Zapadł wyrok w sprawie dwóch nastolatków z Bydgoszczy.
Specjalistka wskazuje, na co uważać w sieci.
"Będą kampanie oszukańcze, dezinformacyjne" - podkreśla Marcin Sawicki.
Jak wygląda ich związek?
Obecnie AI służy człowiekowi i usprawnia m.in. jego pracę. Jednak w niedalekiej przyszłości może zastąpić ekspertów wielu dziedzin i zająć ich miejsca.
"Miliony programów będą zarządzać bankami, wojskiem".
Czy AI zacznie mieć swoich wyznawców?
Jeszcze do niedawna o sztucznej inteligencji słyszeliśmy w kontekście medycyny czy motoryzacji dziś weszła z impetem do naszego codziennego życia. Dokąd zmierza świat i czy rozwój technologii zastąpi pracę człowieka?
Lektor Jarosław Juszkiewicz został zastąpiony przez sztuczną inteligencję.
Głos Jarosława Juszkiewicza zna każdy, kto choć raz korzystał z Google Maps. Niestety twórca aplikacji postanowił zrezygnować z usług dziennikarza i lektora. Jego miejsce zajmie sztuczna inteligencja.
Sztuczna inteligencja przejmuje coraz więcej obszarów w naszej codzienności. Jakie zagrożenia i szanse dla przyszłości wynikają z wykorzystywania AI? O tym opowiedział Adam Sawicki Group Senior Vice President Digital w TVN Warner Bros. Discovery.
Jedna z rozgłośni radiowych w Krakowie zastąpiła prawdziwych dziennikarzy, tymi wykreowanymi przez sztuczną inteligencję. Co więcej, ci "dziennikarze" przeprowadzili wywiad z poetką i noblistką Wisławą Szymborską, która od wielu lat już nie żyje. Czy tak będą wyglądały media? Jakie mogą być teko konsekwencje? O tym w Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy z Marcinem Sawickim, dziennikarzem, Mateuszem Demskim, dziennikarzem i krytykiem filmowym oraz Janem Pirowskim, prowadzącym programy radiowe i telewizyjne.
Sztuczna inteligencja rodzi coraz więcej obaw ze strony tych, którzy niezbyt dobrze są z nią zaznajomieni. Jowita Michalska, ekspertka AI, próbuje rozwikłać wszelkie niedomówienia w tej materii.
Tegoroczna Nagroda Nobla w dziedzinie fizyki i chemii została przyznana we wtorek dwóm wybitnym uczonym. Amerykanin John J. Hopfield oraz Kanadyjczyk Geoffrey E. Hinton zostali docenieni przez Komitet Noblowski za swoje niezwykłe, umożliwiające uczenie się maszyn odkrycia. O ich dokonaniach opowiedział w Dzień Dobry TVN nasz reporter Marcin Sawicki.
"Dzieła stworzone za pomocą algorytmów".
Jak wygląda to w praktyce? Jakie mogą być tego skutki?
AI zmienia świat i tak też może być z kinematografią. Coraz częściej wykorzystuje się ją do tworzenia obrazów, nagrań.
"Trochę mnie przeraża".
Co im grozi?
Czym charakteryzuje się edukacja przyszłości? Jaką rolę w szkolnictwie odegra sztuczna inteligencja? O tym w rozmowie z redaktorką dziendobry.tvn.pl Bereniką Olesińską opowiedziała ekspertka w zakresie nowych technologii Jowita Michalska.
Sztuczna inteligencja nie tylko ułatwia życie, ale coraz częściej także budzi wiele niepewności. Od kilku miesięcy coraz częściej zauważa się, że narzędzia związane z AI wykorzystywane są do mało moralnych celów. Tym razem na tapet wzięto aplikacje do cyfrowego rozbierania m.in. kobiet i nieletnich.
Sprawdź, jaką skuteczność ma AI w diagnostyce nowotworów.
39-latka dodała, w ubiegłym roku prezes OpenAI Sam Altman zaproponował gwieździe współpracę, jednak ta odmówiła.
Influencerzy wykreowani przez sztuczną inteligencję coraz bardziej zyskują na popularności.
Sztuczna inteligencja w ostatnich miesiącach znacząco wpłynęła na wiele dziedzin życia. Ważna stała się także w edukacji. Wcześniej myślano, że z pomocy AI korzystają głównie uczniowie i studenci. Okazuje się, że narzędzie ułatwia także życie profesorom.
Sprawdź, co najbardziej niepokoi ekspertów.
Reporterzy Jan Pirowski i Marcin Sawicki sprawdzili, czy wygenerowany przez komputer obraz może być traktowany jak dzieło sztuki.
"Słysząc głos swej dziewczyny, który wygenerowało AI, wysłał kod".
O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała prof. Aleksandra Przegalińska, prorektorka Akademii Leona Koźmińskiego, Harvard University.
Sprawdź, jak brzmiało przemówienie na stronie Dzień Dobry TVN.