komputer

  komputer

  Czyszczenie komputera stanowi podstawę dbania o niego. Dzięki darmowemu czyszczeniu komputera z kurzu i szybkiemu czyszczeniu komputera z wirusów nasze urządzenie będzie działać szybciej, a podczas korzystania z bardziej wymagających aplikacji komputer nie będzie się przegrzewał. Sprawdzamy, jak zrobić czyszczenie komputera.

  Składanie komputera (z używanych części, nowych lub mieszanych) to konieczna czynność w sytuacji, kiedy kupujemy podzespoły osobno. Dla jednych składanie komputerów to prosta czynność, dla innych samodzielne składanie komputera jest drogą przez mękę. Jednak wcale nie musi tak być – przedstawiamy skuteczne porady składania komputera krok po kroku!

  Uzależnienie od komputera należy do grupy uzależnień behawioralnych, czyli takich, które są związane z przymusem wykonywania konkretnej czynności. Jest to problem, który dotyczy najczęściej młodzieży i dzieci. Skutki uzależnienia od komputera to pogorszenie zdrowia i relacji społecznych.

  Framework to inaczej platforma programistyczna określana jako szkielet służący do budowy aplikacji. Framework definiuje to, co jest zawarte w aplikacji – jej ogólny mechanizm funkcjonowania. Najczęściej spotykany podczas pracy przy komputerze jest .Net Framework. To platforma programistyczna opracowana przez firmę Microsoft, która jest dostępna na systemy operacyjne Windows, począwszy od wersji Windows 98, a skończywszy na najnowszym Windows 10.

  Czym są i jak zabezpieczyć dane osobowe? Dane osobowe to informacje, które pomagają w identyfikacji osoby fizycznej. Mogą być wykorzystane przez osoby trzecie w sposób niezgodny z prawem, dlatego też warto zawczasu zadbać o ochronę naszych danych osobowych.

  Podpis elektroniczny umożliwia załatwianie spraw urzędowych przez internet. Dzięki niemu można podpisać dokumenty w wersji elektronicznej, potwierdzając w ten sposób swoją tożsamość. Podpis kwalifikowany można składać za pomocą urządzeń takich jak token usb i czytnik kart usb. Uzyskanie podpisu wiąże się z zaakceptowaniem warunków umowy oraz wniesieniem stosownej opłaty. Podpis można zakupić u jednego z dostawców polskich lub jednego z podmiotów w krajach europejskich.

  Git to jeden z dostępnych systemów kontroli wersji. Na początek warto wiedzieć, że wyróżnia się trzy rodzaje powyższych systemów – lokalne, scentralizowane i rozproszone. Git zaliczamy do trzeciej grupy. Jest on oparty na architekturze P2P. Takie rozwiązanie umożliwia jednoczesną współpracę z grupami ludzi nad tym samym zadaniem. Zmiany w projekcie są szybko synchronizowane.

  Zmiana tła pulpitu jest bardzo prosta i gdy chcesz mieć na tapecie laptopa czy komputera ulubiony kadr z filmu lub zdjęcie z wakacji, musisz dokonać jedynie kilku zmian w ustawieniach urządzenia.

  Co to jest komputer i do czego służy? W sytuacji, gdy nie ma się jeszcze własnego komputera, brak szczegółowej wiedzy na temat tego, jak działa to urządzenie, nie jest niczym wstydliwym. W coraz bardziej zinformatyzowanym świecie, po brzegi wypełnionym nowymi technologiami, konieczne staje się jednak poznanie odpowiedzi na pytania, czym jest komputer stacjonarny, a czym np. komputer Mac.

  Serwer komputerowy jest urządzeniem lub programem komputerowym, który umożliwia działanie innych komputerów do niego podłączonych, które nazywane są klientami. Jego głównym zadaniem jest udostępnianie informacji i innych danych potrzebnych klientom.

  Nauka zdalna ze względu na pandemię koronawirusa na dobre wpisała się w tryb życia uczniów. Komputer stał się więc niezbędnym narzędziem pracy. Dla wielu rodzin jest to problem, zwłaszcza, gdy dzieci jest kilkoro. Wniosek o wsparcie zakupu komputera można składać do 30 grudnia. Sprawdź, jakie kryteria należy spełnić, by otrzymać pieniądze.

  Doktor Daniel Gruss z Uniwersytetu Technicznego w Grazu zajmuje się atakami, które potrafią wykradać informacje z części, z jakich zbudowany jest komputer. W zwalczaniu ich nie pomagają programy antywirusowe - nawet te uznawane za najskuteczniejsze. Ostatnio - wraz ze swoim zespołem - odkrył luki pozwalające hakerom włamać się do rejonów pamięci jądra systemu operacyjnego i wykraść wpisane do przeglądarek numery kart kredytowych i inne wrażliwe dane. O swoim odkryciu powiedział dziennikarzowi Dzień Dobry TVN Marcinowi Sawickiemu. Czy wiadomo już, jakie urządzenia są podatne na ten atak? Czy ta luka to błąd inżynierów? A może spisek? Jak należy chronić swój komputer? Czy po tym odkryciu z Danielem skontaktował się ktoś ze służb specjalnych? Czy powstały już aktualizacje, które "zakleją" tę lukę?

  Nawijaczki do słuchawek, torby na laptopy dla Harry'ego Pottera i Teletubisiów, "skóreczki" do personalizowania tabletów, podstawka na telefon i podgrzewaczka do kubka, na której Marcin Prokop chciałby ugotować jajka - to gadżety do sprzętu elektronicznego. Pokazała je w Dzień Dobry TVN Anna Nowak-Ibisz.

  W ten weekend w Warszawie odbywa się Warsaw Games Week, czyli święto wszystkich pasjonatów gier komputerowych. To tu można przedpremierowo zagrać w najważniejsze tytuły, które niebawem pojawią się na rynku. Na miejscu był prezenter pogody Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak. Ciekawe jak poradził sobie z obsługą pada... :-)

  Elektronika coraz bardziej dominuje w naszym życiu. Czy potrafimy bez niej żyć? Poznajcie rodzinę Latosów, która postanowiła zrobić sobie wakacje od patrzenia we wszelkiego rodzaju ekrany. Zaczęło się delikatnie: od jednego dnia w tygodniu. Jak sytuacja wygląda teraz? Czy nieużywanie telefonów zacieśniło ich relacje? Komu było najtrudniej zrezygnować z telefonu?

  Bartosz Węglarczyk: "U nas na podwórku dzieci zawodowych kryminalistów mieszały się z dziećmi profesorów, którzy zajmowali się fizyką jądrową (...) Podwórka były egalitarne nadzwyczaj". Elżbieta Romanowska: "Teraz (dzieci) siedzą w domu i albo trenują kciuki, albo oddają się całkowicie światu wirtualnemu". Wujek Samo Zło: "To było takie fajne miejsce gdzie można było się nauczyć wielu rzeczy np. działania w grupie". W Dzień Dobry TVN z naszymi gośćmi rozmawialiśmy o tym, czym różnią się dzisiejsze podwórka od tych, które pamiętają z dzieciństwa.

  W głosowaniu widzów stacji BBC, Alan Turing został uznany za najbardziej wpływową osobowość XX wieku. Anna Senkara wybrała się do Bletchley Park, gdzie podczas II wojny geniusz pracował nad złamaniem kodu Enigmy. O "bombie Turinga", polskim wkładzie w złamanie kodu Enigmy i genialnym matematyku opowiedzieli nam: dr David Kenyon i bratanek matematycznego geniusza - Dermot Turing. Jaki los spotkał Alana Turinga po wojnie? Dlaczego popełnił samobójstwo?