Na rynku dostępne są gadżety, które pozwalają zlokalizować bliską nam osobę lub naszego zwierzaka. Na jakiej zasadzie działają takie urządzenia? Które z nich zasługują na uwagę?
Hasła, którymi zabezpieczamy pocztę czy konto bankowe mają przede wszystkim chronić nasze dane i pieniądze. Niestety, spora część z nas nie specjalnie przykłada się do wymyślenia hasła. W konsekwencji wybieramy przypadkową kombinację znaków, co jak się okazuje jest bardzo popularnym rozwiązaniem i ogromnym ułatwieniem dla cyberprzestępców. Z jakich haseł korzystamy najczęściej?
Jeszcze do niedawna o sztucznej inteligencji słyszeliśmy w kontekście medycyny czy motoryzacji dziś weszła z impetem do naszego codziennego życia. Dokąd zmierza świat i czy rozwój technologii zastąpi pracę człowieka?
Sztuczna inteligencja przejmuje coraz więcej obszarów w naszej codzienności. Jakie zagrożenia i szanse dla przyszłości wynikają z wykorzystywania AI? O tym opowiedział Adam Sawicki Group Senior Vice President Digital w TVN Warner Bros. Discovery.
Jedna z rozgłośni radiowych w Krakowie zastąpiła prawdziwych dziennikarzy, tymi wykreowanymi przez sztuczną inteligencję. Co więcej, ci "dziennikarze" przeprowadzili wywiad z poetką i noblistką Wisławą Szymborską, która od wielu lat już nie żyje. Czy tak będą wyglądały media? Jakie mogą być teko konsekwencje? O tym w Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy z Marcinem Sawickim, dziennikarzem, Mateuszem Demskim, dziennikarzem i krytykiem filmowym oraz Janem Pirowskim, prowadzącym programy radiowe i telewizyjne.
O szczegółach w Dzień Dobry TVN opowiedzieli prof. Aleksandra Przegalińska, specjalistka AI oraz prof. dr hab. Robert Sabiniewicz, kardiolog dziecięcy.
Czym charakteryzuje się edukacja przyszłości? Jaką rolę w szkolnictwie odegra sztuczna inteligencja? O tym w rozmowie z redaktorką dziendobry.tvn.pl Bereniką Olesińską opowiedziała ekspertka w zakresie nowych technologii Jowita Michalska.
Stacja TVN wyszła na przeciw młodym ludziom i przygotowała wyjątkowy konkurs dla studentów szkół filmowych "Uwolnij Wyobraźnię". Aby wziąć udział, należało napisać scenariusz. Jurorzy to twórcy z ogromnym dorobkiem filmowym. I to oni wyłonią 5 najlepszych prac, które zostaną zrealizowane w formie etiudy w studiu TVN XR. O szczegółach opowiedziały w Dzień Dobry TVN m.in. kuratorka konkursu Kinga Burzyńska oraz Kasia Kieli, President & Managing Director Warner Bros. Discovery w Polsce.
Choć prawie każdy zna film "Avatar", niewiele wie, że za sprawą nowoczesnej technologii zagrali w nim prawdziwi aktorzy. A to wszystko za sprawą Motion Capture. Na czym dokładnie polega ta technika?