Świat bez mediów społecznościowych. "To jest utrata części siebie"

Źródło: Dzień Dobry TVN
Strach i panika - świat bez mediów społecznościowych
Strach i panika - świat bez mediów społecznościowych
Czy technologia nas ogłupia?
Czy technologia nas ogłupia?
Technologie w służbie ekologii
Technologie w służbie ekologii
Targi technologiczne w Dubaju - na co stawia świat?
Targi technologiczne w Dubaju - na co stawia świat?
Ciemne strony nowych technologii
Ciemne strony nowych technologii
10% młodych uważa, że jest w internetowym związku
10% młodych uważa, że jest w internetowym związku
Stworzyli prototyp kierownicy monitorującej tętno i saturację kierowcy
Stworzyli prototyp kierownicy monitorującej tętno i saturację kierowcy
Czy media społecznościowe mogą być pożyteczne w życiu dziecka?
Czy media społecznościowe mogą być pożyteczne w życiu dziecka?
We wtorek, 5 marca doszło do globalnej awarii Facebooka, Instagrama i Messengera. Internauci zaczęli masowo to zgłaszać, a u wielu z nich wywołało to prawdziwą panikę. O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy Annę Oszajcę, ekspertkę social media, trenerkę wideo i marek oraz Sebastiana Kowalczyka, influencera.

FOMO - czyli strach przed tym, co nas omija

Gdy doszło do awarii mediów społecznościowych, Anna Oszajca prowadziła kurs. Pierwszą rzecz, jaką zrobiła, to sprawdziła, czy ma połączenie wifi oraz, czy inni również mierzą się tym problemem.

- Nie wpadłam w panikę, ale cała moja reszt kursantów tak - przyznała trenerka wideo w Dzień Dobry TVN. Jak dodała, z kolei niektóre osoby odetchnęły. - Część mojej społeczności, z którą rozmawiałam, odczuła ogromną ulgę: "Nareszcie nie muszę scrollować, nareszcie nie muszę publikować" - przytoczyła nasza rozmówczyni.

Anna Oszajca opowiedziała również o zjawisku FOMO, czyli fear of missing out. - Sięgamy po media społecznościowe nie, żeby coś sprawdzić, ale w obawie, że coś utracimy - przyznała. - Dane, zdjęcia, filmy, informacje, posty, które są dzisiaj współczesnymi artykułami, nad którymi spędzamy ogrom czasu, żeby je dopieścić - to wszystko, to jest nasze dziedzictwo, które budujemy dzisiaj w internecie. Utrata mediów społecznościowych to jest utrata części siebie. Dlaczego? Bo jeśli mamy tam zdjęcia, wspomnienia, kiedy gromadzimy nasz kapitał intelektualny i pokazujemy go w mediach społecznościowych, to odcięcie od tego zasobu - dodała.

Panika, strach, niepewność - co mogła wywołać awaria mediów społecznościowych?

Natomiast Sebastian Kowalczyk wprost powiedział, że wpadł w panikę, gdy doszło do awarii.

- Mieszkam akurat z kolegą, który też jest influencerem. Wylogowało mnie, szybko przyszedłem do niego i jego też wyrzuciło. Wchodzimy na Instagrama, wyrzuciło nas. [...] Wszyscy mieli podejście, o co w ogóle chodzi. Ten atak paniki był - wyjawił influencer.

Jak zaznaczył, kiedy po naprawie zapytał swoich starszych odbiorców, jak zareagowali, to w odpowiedzi usłyszał, że byli przerażeni. - Tak jak koleżanka wspominała można powiedzieć, że media społecznościowe to nasz pamiętnik - podkreślił.

Jak zachować balans między światem internetowym a realnym? Czy nasi goście wyobrażają sobie życie bez mediów społecznościowych? Posłuchaj całej rozmowy w materiale wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl. 

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. 

Zobacz także:

Autor: Dominika Czerniszewska

Źródło zdjęcia głównego: Michał Woźniak/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Serowe arcydzieła na talerzu Andrzeja Polana
Materiał promocyjny

Serowe arcydzieła na talerzu Andrzeja Polana