Obecnie AI służy człowiekowi i usprawnia m.in. jego pracę. Jednak w niedalekiej przyszłości może zastąpić ekspertów wielu dziedzin i zająć ich miejsca.
"Miliony programów będą zarządzać bankami, wojskiem".
Czy AI zacznie mieć swoich wyznawców?
Jeszcze do niedawna o sztucznej inteligencji słyszeliśmy w kontekście medycyny czy motoryzacji dziś weszła z impetem do naszego codziennego życia. Dokąd zmierza świat i czy rozwój technologii zastąpi pracę człowieka?
Lektor Jarosław Juszkiewicz został zastąpiony przez sztuczną inteligencję.
Głos Jarosława Juszkiewicza zna każdy, kto choć raz korzystał z Google Maps. Niestety twórca aplikacji postanowił zrezygnować z usług dziennikarza i lektora. Jego miejsce zajmie sztuczna inteligencja.
Sztuczna inteligencja przejmuje coraz więcej obszarów w naszej codzienności. Jakie zagrożenia i szanse dla przyszłości wynikają z wykorzystywania AI? O tym opowiedział Adam Sawicki Group Senior Vice President Digital w TVN Warner Bros. Discovery.
Jedna z rozgłośni radiowych w Krakowie zastąpiła prawdziwych dziennikarzy, tymi wykreowanymi przez sztuczną inteligencję. Co więcej, ci "dziennikarze" przeprowadzili wywiad z poetką i noblistką Wisławą Szymborską, która od wielu lat już nie żyje. Czy tak będą wyglądały media? Jakie mogą być teko konsekwencje? O tym w Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy z Marcinem Sawickim, dziennikarzem, Mateuszem Demskim, dziennikarzem i krytykiem filmowym oraz Janem Pirowskim, prowadzącym programy radiowe i telewizyjne.
Sztuczna inteligencja rodzi coraz więcej obaw ze strony tych, którzy niezbyt dobrze są z nią zaznajomieni. Jowita Michalska, ekspertka AI, próbuje rozwikłać wszelkie niedomówienia w tej materii.
Tegoroczna Nagroda Nobla w dziedzinie fizyki i chemii została przyznana we wtorek dwóm wybitnym uczonym. Amerykanin John J. Hopfield oraz Kanadyjczyk Geoffrey E. Hinton zostali docenieni przez Komitet Noblowski za swoje niezwykłe, umożliwiające uczenie się maszyn odkrycia. O ich dokonaniach opowiedział w Dzień Dobry TVN nasz reporter Marcin Sawicki.
"Dzieła stworzone za pomocą algorytmów".
Jak wygląda to w praktyce? Jakie mogą być tego skutki?
AI zmienia świat i tak też może być z kinematografią. Coraz częściej wykorzystuje się ją do tworzenia obrazów, nagrań.
"Trochę mnie przeraża".
Co im grozi?
Czym charakteryzuje się edukacja przyszłości? Jaką rolę w szkolnictwie odegra sztuczna inteligencja? O tym w rozmowie z redaktorką dziendobry.tvn.pl Bereniką Olesińską opowiedziała ekspertka w zakresie nowych technologii Jowita Michalska.
Sztuczna inteligencja nie tylko ułatwia życie, ale coraz częściej także budzi wiele niepewności. Od kilku miesięcy coraz częściej zauważa się, że narzędzia związane z AI wykorzystywane są do mało moralnych celów. Tym razem na tapet wzięto aplikacje do cyfrowego rozbierania m.in. kobiet i nieletnich.
Sprawdź, jaką skuteczność ma AI w diagnostyce nowotworów.
39-latka dodała, w ubiegłym roku prezes OpenAI Sam Altman zaproponował gwieździe współpracę, jednak ta odmówiła.
Influencerzy wykreowani przez sztuczną inteligencję coraz bardziej zyskują na popularności.
Sztuczna inteligencja w ostatnich miesiącach znacząco wpłynęła na wiele dziedzin życia. Ważna stała się także w edukacji. Wcześniej myślano, że z pomocy AI korzystają głównie uczniowie i studenci. Okazuje się, że narzędzie ułatwia także życie profesorom.
Sprawdź, co najbardziej niepokoi ekspertów.
Reporterzy Jan Pirowski i Marcin Sawicki sprawdzili, czy wygenerowany przez komputer obraz może być traktowany jak dzieło sztuki.
"Słysząc głos swej dziewczyny, który wygenerowało AI, wysłał kod".
O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała prof. Aleksandra Przegalińska, prorektorka Akademii Leona Koźmińskiego, Harvard University.
Sprawdź, jak brzmiało przemówienie na stronie Dzień Dobry TVN.
"Popularne metody manipulacji".
Nowe technologie niosą ze sobą zmiany, które ułatwiają nam codzienność, jednak osiągnięcia technologi mają również swoją mroczną stronę, jakimi są deepfake'i. Czym jest to zjawisko wyjaśnili w Dzień Dobry TVN - dziennikarz Marcin Sawicki oraz ekspert ds. cyberbezpieczeństwa - Piotr Konieczny.
Sztuczna inteligencja (AI) to asystent, który ułatwia nam codzienne czynności. Jak możemy ją wykorzystać podczas wyjazdów i w biznesie? O tym w rozmowie z prezenterką Dzień Dobry TVN Dorotą Gardias opowiedział ekspert Michał Sadowski.