Już ósmego listopada tego roku będzie miało miejsce całkowite zaćmienie Księżyca. Jak wygląda takie zjawisko?
Jak oszuści okradają swoje ofiary?
Asteroida 2022 RM4 przeleciała obok Ziemi we wtorek wieczorem. Jest zaliczana do grupy potencjalnie niebezpiecznych, czyli takich, które przecinają orbitę naszej planety lub znajdują się w jej pobliżu.
Wynalazca Bartosz Kruszka w studio Dzień Dobry TVN opowiedział o swoim rewolucyjnym urządzeniu.
Konto Google bez odpowiednich zabezpieczeń stwarza ryzyko kradzieży danych przez cyberprzestępców. Odpowiedzią na to jest rozwiązanie, które zostało opracowane przez Google i zacznie obowiązywać od 2 listopada. Sprawdź, na czym polega weryfikacja dwuetapowa.
Na czym polega jego działanie?
W Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie uruchomiono najszybszy komputer w Polsce. Co potrafi i ile jest warty? To sprawdził Marcin Sawicki.
Wynalazek Zachariasza Mońka i Jakuba Kopcia już zdobył prestiżową nagrodę.
CSIRT NASK ostrzega o nowych metodach oszustwa - na niedokończoną płatność i wygasającą domenę. Sprawdź, co warto wiedzieć.
Przechowywanie w chmurze zdjęć lub innych ważnych danych zyskuje coraz większą popularność wśród użytkowników i z powodzeniem rywalizuje z tradycyjnymi, fizycznymi nośnikami, takimi jak dyski czy pendrive'y. Poznaj zasady bezpiecznego przechowywania danych w chmurze.
Wirtualna rzeczywistość rozwija się coraz szybciej, a wszystko to dzięki naukowcom i wynalazcom, którzy nieustannie pracują nad postępowymi rozwiązaniami. Okazuje się, że digitalizacji można poddać nie tylko przepływ informacji czy otaczający nas świat, ale także ludzkie zmysły - w tym dotyk.
FlexiOss to bioimplant stworzony przez biochemiczki i biotechnolożki - prof. Grażynę Ginalską i dr hab. Annę Belcarz z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Jak ten wynalazek odmieni ortopedię? Które części szkieletu będzie można zastąpić sztuczną kością. O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział dr Maciej Kawecki, ekspert ds. nowych technologii.
Dr Maciej Kawecki, ekspert ds. nowych technologii wyjaśnia, w jaki sposób możemy się chronić przed atakiem hakera.
Sprawdź, kto i za co zdobył Nagrodę Nobla z chemii w 2022 roku.
O ujednoliceniu ładowarek do telefonów czy tabletów sprzedawanych w krajach należących do Unii Europejskiej mówiło się już od pewnego czasu. Parlament Europejski podjął w końcu ostateczną decyzję w tej sprawie.
Sonda Juno wykonała przelot w pobliżu księżyca Jowisza - Europy. To najbliższy lot od 22 lat.
Digital Festival to największa inicjatywa technologiczno-edukacyjna w Polsce. Otwiera przed nami świat nowych technologii.
W nocy z poniedziałku na wtorek przeprowadzony został kosmiczny eksperyment NASA - misja DART. Ma pomóc w ocenie, czy jesteśmy w stanie zmieniać trajektorię ciał niebieskich. To w przyszłości mogłoby uratować Ziemię, jeśli groziłaby jej kolizja ze zmierzającym w jej stronę obiektem. Na czym dokładnie polega eksperyment?
Już wkrótce Jowisz będzie najbliżej Ziemi od 59 lat. Przez całą noc będzie można cieszyć się niesamowitym widokiem na niebie bez konieczności używania sprzętu profesjonalnego. Planeta będzie znajdować się w tzw. wielkiej opozycji, dzięki czemu będzie dobrze widoczna. Kiedy obserwować Jowisza?
W Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy o tym z Laetitią Garriott de Cayeux - dyrektorką generalną Global Space Ventures oraz jedną z pierwszych inwestorek na rzecz rozwoju technologii.
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji chce, aby na każdym nowym smartfonie sprzedawanym w Polsce obligatoryjnie instalowane były dwie aplikacje.
Git to jeden z dostępnych systemów kontroli wersji. Na początek warto wiedzieć, że wyróżnia się trzy rodzaje powyższych systemów – lokalne, scentralizowane i rozproszone. Git zaliczamy do trzeciej grupy. Jest on oparty na architekturze P2P. Takie rozwiązanie umożliwia jednoczesną współpracę z grupami ludzi nad tym samym zadaniem. Zmiany w projekcie są szybko synchronizowane. Dowiedz się więcej o tym systemie z okazji Dnia Wolnego Oprogramowania.
Naukowcy z Chin odkryli nowy minerał w materiale pobranym z Księżyca. W efekcie podjęto decyzję o jak najszybszym zorganizowaniu kolejnych misji. Czy Changesite-(Y) będzie paliwem przyszłości?
Każde kolejne zdjęcia wykonane i przesyłane przez Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba zaskakują, budzą zachwyt. Nigdy wcześniej ludzie nie mieli możliwości przyjrzeć się przestrzeni kosmicznej i jej zawartości z tak bliska. Na najnowszych ujęciach można zobaczyć Wielką Mgławicę w Orionie ze szczegółami. NASA udostępniła je w Internecie.
Czasami podczas surfowania po internecie czy gry na konsoli rzuca się w oczy rzecz lub sytuacja, którą warto zapisać - do tego potrzebny będzie zrzut ekranu, czyli print screen. Jak zrobić zrzut ekranu? To prostsze niż się wydaje – wystarczy odpowiednia kombinacja klawiszy lub darmowy program.
- Wyceniani są na ponad 100 mln euro - podkreśla dr Maciej Kawecki, specjalista ds. nowych technologii.
"Bardziej nas uczłowieczy"
Zatrzymywanie w kadrze najważniejszych wydarzeń z życia to od czasów wynalezienia fotografii bardzo ważny element w budowaniu wspomnień. Oczywiście postęp technologiczny znacznie ułatwia cały proces, co jest szczególnie ważne, kiedy na świecie pojawiają się dzieci - to właśnie ich rozwój chcemy uchwycić, by móc do tych szczególnych chwil wracać po latach.
Fotografia towarzyszy nam obecnie niemal codziennie. Zatrzymywanie w kadrze chwil stało się banalnie proste – wystarczy wyciągnąć smartfona, dwa kliknięcia i… gotowe. Przynajmniej w wersji, która zadowala nas „w pędzie”. Co jednak zrobić, jeśli marzą nam się piękne fotografie? Jak znaleźć idealne ujęcie?
Dzięki kosmicznemu Teleskopowi Jamesa Webba możliwa jest obserwacja najdalszych zakątków kosmosu. Co się stanie, jeśli skieruje się go na planety bliskie Ziemi? Zobaczymy je nie tylko w nowym świetle, ale również z wieloma szczegółami. Jak wygląda Jowisz widziany przez Teleskop Webba?