technologia

  technologia

  Czyszczenie komputera stanowi podstawę dbania o niego. Dzięki darmowemu czyszczeniu komputera z kurzu i szybkiemu czyszczeniu komputera z wirusów nasze urządzenie będzie działać szybciej, a podczas korzystania z bardziej wymagających aplikacji komputer nie będzie się przegrzewał. Sprawdzamy, jak zrobić czyszczenie komputera.

  Wiele osób zastanawia się, czy można wywołać zdjęcia z telefonu. Aparaty cyfrowe są coraz częściej zastępowane przez smartfony, a zdjęcia przechowuje się na nośnikach pamięci. Niektórzy jednak preferują fotografie w tradycyjnej, fizycznej formie, które można włożyć do albumu. Gdzie i jak wywołać zdjęcia z telefonu?

  Sketch­note to spo­sób noto­wa­nia infor­ma­cji za pomocą róż­no­rod­nych obraz­ków, wykre­sów, pod­kre­śleń, gra­fów i kolo­rów. Pomaga w łatwiej­szym rozu­mie­niu danych zagad­nień oraz ich szyb­szym zapa­mię­ty­wa­niu. Kiedy, gdzie i w jaki spo­sób sto­suje się sketch­no­ting?

  Agnieszka Piłat wyjechała z Łodzi, by uciec przed nieudanym związkiem. Trafiła do San Francisco, bo wierzyła, że za oceanem będzie mogła spełniać marzenia. Nawet nie śniło jej się, że wybierając studia artystyczne z klasycznej portrecistki stanie się portrecistką maszyn. Poznajcie jej historię.

  Poprawne skonfigurowanie routera dla niejednego może być problemem. Jednak gdy zdecydowałeś się na bezprzewodowy internet w domu i kupiłeś router, powinieneś dobrze skonfigurować urządzenie, tak by działało sprawnie i zapewniło bezpieczeństwo plikom na Twoim komputerze.

  7 dni, prawie 200 godzin, 80 inspirujących spotkań oraz 60 niezwykłych osobowości świata nauki – tak w skrócie zapowiada się 17. Festiwal Nauki Akademii WSB ONLINE. W tym roku Akademię WSB odwiedzą m.in. Ambasador dr Paula J. Dobriansky (Harvard University), Piotr Konieczny (założyciel firmy niebezpiecznik.pl), Adrian Furgalski, prof. Pinar Ozcan (University of Oxford), dr hab. Andrzej Myśliwiec, prof. dr hab. Krzysztof Jajuga, prof. dr hab. Mirosława Nowak-Dziemianowicz, gen. dr Andrzej Szymczyk, Karol Bielecki, Leszek Naziemiec, Robert Jałocha, Wiktor Niedzicki i Tomasz Zubilewicz. Nie zabraknie także wykładowców anglojęzycznych - ze Stanów Zjednoczonych, Egiptu, Madery, Nigerii, Hiszpanii czy Wielkiej Brytanii.

  Serwer komputerowy jest urządzeniem lub programem komputerowym, który umożliwia działanie innych komputerów do niego podłączonych, które nazywane są klientami. Jego głównym zadaniem jest udostępnianie informacji i innych danych potrzebnych klientom.

  Power bank to niezwykle ważne urządzenie, które w wielu sytuacjach jest w stanie zwiększyć nie tylko komfort, ale również bezpieczeństwo użytkownika. Aby jednak urządzenie mogło poprawnie i jak najdłużej służyć, konieczna jest wiedza w zakresie tego, jak należy ładować power bank.

  Inteligentny dom to rozwiązanie dla wszystkich, którzy cenią bezpieczeństwo, funkcjonalność i komfort. Za pomocą zintegrowanego systemu można między innymi sterować urządzeniami gospodarstwa domowego, kontrolować instalację elektryczną oraz sprawnie zarządzać alarmem. To doskonała inwestycja.

  Kim są współczesne cyborgi? Postaciami z literatury i kina SF? Jak się okazuje, tajemniczy przedstawiciele żyją wśród nas. Fundują sobie dodatkowe zmysły i próbują wygrać z ludzkimi słabościami, korzystając z osiągnięć techniki czy genetyki. O tym, co ich wyróżnia opowiedziała nam Magda Gacyk, dziennikarka, autorka książki "Zabawy w Boga. Ludzie o magnetycznych palcach".

  Takie rzeczy nie zdarzają się często. Bartek Dudek i Dominik Gołąb - licealiści z Knurowa - z pomocą swojego nauczyciela stworzyli obrożę, dzięki której można odnaleźć psa nawet w najdalszych zakątkach świata. "SmartObroża" jest ich pierwszym wynalazkiem, ale już wiemy, że następne będą jeszcze bardziej zaskakujące.

  Czym są algorytmy, jak działają i w jaki sposób wykorzystujemy je w codziennym życiu? Jak to się dzieje, że programy są w stanie przewidzieć nasze wybory lub zaproponować muzykę albo film, który nam się spodoba? O sztucznej inteligencji, z którą mamy do czynienia na co dzień, rozmawialiśmy z Aleksandrą Przegalińską - badaczką nowych technologii z MIT w Bostonie.

  Anna Senkara spotkała się z Sophią, która została twarzą cyklu programowego "Być człowiekiem" w BBC Earth. Co robot myśli o ludziach, czym się interesuje i ... jakie ma plany na przyszłość? O przyszłości sztucznej inteligencji opowiedziała nam w studiu Dzień Dobry TVN Aleksandra Przegalińska - badaczka nowych technologi z MIT w Bostonie. Czym właściwie jest sztuczna inteligencja. Czy może okazać się niebezpieczna?

  Podobno przez technologię pokolenia kompletnie się nie rozumieją. Nie jest to jednak prawda. Dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer spotkał się z seniorami, którzy - tak jak ich wnuki - "obczajają snapa". A czy młodzież potrafi "ogarnąć" technologię sprzed kilku lat? Zobaczcie, jak młodzi ludzie próbowali wysłać smsa z telefonu stacjonarnego z tarczą ;)

  W studiu Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy o przyszłości. Naszym gościem był dziennikarz naukowy, Piotr Stanisławski. Jakie rewolucyjne zmiany czekają nas w ciągu najbliższych lat w technologii? Czy pojawią się elastyczne ekrany w telefonach komórkowych? Jaka największa "rewolucja technologiczna" nas czeka? A Wy, o jakim wynalazku marzycie?

  Maciej Mańka jest tegorocznym maturzystą. Mimo że chłopak nie zdał jeszcze egzaminu dojrzałości, już teraz zadziwił cały naukowy świat. Maciej odkrył nową technologię hodowli sztucznego płuca. Jak mu się to udało? Od kiedy interesuje go medycyna? Jak na jego odkrycie zareagowało środowisko naukowo-medyczne? O swoich planach na przyszłość opowiedział w studiu Dzień Dobry TVN.

  Krzysztof Cybulski, Krzysztof Goliński, Jakub Koźniewski i Piotr Barszczewski tworzą artystyczny kolektyw PanGenerator. Jak sami mówią, w swoich projektach łączą sztukę, design oraz technologię. Po co to robią? Jaki formuła ma cel? Czy to się im opłaca? W studiu Dzień Dobry TVN nasi goście opowiedzieli, jak to się stało, że współpracę zaproponował im sam Disney.