Nadchodzi największe w Europie wydarzenie dla kobiet. "Jestem dumna, że ma miejsce w Polsce"

Perspektywy Women in Tech Summit 2024
Perspektywy Woman in Tech - Bianka Siwińska
Perspektywy Woman in Tech - Bianka Siwińska
Drukowanie organów – niesamowity efekt biologizacji technologii
Drukowanie organów – niesamowity efekt biologizacji technologii
Malvertising - niebezpieczne reklamy
Malvertising - niebezpieczne reklamy
Jaka jest energia przyszłości?
Jaka jest energia przyszłości?
Dolina Krzemowa szykuje ogromną zmianę telewizji
Dolina Krzemowa szykuje ogromną zmianę telewizji
Jak się uchronić przed atakiem hakera?
Jak się uchronić przed atakiem hakera?
Tarcza, która czyni niewidzialnym
Tarcza, która czyni niewidzialnym
Cyberprzestępcy wyłudzają dane i hasła
Cyberprzestępcy wyłudzają dane i hasła
Maciej Kawecki Ambasadorem Cyfrowym UE
Maciej Kawecki Ambasadorem Cyfrowym UE
Perspektywy Women in Tech Summit 2024 to wydarzenie dla kobiet ze środowisk STEM, Tech & IT, które odbędzie się 12 i 13 czerwca w Warszawie. Czego mogą spodziewać się uczestnicy przedsięwzięcia? Organizatorka szczytu Bianka Siwińska opowiedziała o tym w rozmowie z redaktorką dziendobry.tvn.pl Karoliną Kalatzi.

Perspektywy Women in Tech Summit 2024

Bianka Siwińska to CEO of Perspektywy Education Foundation, która bierze czynny udział w organizacji szczytu Women in Tech. Rozmówczyni Karoliny Kalatzi zaznacza, że hasło tegorocznego summitu w wolnym tłumaczeniu brzmi: "Uwolnij to, co piękne, wielkie i mocne w tobie, i to, co powinno cię unosić". - Naszym celem jest, żeby kobiety i wiedzowo się wzmocniły, ale przede wszystkim tak duchowo i mentalnie - oświadcza ekspertka.

W halach EXPO XXI w Warszawie, gdzie 12 i 13 czerwca odbędzie się wspomniane wydarzenie zbierze się około 10 tysięcy kobiet. - One wzajemnie się uczą, dowiadują się o najnowszych nowinkach technologicznych, one biorą udział w warsztatach, szlifują swoje umiejętności technologiczne, biznesowe. (...) W mowach inspiracyjnych widzą kobiety z całego świata, które właśnie gdzieś tam już wysoko doszły w tym odcinku technologicznym i które dzielą się swoją historią. To też podnosi na duchu - uświadamia Bianka Siwińska.

To największe wydarzenie w Europie, jedno z największych na świecie i ja jestem bardzo, bardzo dumna, że to właśnie w Polsce ono ma miejsce
- dodaje CEO of Perspektywy Education Foundation.

Jakich nowości można spodziewać się na tegorocznym szczycie? Jaka będzie dodatkowa ścieżka tematyczna? Sprawdź w naszym materiale wideo zamieszczonym na górze strony.

Kobiety w nowych technologiach

Bianka Siwińska jest przekonana, że od kilku lat można zaobserwować mocną zmianę w postrzeganiu kobiet w świecie technologii. - Wydaje się, że to nowe pokolenie już bardzo swobodnie myśli o swojej przyszłości. Bardzo wiele młodych osób się interesują nowymi technologiami - zauważa naukowczyni.

Aktywistka dodaje jednak, że na wysokich stanowiskach tendencja ta nie jest jeszcze aż tak widoczna. - Jeżeli mówimy już o dalszym etapie kariery, gdzie są instytucje, gdzie są firmy, gdzie jest nauka, to te osoby jeszcze nie do końca reprezentują różnorodność. Wciąż menadżerami są mężczyźni, programistami, architektami programowania są mężczyźni, tak że tutaj mamy jeszcze dużo do zrobienia - apeluje w rozmowie z Karoliną Kalatzi.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. 

Zobacz także:

Autor: Berenika Olesińska

Reporter: Karolina Kalatzi

Źródło zdjęcia głównego: dziendobry.tvn.pl

podziel się:

Pozostałe wiadomości