gry komputerowe

  gry komputerowe

  Ekipa Friza, wszystko czego się dotknie, zamienia w złoto. Grupa youtuberów na początku listopada założyła spółkę. Zamierza wejść na giełdę i wypuścić na rynek przynajmniej dwie gry wideo. JR Holding wycenił firmę Ekipa Holding na 144 miliony złotych.

  Branża gier komputerowych nie tylko nie ucierpiała w czasie pandemii, ale zalicza regularny wzrost. Obecnie wartość rynku gamingowego w Polsce jest szacowana na 2,3 miliarda złotych, rocznie pojawia się 480 nowych tytułów, których przygotowanie daje pracę 10 tys. osób. Nic więc dziwnego, że zjawiskiem tym zainteresowała się nauka.

  Margaret nie raz udowodniła, że lubi zaskakiwać. Niezależnie od tego czy chodzi o nowe projekty muzyczne, niecodzienne stylizacje, czy nowości z życia wokalistki. Fani Margaret wiedzą, że po swojej idolce mogą spodziewać się nieoczekiwanego. Nie inaczej jest tym razem. Gwiazda pochwaliła się naprawdę oryginalną pasją.

  Elektroniczny sport to forma rywalizacji w grach komputerowych. Rynek e-sportu rozwija się w Polsce bardzo dynamicznie. To sprawiło, że profesjonalnych graczy jest coraz więcej. W szkołach pojawiły się nawet klasy o tym profilu. Jak wygląda nauczanie w e-klasach? Ile czasu dziennie gracze poświęcają na treningi? Czy rodzice nastoletnich e-graczy nie mają obaw, że ich dziecko uzależni się od gier komputerowych? Ile można zarobić na e-sporcie? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Aleksandra Szlachetko, eksperta rynku e-sportu i Kubę "Kubik" Kubiaka, komentatora e-sportowego.

  Światowa Organizacja Zdrowia wpisała uzależnienie od gier wideo i komputerowych na listę chorób psychicznych. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy pedagoga społecznego prof. Mariusza Jędrzejko, aby zapytać, kiedy granie staje się problemem i jak gry wpływają na mózg. Obok niego na naszej kanapie usiedli: Łukasz Bęś i Jonatan Blank z formacji Rymcerze, którzy spotykają się z młodzieżą i przestrzegają przed uzależnieniem od gier. Z jakimi problemami zmagają się młodzi ludzie, do których docierają?

  Granie w gry on-line to jeden z najnowszych sportów. Wokół gier powstała już cała infrastruktura, a sami gracze zarabiają krocie. Jak zostać e-sportowcem? Czy trzeba ukończyć specjalną szkołę? Jakie pule są do wygrania na zawodach? I jakie są jeszcze zawody są związane z grami? W Dzień Dobry TVN o branży gamerskiej opowiedzieli trener e-sportowy i komentator Kuba "KubiK" Kubiak oraz youtuber Karol Gązwa "Blowek".

  W Katowicach znajduje się Muzeum Historii Komputerów i Informatyki. Z jakich lat pochodzą eksponaty? Sprawdził to prezenter pogody Tomasz "Zubi" Zubilewicz. W jakie gry komputerowe miał okazję zagrać?

  Z roku na rok e-sport staje się coraz bardziej popularny. W ten trend starają się wpisać także szkoły, w których zaczęły powstawać klasy o profilu e-sportowym. Czego uczą się uczniowie na takich lekcjach? O rozwojowych aspektach gier komputerowych rozmawialiśmy z naszymi gośćmi: psychologiem Igorem Rotbergiem i Adamem Bugielem nauczycielem informatyki i inicjatorem stworzenia klasy e-sportowej.

  Remigiusz „ReZigiusz” Wierzgoń jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych yotuberów w Polsce. Popularność nie zawróciła mu jednak w głowie. Wykorzystuje ją w dobrym celu, biorąc udział w wielu akcjach charytatywnych. Swój kanał z video ma również jego siostra Wiktoria. Zobaczcie, co rodzeństwo mówi o sobie. ReZi i Wiktoria rywalizują ze sobą, czy współpracują?

  Co czwarta osoba na świecie jest fanem gier komputerowych. Wzrastająca popularność rozrywek sieciowych przyczyniła się do powstania sportu elektronicznego. Rywalizacja między zawodnikami odbywa się zarówno w formie rekreacyjnej, jak i na turniejach gier komputerowych. Zobaczcie, jak wyglądają takie zawody.

  Specjalistka od gadżetów – Anna Nowak-Ibisz przygotowała dla widzów Dzień Dobry TVN propozycje prezentów, które z łatwością wygrają z grami komputerowymi i bajkami w telewizji oraz jednocześnie będą sprzyjały integracji rodzinnej.

  W dzisiejszym odcinku "Rozmowy w Toku" Ewa Drzyzga porozmawia z uzależnionymi od gier komputerowych. Niektórzy rozmówcy dziennikarki przed ekranem monitora potrafią spędzić niemal cały dzień. Jakie mogą być tego konsekwencje? Jak znoszą to partnerki uzależnionych? Czy próbują ratować związek?

  Branża gier przynosi dochody 50 mld $ rocznie. Nam udało się porozmawiać z twórcami gier komputerowych. Jak wyglądały początki tego biznesu? Która gra przyniosła twórcom pieniądze i sławę?

  W filmie Piksele kosmici pod postacią bohaterów kultowych gier lat 80. XX w. atakują Ziemię wprost z kosmosu. Josh Gad i Peter Dinklage grają bohaterów, którzy chcą ocalić świat przed zagładą. Jak wspominają grę w filmie? Całą rozmowę dziennikarki Dzień Dobry TVN Anny Wendzikowskiej z aktorami zobaczycie w najbliższą niedzielę w Dzień Dobry Wakacje.

  Sport elektroniczny przyciąga, z roku na rok, większe rzesze zawodników oraz widzów, którzy, z uwagą, śledzą ich zmagania! Coraz częściej też, w tym męskim świecie, pojawiają się kobiety. Jak są traktowane "graczki"? Często słyszą, że ich miejsce jest raczej w kuchni niż przed komputerem? Czy rzeczywiście dziewczyny "grają słabiej niż chłopaki" i czy często przeklinają podczas wirtualnych rozgrywek? O kobietach w męskim świecie rozmawialiśmy z profesjonalnymi gamerkami Agnieszką Olejnik i Aliną Duraj oraz z dr Dominiką Urbańską-Galanciak, socjologiem.

  Elfy, krasnoludy, orki i inne niezwykłe postaci można było dziś spotkać dziś na rogu Marszałkowskiej i Hożej, nieopodal studia Dzień Dobry TVN. Wszystkie swoje nietuzinkowe stroje zawdzięczają Adamowi Chodaczkowi, twórcy sklepu internetowego ze zbrojami i akcesoriami do gier fantasy.