Wirtualną kartę SIM obsługuje coraz więcej urządzeń – nie tylko smartfonów, ale również smartwatchy czy tabletów. Nic w tym dziwnego – nowa technologia wiąże się z wieloma korzyściami dla użytkownika. Jakie są główne zalety eSIM-a?
Obecnie AI służy człowiekowi i usprawnia m.in. jego pracę. Jednak w niedalekiej przyszłości może zastąpić ekspertów wielu dziedzin i zająć ich miejsca.
"Jestem dumna, że ma miejsce w Polsce".
Słowo nerd zna chyba każdy, a wiele osób dość chętnie się nim posługuje. Jednak nie wszyscy potrafią podać jego definicję.
FIRST Robotics Competition to jeden z najbardziej prestiżowych konkursów robotycznych na świecie. Do udziału w nim przygotowują się uczniowie z warszawskich szkół średnich. Co daje udział w takim konkursie? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedzieli członkowie drużyny FaroTech oraz Małgorzata Biszczuk, nauczycielka informatyki, opiekunka zespołu.
Inteligentne opaski to tylko początek.
Co się działo podczas wydarzenia?
"Technologie są dla wszystkich".
Wiedza, kompetencje, umiejętności i doświadczenie nie mają płci.
Przed nami czwarty odcinek "Naszej paczki", w którym poznajemy historię Marii i Elżbiety. Dla tych kobiet wiek to nie przeszkoda w podejmowaniu nowych wyzwań. Seniorki udowadniają, że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych. Pracują, bo chcą i lubią. W centrum logistycznym znajdują nie tylko szansę na zarobek, ale także czerpią satysfakcję z kontaktu z kolegami i koleżankami.
Drukowanie 3D pozwala na tworzenie realnych, trójwymiarowych obiektów. Mogą to być zarówno proste, jak i bardzo złożone konstrukcje. Są wytwarzane na podstawie komputerowego modelu.
Zdobywanie nowych doświadczeń i rozwój to motywy przewodnie w ich karierze. Ewa Kolczyk i Hanna Ziarkowska skorzystały z wachlarza możliwości, jakie dał im pracodawca.
W branży logistycznej doskonale odnajdują się zarówno mężczyźni, jak i kobiety.
- Zadzwoniłam do mamy i zaczęłam płakać - komentuje youtuberka.
"Po prostu myślałem, że tak trzeba zrobić".
Wystarczy zadać jakiekolwiek pytanie, a sztuczna inteligencja wygeneruje na nie odpowiedź.
Postęp technologiczny otworzył wiele możliwości zrewolucjonizowania branży filmowej. Nie ominęło to Keanu Reeves'a, który w jednym z ostatnich wywiadów pochylił się nad tematem cyfrowej manipulacji mimiką i gestami aktorów.
Zaawansowane technologicznie boty doskonale radzą sobie z zadaniami, którym jeszcze do niedawna mógł sprostać jedynie człowiek. Nie ulega wątpliwości, że dynamiczny rozwój sztucznej inteligencji może mieć niebagatelny wpływ na rynek pracy. Które zawody są najbardziej zagrożone przez algorytmy?
Digital Festival to największa inicjatywa technologiczno-edukacyjna w Polsce. Otwiera przed nami świat nowych technologii.
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji chce, aby na każdym nowym smartfonie sprzedawanym w Polsce obligatoryjnie instalowane były dwie aplikacje.
Technologiczne kierunki studiów cieszą się coraz większą popularnością. Decydują się na nie zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Nieustające zmiany we współczesnym świecie sprawiają, że wiedza i praktyczne umiejętności związane z nową technologią niosą za sobą wiele możliwości zawodowych.
Stolica znów stanie się centrum rozmów o najnowszych technologiach, ich wpływie na nasze życie i roli, jaką odegrać w ich rozwoju mają kobiety.
Kobiety stanowią 35 proc. społeczności studenckiej na uczelniach technicznych - można przeczytać w tegorocznym raporcie "Dziewczyny na politechniki". Maturzystki, które podejmują studia w instytucjach kształcących inżynierów, zwykle dokonują nieoczywistego wyboru ścieżki edukacji. Jakie kierunki należą do najczęściej wybieranych?
Mógł otrzymać 8 milionów złotych, ale odmówił. Dlaczego?
Ta gałąź gospodarki nie tylko gwarantuje niezłe zarobki, ale też stabilność zatrudnienia oraz elastyczne warunki.
Jazda " na kangura", czyli hamowanie na widok radaru, to niestety bardzo powszechny nawyk wśród kierowców. Hiszpanie znaleźli jednak sposób na rozwiązanie tego problemu. Nowe urządzenia zmierzą prędkość zbliżania i oddalania się pojazdu od radaru. Czy zostaną zainstalowane także na polskich drogach?
"Pozytywny aspekt to bez wątpienia medycyna".
Nowe technologie ułatwiają nam życie, ale zdaniem Miłosza Brzezińskiego, trenera rozwoju personalnego, mogą też odbierać wcześniej nabyte umiejętności.
Jeden z najważniejszych trendów technologicznych to rozwój sztucznej inteligencji. Jest ona obecna niemal wszędzie. W coraz większej liczbie domów instalujemy wirtualnych asystentów, które, chociażby sterują głośnością muzyki, włączają lub wyłączają światło czy wyszukują różne treści w sieci. Okazuje się, że nawet one mogą być niezwykle niebezpieczne i powinniśmy być bardzo ostrożni, zanim zostawimy z nimi nasze dzieci. O czarnych stronach nowych technologii porozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN dr Maciejem Kaweckim.
W Dubaju zakończyła się jedna z najważniejszych na świecie konferencji technologicznych GITEX.