16 proc. kobiet oddałoby 5 lat życia, żeby wyglądać idealnie - tak wynika z najnowszych badań.
O szczegółach w Dzień Dobry TVN opowiedzieli prof. Aleksandra Przegalińska, specjalistka AI oraz prof. dr hab. Robert Sabiniewicz, kardiolog dziecięcy.
"Pomoże zrozumieć kontekst realnego świata".
Co jeszcze się wydarzyło?
"Dzieła stworzone za pomocą algorytmów".
Jak wygląda to w praktyce? Jakie mogą być tego skutki?
Te newsy mogły cię ominąć.
AI zmienia świat i tak też może być z kinematografią. Coraz częściej wykorzystuje się ją do tworzenia obrazów, nagrań.
"Trochę mnie przeraża".
Co im grozi?
Sztuczna inteligencja nie tylko ułatwia życie, ale coraz częściej także budzi wiele niepewności. Od kilku miesięcy coraz częściej zauważa się, że narzędzia związane z AI wykorzystywane są do mało moralnych celów. Tym razem na tapet wzięto aplikacje do cyfrowego rozbierania m.in. kobiet i nieletnich.
Jak nazwać robopsa? "Zwierzę" należy do Politechniki Bydgoskiej, która przywitała go z otwartymi ramionami. Jak jednak na psa przystało, należy wybrać mu imię. WIMdog, WIMek czy WIMo? Oddaj swój głos.
Sprawdź, jaką skuteczność ma AI w diagnostyce nowotworów.
Z głosu można wyczytać informacje na temat naszego zdrowia. Aplikację, która analizuje ludzki głos i wychwytuje nieprawidłowości, stworzyli naukowcy z Wrocławia. Jak ona działa i objawy jakich chorób potrafi wykryć?
Sztuczna inteligencja nieustannie budzi podziw i zaciekawienie. Nie brakuje również tych, którzy podchodzą do niej z dużym dystansem, przekonując, że jej działanie może nieść za sobą poważne konsekwencje. A jak jest naprawdę? Czy czat GPT jest naszym sojusznikiem i może pomóc nam w wykonywaniu wielu czynności dnia codziennego? O tym w Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy z Marcinem Sawickim.
Sztuczna inteligencja jest coraz bardziej dostrzegalna w naszym życiu. Najlepszym tego dowodem jest najnowszy eksperyment przeprowadzony na Uniwersytecie w Nottingham. Badacze sprawdzili, czy sztuczna inteligencja potrafi zaopiekować się kotami. O szczegółach opowiedział nam Marcin Sawicki.
Influencerzy wykreowani przez sztuczną inteligencję coraz bardziej zyskują na popularności.
Sztuczna inteligencja w ostatnich miesiącach znacząco wpłynęła na wiele dziedzin życia. Ważna stała się także w edukacji. Wcześniej myślano, że z pomocy AI korzystają głównie uczniowie i studenci. Okazuje się, że narzędzie ułatwia także życie profesorom.
Sprawdź, co najbardziej niepokoi ekspertów.
Reporterzy Jan Pirowski i Marcin Sawicki sprawdzili, czy wygenerowany przez komputer obraz może być traktowany jak dzieło sztuki.
Muzyk z zespołu Kombi zwrócił się z apelem do internautów.
"Słysząc głos swej dziewczyny, który wygenerowało AI, wysłał kod".
Robot ma zdolności mimiczne, płynne ruchy i mówi po polsku. Co jeszcze warto o nim wiedzieć?
Sztuczna inteligencja od jakiegoś czasu budzi ogromne emocje. Niezaprzeczalnie porusza zarówno sferę naukową, publicystyczną, jak i polityczną. Najnowsze badania pokazują jednak, że AI marginalizuje kobiety. Dlaczego?
Przed nami kolejny sezon "DeFacto". Prowadzący program Jan Pirowski sprawdzi, jaki wpływ na nasze życie ma sztuczna inteligencja (AI).
O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała prof. Aleksandra Przegalińska, prorektorka Akademii Leona Koźmińskiego, Harvard University.
Nowe technologie niosą ze sobą zmiany, które ułatwiają nam codzienność, jednak osiągnięcia technologi mają również swoją mroczną stronę, jakimi są deepfake'i. Czym jest to zjawisko wyjaśnili w Dzień Dobry TVN - dziennikarz Marcin Sawicki oraz ekspert ds. cyberbezpieczeństwa - Piotr Konieczny.
Konkurs Sukces Pisany Szminką Bizneswoman Roku niezmiennie od 15 lat nagradza nie tylko polskie przedsiębiorczynie, ale także liderki i liderów działających na rzecz równości, różnorodności. Tym razem fundacja wzięła na tapet badania nad różnorodnością zespołów w pracy. Poznajmy wyniki najnowszej części raportu.
Sztuczna inteligencja (AI) to asystent, który ułatwia nam codzienne czynności. Jak możemy ją wykorzystać podczas wyjazdów i w biznesie? O tym w rozmowie z prezenterką Dzień Dobry TVN Dorotą Gardias opowiedział ekspert Michał Sadowski.