Gerald "Jerry" Lawson i mini gry w Google Doodle. Kim był mężczyzna?

Komputer do gier
Jakie parametry dla komputera do gier?
Źródło: Anastassiya Bezhekeneva/Getty Images
Google Doodle uczcił pamięć Geralda "Jerry'ego" Lawsona. W przeglądarce zaaranżowano logo z podobizną naukowca. Dodatkowo można zagrać w mini grę, której celem jest zbicie wszystkich bloków. Kim był "Jerry"?

Google Doodle - gra z okazji 82. rocznicy urodzn Geralda "Jerry'ego" Lawsona

Z okazji obchodów 82. rocznicy urodzin Geralra "Jerry'ego" Lawsona w Google Doodle pojawiła się nie tylko grafika, ale również mini gra zaprojektowana przez artystów i projektantów gier: Davionne Gooden, Lauren Brown i Momo Pixel. Po przejściu prostej rozgrywki, której na celu jest zbicie wszystkich elementów ściany można wybrać inne dostępne mini gry. Wszystkie wykonane są w stylu "pixel-art", w którym tworzono pierwsze aplikacje komputerowe. 

Nauka

Źródło: Dzień Dobry TVN
Nowy język w trzy miesiące – jak to zrobić?
Nowy język w trzy miesiące – jak to zrobić?
Targi technologiczne w Dubaju - na co stawia świat?
Targi technologiczne w Dubaju - na co stawia świat?
Polka w gronie 5 najlepszych młodych naukowców w Azji
Polka w gronie 5 najlepszych młodych naukowców w Azji
Naukowcy chcą „wskrzesić” mamuty
Naukowcy chcą „wskrzesić” mamuty
Ile można zapamiętać w 5 minut?
Ile można zapamiętać w 5 minut?

Co więcej, aplikacja Google Doodle umożliwia nam podstawową edycję gry, a także zapisanie swojej wersji. Oprócz zbijania muru dostępne są również rozgrywki zręcznościowe, w których należy zdobyć flagę celu czy zbierać monety. Gry swoim wyglądem i mechaniką nawiązują do starych tytułów, co z pewnością ucieszy wszelkich fanów gier komputerowych.

Kim był Gerald "Jerry" Lawson?

Jerry Lawson urodził się 1 grudnia 1940 roku i zmarł 9 kwietnia 2011 r. Był amerykańskim inżynierem i elektronikiem, a do tego jednym z niewielu afroamerykańskich inżynierów w latach 70. XX wieku. Zaprojektował konsolę do gier wideo oraz wynalazł kartridże - nośniki danych, składające się z pamięci ROM. 

Jerry Lawson uważany jest za jednego z ojców nowoczesnych gier. To jego zespół opracował pierwszy domowy system gier wideo. Mężczyzna już jako chłopiec majstrował przy elektronice, naprawiał telewizory w swoim sąsiedztwie i stworzył własną stację radiową z używanych części. W 2011 roku Międzynarodowe Stowarzyszenie Twórców Gier uznało go za pioniera w branży za jego wkład w rozwój gier. Utworzony został również fundusz Geralda A. lawsona, który ma na celu wspieranie niedostatecznie reprezentowanych studentów, którzy pragną podjąć się studiów w zakresie projektowania gier bądź informatyki. 

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Teofila Siewko

Źródło: Google

Źródło zdjęcia głównego: Anastassiya Bezhekeneva/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości