Filmy inspirowane grami komputerowymi podbijają Hollywood. Anna Wendzikowska podpowiada, które warto obejrzeć

Aktualizacja:

Od wielu lat ogromną popularnością cieszą się filmy, które powstały na bazie gier komputerowych lub są nimi inspirowane. Które obrazy zasługują na uwagę? Co warto obejrzeć? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Anną Wendzikowską, dziennikarką.

Filmy inspirowane grami komputerowymi. Co warto obejrzeć?

Jedną z najbardziej znanych postaci z gier komputerowych jest Lara Croft. Gry z jej udziałem okazały tak dużym sukcesem, że filmowcy zdecydowali się przenieść jej przygody na duży ekran. W nieustraszoną panią archeolog wcieliła się Angelina Jolie. - Warto podkreślić, że tego rodzaju produkcje powstają głównie z myślą o miłośnikach gier. Oni - bez względu na fabułę - będą chcieli go zobaczyć. Jednak, w tym przypadku udało się zbudować nową jakość i do kina poszli także ci, którzy nie interesują się grami - mówiła w Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska.
Równie dużym sukcesem okazała się ekranizacja "Księcia Persji". W bohatera gry komputerowej wcieli się wtedy mało jeszcze znany Jake Gyllenhaal. - Film "Książę Persji: Piaski czasu" jest uroczy, zabawny, pozytywny. Mimo że jest naiwny i ma nie najlepszą fabułę, to takie filmy też są w kinie potrzebne. To rozrywka w czystej postaci. Muszę przyznać, że gry nie znałam, a film bardzo mi się podobał - mówiła dziennikarka.
Na podstawie gier komputerowych powstają nie tylko filmy przygodowe, ale także horrory. Do tej grupy należy seria "Resident Evil". - Bazą dla filmów były japońskie gry komputerowe. Najbardziej popularny jest pierwszy z nich. Milla Jovovich fantastycznie ciągnie ten film - mówiła.

Film, który stał się inspiracją dla gry

Warto dodać, że to czasem film staje się inspiracją do stworzenia gry komputerowej. Tak było w przypadku filmu "Tron". - Obraz powstał w 1982 roku. To historia mężczyzny, który przedostaje się do świata wirtualnego i próbuje odnaleźć drogę do rzeczywistości. Głównego bohatera zagrał wtedy Jeff Bridges - mówiła dziennikarka.
Kilka lat później na podstawie tej historii stworzono grę komputerową. Zainspirowała ona filmowców do stworzenia drugiej części filmu. - W 2010 roku do kin trafił "Tron: Dziedzictwo". Co ciekawe, też zagrał w nim Jeff Bridges. Jednak tym razem aktor wcielił się w twórcę gry komputerowej i ojca chłopca, który utknął w wirtualnej rzeczywistości - dodała dziennikarka.
Wszystkie odcinki Dzień Dobry TVN i Dzień Dobry Wakacje znajdziesz w serwisie Player.pl.
Zobacz także:
Autor: Katarzyna Oleksik
Pozostałe wiadomości