filmy

  filmy

  Lipiec to dla fanów Spider-Mana niezwykle fascynujący czas. Na platformie HBO Max do końca miesiąca pojawi cała pajęcza kolekcja. Pięć z siedmiu filmów skupiających się wokół kultowej postaci jest już dostępnych w serwisie. A to niejedyna zaplanowana na najbliższy czas premiera.

  To pierwsza wspólna oferta kontentowa po powstaniu Warner Bros. Discovery w Polsce.

  W Sandomierzu odbywa się właśnie 19. edycja Festiwalu Filmów-Spotkań NieZwykłych. Gośćmi na imprezie są m.in. Maja Ostaszewska i Andrzej Seweryn. Jakie atrakcje - nie tylko dla dorosłych - oferuje festiwal?

  Z racji zbliżających się wakacji w Dzień Dobry TVN postanowiliśmy się przyjrzeć filmom, które w minionych latach stały się prawdziwymi hitami kinowymi. Anna Wendzikowska opowiedziała o wakacyjnych blockbusterach, wśród których prym wiodą produkcje familijne i te o superbohaterach.

  Powraca kolejna odsłona filmu o dinozaurach. Już od 10 czerwca w kinach można obejrzeć "Jurassic World Dominion". Dlaczego ta seria tak podbiła serca widzów? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała Anna Wendzikowska.

  Horrory można lubić lub nie, ale są produkcje, które zdecydowanie warto zobaczyć.

  75. Festiwal Filmowy w Cannes dobiegł końca. W tym roku zdecydowany sukces odniosły dwa polskie filmy. Nie zabrakło również akcentów nawiązujących do wojny w Ukrainie. O szczegółach w Dzień Dobry TVN opowiedziała Anna Tatarska.

  Filmy prawnicze i dramaty sądowe, to produkcje, które cieszą się ogromną popularnością, ponieważ poruszają uniwersalne tematy i dotykają spraw, które najczęściej wzbudzają kontrowersje. O najlepszych produkcjach opowiedziała Anna Wendzikowska.

  Miał 84 lata.

  Nowy Jork to bez wątpienia jedno z najbardziej filmowych miast na świecie. Wystąpił w niezliczonej liczbie produkcji, był nie tylko tłem do opowiadanych historii, ale także ich bohaterem. Które obrazy nakręcone w Nowym Jorku warto zobaczyć? O tym w Dzień Dobry TVN opowiadała Anna Wendzikowska.

  Tegoroczna edycja pobiła własny rekord.

  Aktor spędził tegoroczną zimę na planach filmowych w Turynie i w Rzymie. Nad czym pracował?

  Koniec tygodnia na Festiwalu Mastercard OFF CAMERA to mnóstwo wyśmienitych wydarzeń. Przyznanie nagród w konkursie Script Pro, nowe kino plenerowe w Nowej Hucie, aktywności w ramach Pro Industry i kilkuset gości.

  Wampiry budzą grozę, a jednocześnie fascynują, dlatego książki, seriale i filmy na ich temat cieszą się niegasnącą popularnością.

  Na które filmy zwrócić uwagę? Przedstawiamy osobistą selekcję dyrektora programowego, Grzegorza Stępniaka.

  Przypomnijmy sobie jej najważniejsze role filmowe. Z kim romansowała?

  Praca aktora nie zawsze jest lekka i przyjemna. Niekiedy przygotowania do roli wymagają wielu wyrzeczeń oraz starań. Niektóre gwiazdy Hollywood musiały nawet zmienić swój wygląd, by wcielić się w daną postać.

  Dlaczego realizacja produkcji stała pod znakiem zapytania?

  Jerzy Skolimowski to jeden z najwybitniejszych i najbardziej cenionych polskich reżyserów. Jego najnowsze dzieło "IO" zostanie pokazane podczas zbliżającego się festiwalu filmowego w Cannes. Film Skolimowskiego powalczy również o Złotą palme. Jakie jeszcze filmy zostały zakwalifikowane do konkursu głównego?

  Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom telewidzów, przygotowaliśmy zestawienie najlepszych produkcji. Oto propozycje stacji TVN i Player.pl.

  Prima aprilis to czas żartów i psikusów. Natomiast twórcy filmowi sprawiają je nie tylko 1 kwietnia. Anna Wendzikowska w piątkowym przeglądzie opowiedziała o kinie z podwójnym dnem. Które produkcje zaskakują, a może i nabierają widzów?

  Działalność takich osób od zawsze fascynowała społeczeństwo, dlatego też niektóre z nich są niezwykle popularne w popkulturze. O najsłynniejszych asach wywiadu w Dzień Dobry TVN opowiedziała dziennikarka i autorka bloga "Zwierz popkulturalny", Katarzyna Czajka-Kominiarczuk.

  Seanse filmowe mogą mieć terapeutyczną moc. Na przestrzeni ostatnich lat powstało wiele nieprzeciętnych dzieł, sprawdzających się jako skuteczne remedium na stres i troski dnia codziennego. Z ich pomocą można błyskawicznie odzyskać dobry nastrój i rozbudzić w sobie optymizm.

  "Zawsze w głównej roli jest fantastyczny aktor".

  Gala Oscary 2022 już niebawem. W czasie jej trwania zostanie wręczona statuetka m.in. w kategorii "Najlepszy film". W tym roku o to miano rywalizuje aż 10 tytułów. Najwięcej nominacji, bo aż 12, przyznano filmowi "Psie Pazury", 10 zaś otrzymała "Diuna". 

  Tak branża wyraża swój sprzeciw wobec wojny.

  Ostatnie pięć lat było czasem najbardziej owocnym w kinematografii ukraińskiej. Kino ukraińskie z roku na rok budziło coraz większe zainteresowanie międzynarodowych festiwali, krytyków filmowych oraz widzów. Jakie filmy o Ukrainie warto obejrzeć?

  Każdy dzień jest dobry, aby oglądać filmy, a Dzień Kota już w szczególności. Dlaczego? Chwila relaksu przed dobrej ekranizacji to idealna okazja, aby swojego mruczka wyprzytulać, wygłaskać i... wspólnie się wyspać. Co warto obejrzeć w Dniu Kota? Sprawdź nasze propozycje, które obe

  Niektóre aktorki i aktorzy są w stanie wiele poświęcić, by zagrać daną rolę. Jedni ścinają włosy lub je zapuszczają, drudzy tyją lub gubią kilogramy, a inni od podszewki starają się poznać środowisko swojego bohatera lub bohaterki. Sprawdź, którzy aktorzy z polskiego podwórka przeszli spektakularne metamorfozy.

  Najgorzej wypadł Bruce Willis.