Jak sztuczna inteligencja zmieni nasze życie? "Stała się całkowicie dostępna"

WOJT7771
Źródło: Dzień Dobry TVN
Sztuczna inteligencja szturmem weszła do naszego życia
Sztuczna inteligencja szturmem weszła do naszego życia
Drukowanie organów – niesamowity efekt biologizacji technologii
Drukowanie organów – niesamowity efekt biologizacji technologii
Malvertising - niebezpieczne reklamy
Malvertising - niebezpieczne reklamy
Jaka jest energia przyszłości?
Jaka jest energia przyszłości?
Dolina Krzemowa szykuje ogromną zmianę telewizji
Dolina Krzemowa szykuje ogromną zmianę telewizji
Jak się uchronić przed atakiem hakera?
Jak się uchronić przed atakiem hakera?
Tarcza, która czyni niewidzialnym
Tarcza, która czyni niewidzialnym
Cyberprzestępcy wyłudzają dane i hasła
Cyberprzestępcy wyłudzają dane i hasła
Maciej Kawecki Ambasadorem Cyfrowym UE
Maciej Kawecki Ambasadorem Cyfrowym UE
AI rozwija się w bardzo szybkim tempie. Dziś sztuczną inteligencję możemy wykorzystywać bez znajomości programowania czy analityki danych. Jak taka dostępność może wpłynąć na naszą przyszłość? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała Aleksandra Przegalińska.

Rozwój sztucznej inteligencji

Sztuczna inteligencja zaczyna być obecna w coraz większej liczbie dziedzin naszego życia. Przenika stopniowo do naszej codzienności, a to wszystko za sprawą chatu GPT i innych podobnych narzędzi. W studiu Dzień Dobry TVN prof. Aleksandra Przegalińska opowiedziała widzom, jak może wpłynąć to naszą przyszłość.

- Mamy do czynienia z niesamowitą rewolucją, bo nie tylko jest tak, że sama sztuczna inteligencja stała się przez ostatnie lata trochę mądrzejsza, w rozumieniu, o co my ją pytamy, czego my od niej oczekujemy, ale też stała się całkowicie dostępna. Czat można zapytać w języku polskim lub angielskim, nie trzeba w ogóle programować. Jest dostępna dla każdego - tłumaczyła.

Sztuczna inteligencja a codzienność

Jak działa ten system? - On się nie uczy niczego od nas, teraz kiedy my z nim rozmawiamy. Przez sześć lat był karmiony systematycznie wiedzą, przez firmę, która go postawiła, dawała mu dane z sieci. Na tej podstawie od 2021 ma swój taki silnik, do tego roku wie, co się działo na świecie - zaznaczyła ekspertka.

Dodała też, że aktualizacja wydarzeń po 2021 jest bardzo ostrożna. Prof. Aleksandra Przegalińska podkreśla, że jest otwarta na korzystanie z tego systemu, jednak należy pamiętać, że nie jest on doskonały i także popełnia błędy.

- Możemy znaleźć dla niego twórcze sposoby wykorzystania, nawet nauczyciele mogliby na podstawie takiego systemu zadawać ciekawe zadania dzieciakom [...] - opowiadała. - Rozumiem argument, że to nie jest odpowiednia zabawka dla dzieci, ponieważ pozbawia ich możliwości nauczenia się np. napisania czegoś takiego jak esej czy głos w debacie - dodała.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

podziel się:

Pozostałe wiadomości