komputer

  Google postanowiło dać drugie życie starszym, ale nadal sprawnym komputerom. Tak powstał Chrome OS Flex. To stabilny system "odświeżający" setki wypuszczonych lata temu modeli.

  Dean Burnett jest cenionym neurobiologiem oraz autorem bestsellera „Dlaczego rodzice tak cię wkurzają i co z tym zrobić”. W studiu Dzień Dobry TVN opowiedział o nowej książce, która w całości dedykowana jest zdrowiu psychicznemu. Porusza w niej także temat logiki psychiki. Co znaczy to sformułowanie?

  Od początku rosyjskiego ataku na Ukrainę, wiele firm stara się wspierać walczący kraj, jego armię i mieszkańców. Wsparcia udziela również firma Google, która tym razem postanowiła przekazać 43 tys. laptopów. Do kogo trafią?

  Komputery kwantowe to maszyny, które funkcjonują w oparciu o mechanikę kwantową.

  Jakie parametry są najważniejsze?

  Monitor komputerowy to bardzo ważny element. Wybierając monitor komputerowy, warto kierować się jego przeznaczeniem – inny komputer i monitor potrzebny będzie do pracy biurowej, jeszcze inny ekran komputerowy przyda się grafikowi w pracy, a inne funkcje będzie miał monitor do komputera do gier. Przedstawiamy, jaki monitor do komputera wybrać i jak podłączyć monitor do komputera, aby działał najefektywniej!

  Nad fenomenem tej gry głowią się jej fani na całym świecie. Wordle w zaledwie kilka miesięcy zdobyło ogromną popularność. Skąd wzięła się internetowa gra i jakie są jej zasady?

  Młodzi ludzie coraz więcej czasu spędzają przed ekranem komputera czy telefonu komórkowego. NFZ wspólnie z Ministerstwem Zdrowia uruchomił program pilotażowy dla dzieci uzależnionych od nowych technologii cyfrowych. Jak działa? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Dorotą Jabłońską, psychologiem klinicznym i psychoterapeutką.

  Najpopularniejsze hasła nie uchronią nas przed utratą danych. Ekspert radził w Dzień Dobry TVN, jak stworzyć zabezpieczenie, które uchroni nas przed kradzieżą np. kont w mediach społecznościowych czy wrażliwych danych.

  Jak chronić swoje pliki i dokumenty?

  Czyszczenie komputera stanowi podstawę dbania o niego. Dzięki darmowemu czyszczeniu komputera z kurzu i szybkiemu czyszczeniu komputera z wirusów nasze urządzenie będzie działać szybciej, a podczas korzystania z bardziej wymagających aplikacji komputer nie będzie się przegrzewał. Sprawdzamy, jak zrobić czyszczenie komputera.

  Oferujące wysoką mobilność notebooki i laptopy stały się rozwiązaniem, które coraz częściej wykorzystywane są w naszych domach. Mając na celu łatwiejsze (i zdrowsze) korzystanie z nich, warto sprawdzić, jak podłączyć monitor do laptopa – szybko, sprawnie i tak, aby uzyskać jak najlepsze rezultaty!

  Składanie komputera (z używanych części, nowych lub mieszanych) to konieczna czynność w sytuacji, kiedy kupujemy podzespoły osobno. Dla jednych składanie komputerów to prosta czynność, dla innych samodzielne składanie komputera jest drogą przez mękę. Jednak wcale nie musi tak być – przedstawiamy skuteczne porady składania komputera krok po kroku!

  Uzależnienie od komputera należy do grupy uzależnień behawioralnych, czyli takich, które są związane z przymusem wykonywania konkretnej czynności. Jest to problem, który dotyczy najczęściej młodzieży i dzieci. Skutki uzależnienia od komputera to pogorszenie zdrowia i relacji społecznych.

  Utrata danych komputerowych może przydarzyć się każdemu. Jak odzyskać dane z dysku twardego lub z nośnika zewnętrznego? Poznaj sposoby na bezpieczne odzyskiwanie danych. 31 marca obchodzony jest Światowy Dzień Backupu - w tym dniu warto dowiedzieć się, jak przechowywać i odzyskiwać dane.

  Framework to inaczej platforma programistyczna określana jako szkielet służący do budowy aplikacji. Framework definiuje to, co jest zawarte w aplikacji – jej ogólny mechanizm funkcjonowania. Najczęściej spotykany podczas pracy przy komputerze jest .Net Framework. To platforma programistyczna opracowana przez firmę Microsoft, która jest dostępna na systemy operacyjne Windows, począwszy od wersji Windows 98, a skończywszy na najnowszym Windows 10.

  Maszyna wirtualna to nic innego jak plik, który zachowuje się jak prawdziwy komputer. Innymi słowy, to komputer stworzony w innym komputerze.

  Współcześnie coraz częściej komunikujemy się ze sobą za pomocą maili lub internetowych komunikatorów. Niestety, mnóstwo osób ma problem ze zwrotami grzecznościowymi, zarówno w tradycyjnych listach, jak i w mailach.

  Czym są i jak zabezpieczyć dane osobowe? Dane osobowe to informacje, które pomagają w identyfikacji osoby fizycznej. Mogą być wykorzystane przez osoby trzecie w sposób niezgodny z prawem, dlatego też warto zawczasu zadbać o ochronę naszych danych osobowych.

  Podpis elektroniczny umożliwia załatwianie spraw urzędowych przez internet. Dzięki niemu można podpisać dokumenty w wersji elektronicznej, potwierdzając w ten sposób swoją tożsamość. Podpis kwalifikowany można składać za pomocą urządzeń takich jak token usb i czytnik kart usb. Uzyskanie podpisu wiąże się z zaakceptowaniem warunków umowy oraz wniesieniem stosownej opłaty. Podpis można zakupić u jednego z dostawców polskich lub jednego z podmiotów w krajach europejskich.

  Jak w prosty i szybki sposób przyspieszyć swój komputer? Na obniżanie wydajności urządzenia ma wpływ wiele czynników, jednak istnieje kilka sprawdzonych sposobów, jak temu zaradzić i przyspieszyć pracę komputera.

  Git to jeden z dostępnych systemów kontroli wersji. Na początek warto wiedzieć, że wyróżnia się trzy rodzaje powyższych systemów – lokalne, scentralizowane i rozproszone. Git zaliczamy do trzeciej grupy. Jest on oparty na architekturze P2P. Takie rozwiązanie umożliwia jednoczesną współpracę z grupami ludzi nad tym samym zadaniem. Zmiany w projekcie są szybko synchronizowane.

  Podstawki pod laptopa to rozwiązanie pod względem technicznym niezwykle proste i – jak się okazuje – całkiem skuteczne. Wyposażona w radiatory (wiatraki) podstawka chłodząca pod laptopa może obniżyć temperaturę wewnątrz komputera nawet o kilka stopni oraz zapewnić lepszą cyrkulację powietrza.

  Pojawiający się czarny ekran w laptopie lub w komputerze to częsty kłopot, który może, lecz nie musi być poważny. Nierozwiązany problem może jednak spowodować, że komputer będzie niezdolny do pracy. Jakie są przyczyny występowania czarnego ekranu?

  Zmiana tła pulpitu jest bardzo prosta i gdy chcesz mieć na tapecie laptopa czy komputera ulubiony kadr z filmu lub zdjęcie z wakacji, musisz dokonać jedynie kilku zmian w ustawieniach urządzenia.

  Udostępnienie Internetu z telefonu na inne urządzenia umożliwia tzw. tethering, czyli bezprzewodowa i przewodowa metoda korelacji. Taka metoda ma swoje wady i zalety oraz warunki, które zapewniają jej sprawność. Jak podłączyć Internet z telefonu do laptopa?

  Co to jest komputer i do czego służy? W sytuacji, gdy nie ma się jeszcze własnego komputera, brak szczegółowej wiedzy na temat tego, jak działa to urządzenie, nie jest niczym wstydliwym. W coraz bardziej zinformatyzowanym świecie, po brzegi wypełnionym nowymi technologiami, konieczne staje się jednak poznanie odpowiedzi na pytania, czym jest komputer stacjonarny, a czym np. komputer Mac.

  System operacyjny zarządza urządzeniem i jego oprogramowaniem. Jego zadaniem jest uruchamianie programów, komunikacja między użytkownikiem a elementami komputera i ochrona danych. Jakie mamy systemy operacyjne?

  Serwer komputerowy jest urządzeniem lub programem komputerowym, który umożliwia działanie innych komputerów do niego podłączonych, które nazywane są klientami. Jego głównym zadaniem jest udostępnianie informacji i innych danych potrzebnych klientom.

  Nauka zdalna ze względu na pandemię koronawirusa na dobre wpisała się w tryb życia uczniów. Komputer stał się więc niezbędnym narzędziem pracy. Dla wielu rodzin jest to problem, zwłaszcza, gdy dzieci jest kilkoro. Wniosek o wsparcie zakupu komputera można składać do 30 grudnia. Sprawdź, jakie kryteria należy spełnić, by otrzymać pieniądze.