rozwój

  W Indiach urodziło się niezwykłe dziecko. Maluch najprawdopodobniej cierpi na rzadką chorobę genetyczną, określaną mianem syndromu syreny. W miejscu nóg ma strukturę przypominającą róg lub syreni ogon.

  Jak zachować się, gdy znajdziemy go na swojej drodze?

  Społeczeństwo informacyjne to nowy wymiar rzeczywistości społecznej w XXI wieku.

  Jak nad nim pracować?

  Chemikalia mogą mieć wpływ na nasze zdrowie. Najnowsze badania przeprowadzone przez naukowców ze Szwecji pokazują, że kontakt z nimi może zaburzać również rozwój dzieci. Maluchy, których matki w czasie ciąży były narażone na kontakt z chemicznymi zanieczyszczeniami, wolniej uczą się mówić.

  "Staramy się łamać stereotypy".

  Nie wiesz, jak zachowywać się w relacjach z innymi? Masz wrażenie, że nikt Cię nie rozumie, a i Ty nie możesz pojąć, co kieruje ludźmi z Twojego otoczenia? Być może nie posiadasz niezbędnych kompetencji społecznych. Nie martw się, kształtowanie umiejętności społecznych jest możliwe!

  W 7. miesiącu ciąży rozwój płodu przebiega niezwykle dynamicznie. U malucha wykształcają się poszczególne narządy, zarysowują się kończyny, a serce, mózg i płuca pracują już na pełnych obrotach. To trudny czas dla przyszłej mamy, gdyż właśnie teraz mogą jej doskwierać uciążliwe objawy. W drugim miesiącu lekarz przeprowadza pierwsze badanie USG, które pozwoli określić, czy ciąża rozwija się prawidłowo.

  O tym, że współczesne kobiety definiuje nie tylko ich styl ale także, a może przede wszystkim ich plany, cele i marzenia nie trzeba z pewnością nikogo przekonywać. Jednak, czy moda może mieć coś wspólnego z aktywizacją zawodowową kobiet? Podczas warsztatów rozwojowych marka MODIVO udowodniła, że dba nie tylko o to, jak wyglądają jej klientki, ale też o to, jak się rozwijają.

  Te sposoby ułatwią proces komunikacji.

  Na rynku pojawiła się właśnie książka "Happy life. Sztuka odpuszczania", w której nauczycielka jogi i medytacji podpowiada, jak pozwolić sobie na bycie szczęśliwym i nauczyć się czerpać radość z codzienności. Teraz autorka, Katarzyna Bem opowiedziała o swojej pracy w Dzień Dobry TVN.

  Przemek Staroń to psycholog, kulturoznawca i Nauczyciel Roku 2018. Właśnie wydał drugą część swojego poradnika "Szkoła bohaterek i bohaterów 2, czyli jak radzić sobie ze złem". Książka ta jednak nie jest wyłącznie dla dzieci i młodzieży, ale również dla dorosłych. Autor opowiedział o niej w Dzień Dobry TVN.

  Rozstanie to bardzo trudny moment. Niestety, zdarzają się sytuacje, kiedy trzeba zakończyć związek lub małżeństwo. Początkowe chwile zauroczenia różnią się od późniejszych etapów związku, gdy nie patrzymy już na partnera wzrokiem tak samo zakochanym wzrokiem jak wcześniej.

  Jak mówi reporter Filip Chajzer, istnieje utarty stereotyp, że kiedy miasto Łódź pojawia się w mediach, to ktoś musiał coś przeskrobać. Tymczasem, kilka tygodni temu dziennikarz przyjechał do Łodzi i zupełnie jej nie poznał. Wtedy pojawił się pomysł na ten materiał. Co zmieniło się w Łodzi?

  Każdy rodzic w pierwszych miesiącach życia dziecka powinien bacznie obserwować zmiany, jakie zachodzą w jego zachowaniu i wyglądzie. Pierwszy rok to dynamiczny rozwój psycho-fizyczny niemowlaka. Ważne, żeby wiedzieć, co powinno umieć czy ile śpi 3-miesięczne niemowlę, aby odpowiednio je stymulować albo na czas wykryć nieprawidłowości rozwojowe.

  Dzień Kropki to niezwykłe święto. Jego celem jest rozbudzenie w dzieciach kreatywności, a także wzmocnienie ich pewności siebie. W Polsce święto zyskało popularność dzięki Jolancie Okuniewskiej, nauczycielce z Olsztyna.

  Udowodniono, że dotyk ma znaczący wpływ na rozwój człowieka.

  Na rynku ukazała się właśnie najnowsza książka Agnieszki Maciąg pt. "Dobrostan. O szczęśliwym, bogatym i spełnionym życiu". Była modelka pragnie, by publikacja ta uświadomiła ludziom, co jest naprawdę ważne. Chce też, by stała się talizmanem, który przyciągnie pomyślność i wszelkiego dobro. O szczegółach opowiedziała w Dzień Dobry TVN.

  Paulina Smaszcz w ostatnich latach musiała zmierzyć się z wieloma przeciwnościami losu. Rozwiodła się z mężem, straciła pracę, musiała spłacić długi, a także przeszła poważne operacje. Nie poddała się jednak i stanęła na nogi. Jak to zrobiła? Opowiedziała o tym w swojej książce pt. "Bądź Kobietą Petardą! Jak zająć się sobą i żyć świadomie".

  Wchodzenie w dorosłość nie jest proste, zwłaszcza dla młodych ludzi, którzy wychowywali się w domu dziecka. Aby ułatwić im start fundacja CHCEmisie stworzyła tzw. mieszkanie treningowe. Wychowankowie Ośrodka Wspomagania Dziecka i Rodziny w Kołaczkowie, którzy w nim zamieszkają będą się uczyć samodzielnego życia.

  Kim chcą zostać polskie nastolatki? To postanowiła sprawdzić fundacja Inspiring Girls. Z przeprowadzonego przez nią badania wynika, że wymarzonymi zawodami dla młodych kobiet w naszym kraju są youtuberka, instagramerka czy tiktokerka. Co o tym sądzą matki dziewczynek?

  Metamorfoza, praktyka i wsparcie. Fundacja "Kobiety e-biznesu" w odpowiedzi na trudną sytuację, w której na przestrzeni ostatniego roku znalazły się kobiety, organizuje program edukacyjno-rozwojowy. Założycielki fundacji podkreślają, że właśnie teraz jest idealny czas na przebranżowienie.

  O tym, dlaczego warto założyć własny biznes w Krakowie rozmawialiśmy w Dzień Dobry Wakacje z bizneswomen Justyną Janicką i Julienem Hallier, przedsiębiorcą z Polsko-Francuskiej Izby Gospodarczej, który od 15 lat mieszka w Krakowie. - My, obcokrajowcy widzimy w Krakowie potencjał na własny rozwój, bardzo atrakcyjny rynek pracy i bardzo przyjazne miejsce do życia - mówi Julien Hallier. Czy Kraków może być polską Doliną Krzemową?

  Wspólnie z Angeliką M. Talagą zastanawialiśmy się dziś w Dzień Dobry TVN jakie prezenty najlepiej wspierają rozwój fizyczny i intelektualny naszego dziecka. Jakie prezenty są odpowiednie dla dziecka w danym przedziale wiekowym? Zobaczcie.

  Do niedawna wielu rodziców sądziło, że do małych dzieci powinno się mówić jak do dorosłych. Tymczasem naukowcy z Uniwersytetu Princeton odkryli, że szczebiotanie i infantylny ton mają korzystny wpływ na rozwój mowy naszych pociech. Jak zatem należy komunikować się z małym dzieckiem? Zapytaliśmy o to gościa Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy ekspertkę z zakresu intelektualnego rozwoju dzieci Angelikę Talagę.

  Sztuka Szuka Malucha to pierwszy w Polsce Międzynarodowy Festiwal Sztuki dla Najmłodszych – dzieci od zera do pięciu lat oraz ich opiekunów. Z Barbarą Małecką, dyrektorem tego festiwalu, w Poznaniu, spotkała się dziennikarka Katarzyna Olubińska. - Dzieci są gotowe na spotkania ze sztuką w każdym wieku. Nawet te najmniejsze dzieci mogą w pełni doświadczać sztuki. I to jest takie właśnie miejsce - mówi Barbara Małecka. Jak rozwijać kreatywność u dziecka?

  Niektóre kobiety w ciąży palą i do tego uważają, że to co robią nie szkodzi ani dziecku, ani jej. Prawda jest jednak zupełnie inne. O to, jak palenie wpływa na ciążę zapytaliśmy gości Dzień Dobry TVN ginekologa i położnika dra Grzegorza Południewskiego i pediatrę dra Pawła Grzesiowskiego. Czy to prawda, że dzieci kobiet palących w ciąży są znacznie mniejsze i mniej odporne?

  W Jaworznie powstała pierwsza w Polsce sekcja jiu-jitsu dla dzieci z zespołem Downa. W Zielonych Drzwiach Anna Maruszeczko gościła: trenera Sławomira Kowalczyka oraz rodziców: Elżbietę Orzechowską-Filipczyk - mamę Kacpra oraz Michała Chromiaka - tatę Jakuba. Powiedzieli, jak powstała sekcja i co daje dzieciom trening ju-jitsu.

  Trener Rozwoju Osobistego i bloger Jan Paweł Tomaszewski spełnił swoje marzenie z dzieciństwa - odwiedził dom, w którym nakręcono kultowy film "Kevin sam w domu", choć dom nie był otwarty dla zwykłych ludzi. W studiu Dzień Dobry TVN podpowiedział, jak spełniać swoje marzenia.

  Pianino w kształcie kota, zabawka-orkiestra i mini telewizorek do nauki języka angielskiego. Jak za pomocą zabawek wyzwolić w dziecku twórczy pierwiastek i stymulować jego rozwój? W studiu Dzień Dobry TVN inteligentne zabawki zaprezentował Zbyszek Urbański.