technologia

  Czasami podczas surfowania po internecie czy gry na konsoli rzuca się w oczy rzecz lub sytuacja, którą warto zapisać - do tego potrzebny będzie zrzut ekranu, czyli print screen. Jak zrobić zrzut ekranu? To prostsze niż się wydaje – wystarczy odpowiednia kombinacja klawiszy lub darmowy program.

  - Wyceniani są na ponad 100 mln euro - podkreśla dr Maciej Kawecki, specjalista ds. nowych technologii.

  "Bardziej nas uczłowieczy"

  Potencjał sztucznej inteligencji może okazać się niezastąpiony w rewolucjonizowaniu systemu opieki zdrowotnej, w tym także diagnostyki i leczenia nowotworów. To dobra wiadomość dla pacjentów, jak również dla opiekujących się nimi lekarzy.

  To prestiżowe wyróżnienie zdobył nie po raz pierwszy.

  Google postanowiło dać drugie życie starszym, ale nadal sprawnym komputerom. Tak powstał Chrome OS Flex. To stabilny system "odświeżający" setki wypuszczonych lata temu modeli.

  "Nie widzimy kategorii ludzi, którzy chcą zostać dostrzeżeni".

  Malvertising to zjawisko, które jest coraz częściej spotykane w Internecie. Na czym dokładnie polega? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział ekspert ds. nowych technologii dr Maciej Kawecki.

  Kiedy musimy liczyć się z poważniejszymi konsekwencjami naszych żartów?

  Komputery kwantowe to maszyny, które funkcjonują w oparciu o mechanikę kwantową.

  Technologiczne kierunki studiów cieszą się coraz większą popularnością. Decydują się na nie zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Nieustające zmiany we współczesnym świecie sprawiają, że wiedza i praktyczne umiejętności związane z nową technologią niosą za sobą wiele możliwości zawodowych.

  Słoneczna wiosna trwa. Obecnie mamy doskonałe warunki do pieszych wędrówek, grillowania, odpoczynku na działce itd. Wśród gadżetów, które umilą ten czas, warto mieć przydatne aplikacje. Dostępne są do pobrania bezpłatnie w Google Play. Polecamy 3.

  Latanie dronem może sprawiać dużo frajdy. Aby tak się stało, trzeba nauczyć się podstawowych zasad pilotowania drona. Podczas pierwszego lotu warto lecieć wolno i przez cały czas trzymać palce na drążkach kontrolera. W początkowej fazie lotu najważniejsza jest orientacja drona.

  Tomasz Górnicki to wschodząca gwiazda polskiej rzeźby. O swojej twórczości opowiedział teraz w cyklu "Sekrety sztuki" w Dzień Dobry TVN.

  Z polskiej aplikacji mObywatel korzysta obecnie już 7,5 mln użytkowników. Jej twórcy właśnie poinformowali o nowych usługach, które pojawią się w tym narzędziu.

  "Kolejny z elementów, żeby poszerzać inwigilację".

  Kilka tygodni temu media obiegła informacja, że udało się odkryć tzw. tarczę niewidzialności. Na czym ona polega? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział ekspert ds. nowych technologii, Maciej Kawecki.

  Jak wybrać dobry zegarek z GPS dla dziecka i jakie powinien mieć on funkcje?

  Na blogu jednego z najpopularniejszych komunikatorów – Messenger, pojawiła się informacja, że zostaną wprowadzone nowe funkcje ułatwiające jego działanie. Na czym dokładnie polegają?

  Fuelio to aplikacja paliwowa stworzona w Polsce. W ostatnim czasie zyskuje coraz większą popularność w Europie i na świecie, zostawiając konkurencję w tyle. Jak działa Fuelio?

  W położonym 25 km od granicy z Ukrainą Tomaszowie Lubelskim młodzi inżynierowie pracują nad wyjątkowym projektem. Dzięki niemu mają szansę wygrać ogólnoświatowy konkurs, ale także odmienić życie kierowców. W jaki sposób? O tym opowiedzieli w Dzień Dobry TVN.

  Rencistów i emerytów czekają istotne zmiany. Coraz więcej Polskich seniorów korzysta z nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Kolejnym będzie mLegitymacja dla osób pobierających świadczenia ZUS. Co ułatwi i od kiedy będzie można z niej korzystać?

  "Pozytywny aspekt to bez wątpienia medycyna".

  Z raportu przygotowanego przez fundację Digital Poland wynika, że aż 86 proc. Polaków spotkało się z pojęciem dezinformacji. Badacze zauważyli jednak niebezpieczną zależność. Jedna z grup wiekowych jest szczególnie podatna na fałszywe informacje.

  Na to pytanie odpowiedział nam dr Maciej Kawecki, specjalista ds. nowych technologii.

  Urządzenia ładowane indukcyjnie (bezprzewodowo) powoli stają się standardem. Producenci telefonów coraz szybciej wprowadzają tę technologię do naszych domów i biur. Warto poznać ją lepiej, gdyż w najbliższych latach prawdopodobnie czeka nas ekspansja tego typu urządzeń. Sprawdź, na czym polega ładowanie indukcyjne telefonu, kto jest twórcą tej technologii i jakie korzyści i zagrożenia niosą ze sobą ładowarki indukcyjne. 

  Masz tyle kart lub gotówki, że portfel zaczyna ciążyć w twojej kieszeni? Jest na to sposób – możesz skonfigurować płatności telefoniczne tak, aby nie była ci potrzebna ani karta, ani gotówka. Wszystko za sprawą bankowych aplikacji, które umożliwiają utworzenie wirtualnej karty płatniczej.

  Nowe technologie ułatwiają nam życie, ale zdaniem Miłosza Brzezińskiego, trenera rozwoju personalnego, mogą też odbierać wcześniej nabyte umiejętności.

  Trudno wyobrazić sobie współczesny świat bez znanych nam zdobyczy i rozwiązań technologicznych. W mniejszym lub większym stopniu sięgamy po nie każdego dnia. Wdrażają je firmy, instytucje, całe miasta. Czym jest Internet of Things?