Młodzi naukowcy budują robota. Jak można ich wesprzeć?

Źródło: Dzień Dobry TVN
Chcą stworzyć robota i zaprezentować go w Houston
Chcą stworzyć robota i zaprezentować go w Houston
Czy technologia nas ogłupia?
Czy technologia nas ogłupia?
Technologie w służbie ekologii
Technologie w służbie ekologii
Targi technologiczne w Dubaju - na co stawia świat?
Targi technologiczne w Dubaju - na co stawia świat?
Ciemne strony nowych technologii
Ciemne strony nowych technologii
10% młodych uważa, że jest w internetowym związku
10% młodych uważa, że jest w internetowym związku
Stworzyli prototyp kierownicy monitorującej tętno i saturację kierowcy
Stworzyli prototyp kierownicy monitorującej tętno i saturację kierowcy
Czy media społecznościowe mogą być pożyteczne w życiu dziecka?
Czy media społecznościowe mogą być pożyteczne w życiu dziecka?
FIRST Robotics Competition to jeden z najbardziej prestiżowych konkursów robotycznych na świecie. Do udziału w nim przygotowują się uczniowie z warszawskich szkół średnich. Co daje udział w takim konkursie? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedzieli członkowie drużyny FaroTech oraz Małgorzata Biszczuk, nauczycielka informatyki, opiekunka zespołu.

Prestiżowy konkurs robotyczny

FaroTech to drużyna pasjonatów robotyki. Młodzi ludzie mają szansę zaprezentować swój projekt na konkursie FIRST Robotics Competition, który odbywa się Stambule. - W Stambule przede wszystkim jest [...] najniższy z eventów, na który nasz zespół, jako zespół europejski może pojechać. My tam chcemy jechać z robotem. Na tym robocie mamy jeszcze dużo do zrobienia. Musimy przygotować na niego jeszcze górną część. To jest na razie tylko baza, tylko początek - powiedział w Dzień Dobry TVN Jan Piramidowicz, lider zespołu.

- Naszym planem jest pojechanie na FIRST Robotics Competition, [...], jest to doświadczenie wielopoziomowe. Nie tylko chodzi o zbudowanie samego robota, ale o kreację marki, drużyny jako zespołu i dbanie o jej PR, dbanie o budżet - dodała Maja Muchowicz, zajmuje się promocją zespołu.

Jak wesprzeć młodych naukowców?

Jednak, aby drużyna mogła pojechać do Stambułu, musi uzbierać określoną kwotę. - My naprawdę potrzebujemy dużych środków. Jak pani profesor jechała z pierwszą drużyną, to to było ok. 150 tysięcy, a teraz jest to ok. 200 tysięcy złotych na wpisowe, na wyjazd, na bilety, na zakwaterowanie, na zbudowanie tego robota. Już teraz działamy, nie czekamy tylko na pomoc od innych. Staramy się też samodzielnie coś zrobić i np. [...] u nas w szkole był kiermasz ciast - wyjaśniła Zuzanna Sławek, zajmuje się promocją zespołu.

W jaki sposób można jeszcze wspomóc naukowców? Na przykład poprzez uruchomioną w internecie zbiórkę.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Michał Woźniak/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Serowe arcydzieła na talerzu Andrzeja Polana
Materiał promocyjny

Serowe arcydzieła na talerzu Andrzeja Polana