Jak wygląda to w praktyce? Jakie mogą być tego skutki?
AI zmienia świat i tak też może być z kinematografią. Coraz częściej wykorzystuje się ją do tworzenia obrazów, nagrań.
Definicję tego coraz bardziej powszechnego zjawiska przedstawił w Dzień Dobry TVN dziennikarz Marcin Sawicki.
W erze dynamicznie postępującej cyfryzacji ochrona danych osobowych i poufnych informacji jest ważniejsza niż kiedykolwiek wcześniej.
Co im grozi?
Dzień Księżyca to święto jedynego satelity ziemskiego, które obchodzimy co roku 20 lipca. Zostało ustanowione na cześć jednego z najważniejszych osiągnieć ludzkości, jakim była pierwsza wizyta człowieka na Księżycu.
Jak nasze zgłoszenia mogą zwiększyć bezpieczeństwo innych użytkowników sieci?
Nastąpił ogromny wyciek danych.
Czym charakteryzuje się edukacja przyszłości? Jaką rolę w szkolnictwie odegra sztuczna inteligencja? O tym w rozmowie z redaktorką dziendobry.tvn.pl Bereniką Olesińską opowiedziała ekspertka w zakresie nowych technologii Jowita Michalska.
Co to oznacza dla kupujących?
Subskrypcje szturmem podbijają serca użytkowników na całym świecie. Specjaliści szacują, że do 2025 roku wartość rynku subskrypcyjnego może osiągnąć aż 1,5 biliona dolarów. To dwa razy więcej niż w 2020 roku! Co dokładnie sprawia, że tak chętnie decydujemy się na usługi w modelu subskrypcyjnym? Znaleźliśmy kilka ciekawych danych.
Wybrano jego imię.
Na czym polega ta metoda?
O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział Konrad Koterba, pasjonat technologii i gadżetów, ekspert DDTVN.
"Jestem dumna, że ma miejsce w Polsce".
W dniach 12-13 czerwca 2024 w Warszawie odbędzie się wyjątkowe wydarzenie - Perspektywy Women in Tech Summit.
Jakie dane zostały wykradzione?
Czym wyróżnia się taka matryca?
Sztuczna inteligencja nieustannie budzi podziw i zaciekawienie. Nie brakuje również tych, którzy podchodzą do niej z dużym dystansem, przekonując, że jej działanie może nieść za sobą poważne konsekwencje. A jak jest naprawdę? Czy czat GPT jest naszym sojusznikiem i może pomóc nam w wykonywaniu wielu czynności dnia codziennego? O tym w Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy z Marcinem Sawickim.
"Wymazana historia".
Czy innowacja znajdzie zastosowanie w praktyce?
To największa w Europie konferencja dla kobiet ze świata IT & TECH.
Sławosz Uznański, znany polski naukowiec, pracuje w prestiżowej Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych (CERN). Jego kariera naukowa skupia się na projektowaniu niezawodnych systemów elektronicznych, które są kluczowe dla działania tak gigantycznych urządzeń jak Wielki Zderzacz Hadronów (LHC).
W nocy z 2 na 3 maja 2024 r. można było zobaczyć nad Polską nietypowe zjawisko. W sieci pojawiły się już zdjęcia, a internauci zastanawiali się, czym jest świecąca, jasna chmura na niebie. Pojawiły się pytania o UFO.
Uważa się, że to głównie problem dotyczący dzieci i młodzieży, jednak obecnie dotyczy to również dorosłych.
Influencerzy wykreowani przez sztuczną inteligencję coraz bardziej zyskują na popularności.
Stacja TVN wyszła na przeciw młodym ludziom i przygotowała wyjątkowy konkurs dla studentów szkół filmowych "Uwolnij Wyobraźnię". Aby wziąć udział, należało napisać scenariusz. Jurorzy to twórcy z ogromnym dorobkiem filmowym. I to oni wyłonią 5 najlepszych prac, które zostaną zrealizowane w formie etiudy w studiu TVN XR. O szczegółach opowiedziały w Dzień Dobry TVN m.in. kuratorka konkursu Kinga Burzyńska oraz Kasia Kieli, President & Managing Director Warner Bros. Discovery w Polsce.
Oto cenne wskazówki Konrada Koterby.
Choć prawie każdy zna film "Avatar", niewiele wie, że za sprawą nowoczesnej technologii zagrali w nim prawdziwi aktorzy. A to wszystko za sprawą Motion Capture. Na czym dokładnie polega ta technika?