia ma szansę odmienić jakość życia całych społeczności? Inteligentne miasta to nasza przyszłość, tylko… co to właściwie oznacza?
Kupiłeś asystenta głosowego? Ostrożnie! Instalując aplikację możesz być podsłuchiwany
Jeden z najważniejszych trendów technologicznych to rozwój sztucznej inteligencji. Jest ona obecna niemal wszędzie. W coraz większej liczbie domów instalujemy wirtualnych asystentów, które, chociażby sterują głośnością muzyki, włączają lub wyłączają światło czy wyszukują różne treści w sieci. Okazuje się, że nawet one mogą być niezwykle niebezpieczne i powinniśmy być bardzo ostrożni, zanim zostawimy z nimi nasze dzieci. O czarnych stronach nowych technologii porozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN dr Maciejem Kaweckim.
Val Kilmer miał raka gardła i stracił głos. Po latach fani usłyszeli aktora w poruszającym nagraniu
Kilka lat temu Val Kilmer dowiedział się, że ma raka gardła. Na skutek zabiegu tracheotomii, niemal całkowicie utracił głos. Teraz udało się go odtworzyć dzięki nowej technologii. Aktor udostępnił w sieci wideo, na którym słychać, jak brzmi po skorzystaniu ze sztucznej inteligencji.
"Free Guy" – film o świecie w którym każdy chciałby żyć. Jak Joe Keery wspomina pracę na planie?
Joe Keery znany z serialu "Stranger Things" powraca na duży ekran. Tym razem można go zobaczyć w komedii science fiction "Free Guy" w reżyserii Shawna Levy'ego. Film, choć nie brakuje w nim humoru, porusza ważne kwestie. W rozmowie z Anną Wendzikowską aktor opowiedział o swojej roli i atmosferze, jaka panowała na planie "Free Guy".
Lekarze zyskali nową broń w walce z rakiem szyjki macicy. "Sama cytologia to za mało"
Rak szyjki macicy to jeden z najczęściej diagnozowanych nowotworów u kobiet w Polsce. Dzięki badaniu cytologicznemu chorobę można wykryć na wczesnym etapie. Od niedawna lekarze dysponują nowym urządzeniem - EVA Visual Check - które ma jeszcze bardziej ułatwić i przyspieszyć rozpoznawanie raka.
Chatboty imitujące zmarłych. Do Urzędu Patentowego zgłoszono kontrowersyjny pomysł
Ulepszenie chatbotów, które dzięki sztucznej inteligencji będą mogły sprawiać wrażenie prawdziwej, zaangażowanej emocjonalnie osoby. Taki pomysł zgłosił do urzędu Patentowego jeden z gigantów technologicznych. Profil rozmówcy ma powstać na podstawie danych, jakie zostawiamy w sieci. Niewykluczone, że chatboty będą w stanie imitować zmarłych. Pomysł brzmi futurystycznie i kontrowersyjnie, ale tak właśnie może wyglądać nasza przyszłość, o której rozmawialiśmy z Pawłem Ellerikiem, specjalistą ds. nowych technologii.
Tworzy portrety nieżyjących ludzi przy użyciu sztucznej inteligencji. Mona Lisa i Szekspir wyglądają jak żywi
Nathan Shipley to artysta grafik, który opublikował w sieci niezwykłe portrety znanych osób żyjących w poprzednich stuleciach. Dzięki nowej technologii Henryk VIII, Anna Boleyn, William Szekspir, Jerzy Waszyngton czy Rembrandt wyglądają, jakby zostali przed chwilą sfotografowani.
Deep fake - granica między dezinformacją a prawdą. Ekspert: "W tym roku część z nas spotka się z nim i to od strony negatywnej"
Deep fake to technika obróbki audiowizualnej, która polega na łączeniu obrazów i dźwięków przy użyciu sztucznej inteligencji. Znajduje się ona na granicy między dezinformacją a prawdą. Jak w pozytywny sposób może zostać wykorzystana? W jaki sposób może dość do oszustw z wykorzystaniem tej technologii?
Korzystanie z filtrów do fotografii może być niebezpieczne. "Doszliśmy do momentu, w którym to rzeczywistość ma przypominać nam zdjęcia"
Kiedyś zależało nam jedynie na utrwalaniu rzeczywistości, a dziś pragniemy ją dodatkowo upiększać. Teraz także stało się to niemalże dziecinnie proste, bowiem filtry dostępne są nawet w mediach społecznościowych. Niewielu z nas jednak wie, że wiele z nich wykorzystuje algorytmy Sztucznej Inteligencji, a to ma swoje konsekwencje. Jakie? Zdradził ekspert ds. nowych technologii, dr Maciej Kawecki.
Sztuczna inteligencja doprowadzi do zagłady ludzkości?
Sztuczna inteligencja jest zjawiskiem fascynującym i zarazem przerażającym. Naukowcy, którzy ją tworzą decydują o przyszłości świata. Sztuczna inteligencja ma potencjał rozwiązywania najtrudniejszych problemów. Jest nam potrzebna przede wszystkim w medycynie. Podobno dzięki niej nasze życie się wydłuży. Coraz więcej mówi się też o automatyzacji pracy. Panuje również mit, że sztuczna inteligencja może doprowadzić do ludzkiej zagłady. O co dokładnie chodzi? W studiu Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy o tym z Aleksandrą Przegalińską i Kubą Klawiterem.
Czy sztuczna inteligencja przejmie kontrolę nad ludzkością?
Gościem Dzień Dobry TVN był Tanmay Bakshi. Nastolatek ma 14 lat, natomiast programuje już od 9 lat. Pasją do programowania zaraził go ojciec. Pierwszy program, który napisał, pomagał mu uczyć się tabliczki mnożenia. Dziś Tanmay Bakshi występuje przed prezesami największych firm. Jego kanał na You Tube śledzi ok. 300 tys. osób. Chłopak interesuje się głównie sztuczną inteligencją. Czym ona właściwie jest? I dlaczego jest tak ważna w dzisiejszym świecie?
Czym są algorytmy, jak działają i w jaki sposób wykorzystujemy je w codziennym życiu? Jak to się dzieje, że programy są w stanie przewidzieć nasze wybory lub zaproponować muzykę albo film, który nam się spodoba? O sztucznej inteligencji, z którą mamy do czynienia na co dzień, rozmawialiśmy z Aleksandrą Przegalińską - badaczką nowych technologii z MIT w Bostonie.
Sztuczna Inteligencja. Maszyny przejmą panowanie nad światem?
Parę lat temu historie o maszynach mądrzejszych od człowieka można było znaleźć tylko w scenariuszach filmów Sciencie Fiction. Dziś sztuczna inteligencja podpowiada nam, co kupić w sklepie internetowym, pomaga dojechać do celu w możliwie najkrótszym czasie i pracuje jako tłumacz. Czy maszyny zastąpią ludzi? Czy możliwe jest, że przejmą panowanie nad światem? w Dzień Dobry TVN zapytaliśmy o to dr. Jakuba Bochińskiego - naukowca z Centrum Nauki Kopernik oraz dziennikarza naukowego Jana Stradowskiego.
Anna Senkara spotkała się z Sophią, która została twarzą cyklu programowego "Być człowiekiem" w BBC Earth. Co robot myśli o ludziach, czym się interesuje i ... jakie ma plany na przyszłość? O przyszłości sztucznej inteligencji opowiedziała nam w studiu Dzień Dobry TVN Aleksandra Przegalińska - badaczka nowych technologi z MIT w Bostonie. Czym właściwie jest sztuczna inteligencja. Czy może okazać się niebezpieczna?
Odpowiednio zaprogramowany komputer więcej o Tobie wie niż najbliżsi przyjaciele. Marcin Sawicki rozmawiał z doktorem Michałem Kosińskim, który zajmuje się właśnie takimi komputerami. Okazuje się, że kilka hojnie rozdanych like'ów wystarczy, by komputer mógł ocenić naszą osobowość. Ekstrawertyk czy introwertyk? Sangwinik, melancholik, choleryk czy flegmatyk? To wszystko potem współczesny HAL 9000 przekłada na ekonomię. Jak? Zobaczcie!