czat

  czat

  Odpowiada prof. dr hab. n. med. Dorota Sands, kierownik Zakładu i Kliniki Mukowiscydozy, Instytut Matki i Dziecka.

  Nic tak pięknie nie zdobi pomieszczenia jak kwiaty. Szczególną popularnością cieszą się te doniczkowe, które przez długi czas dekorują wnętrza. Jak je wyeksponować, aby wyglądały efektownie i dobrze im się rosło? W Dzień Dobry TVN na pytania dotyczące kwietników odpowiedziała Maja Popielarska.

  Wątroba spełnia wiele zadań w naszym ciele. Niestety nie jest niezniszczalna. Jej złe funkcjonowanie wpływa źle na cały organizm. Jak więc sprawić, by była zdrowa latami? Jak radzić sobie z otłuszczeniem wątroby? Rozmawialiśmy o tym z dietetyk kliniczną i ekspertką kampanii "Wątroba się sprawdza", Klaudią Wiśniewską.

  FOMO to skrót od angielskiego terminu Fear of Missing Out, który oznacza lęk przed tym, że coś przegapimy, kiedy akurat będziemy poza zasięgiem Internetu. Obawa ta sprawia, że staramy się być ciągle na bieżąco, stale online. Czy FOMO może mieć negatywne konsekwencje? W Dzień Dobry TVN na ten temat rozmawialiśmy z Anną Rywczyńską, ekspertką Państwowego Instytutu Badawczego

  Rak piersi wykryty we wczesnym stadium zwiększa szanse na wyleczenie. Regularne badanie pozwala wykrywać zmiany nowotworowe na wczesnym etapie choroby, gdy możliwe jest jej skuteczne leczenie. Drogie Panie, badajcie się! O raku piersi, jego objawach i przyczynach powstawania opowiadała dr n. med. Katarzyna Pogoda, onkolog kliniczny z Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie.

  Czasem się zdarza, że wiadomości na Messengerze nie docierają do nas i czekają na odkrycie w folderze "Inne". Trafiają tam od różnych nadawców, zwykle tych, których nie ma na naszej liście znajomych. Jak działa algorytm Facebooka i w jaki sposób znaleźć ukryte wiadomości?

  Rosnąca liczba mieszkańców miast wymusza lepsze zorganizowanie przestrzeni miejskiej. Służy temu m.in. zwiększenie zasięgu sieci komórkowych oraz Internetu w miejscach publicznych, inteligentne sterowanie ruchem ulicznym, a także monitorowanie ruchu samochodowego i wykorzystania przestrzeni parkingowych. O systemach Inteligentnych Miast opowiedział Maciej Staszak - Ekspert Emitel, Wiceprezes Zarządu ds. Sprzedaży, Emitel S.A., który podczas czatu z widzami rozwiewał również Wasze wątpliwości.

  Co zrobić, aby zaszczepić w dziecku miłość do czytania? Dlaczego czytanie od narodzin jest ważne? W naszym programie gościliśmy Gabrielę Dul z Instytutu Książki, która odpowiadała także na pytania widzów na naszym czacie.

  Kilka lat temu wkroczyła na polski rynek muzyczny i szturmem go podbiła. Od początku kariery balansuje między mainstreamem, a undergroundem i cieszy się uwielbieniem fanów. Rosalie w marcu wydała płytę, lecz pandemia pokrzyżowała jej muzyczne plany. Co jednak udało się jej zrealizować w tym ciężkim czasie?

  Na scenie Dzień Dobry TVN gościliśmy Dziś Pawła Domagałę z jego hitem "Weź nie pytaj"!

  Na naszej scenie z utworem - "Nie dobiję Się Do Ciebie" wystąpiła dziś Daria Zawiałow.

  Jak rozpoznać, że nasz partner może mieć skłonności do przemocy? Jak wzmocnić poczucie własnej wartości i stawić opór? Gościem Dzień Dobry TVN była Ewelina Bazyluk, terapeutka, która pracuje z ofiarami przemocy domowej: "Nikt nie ma prawa mnie obrażać, nikt nie ma prawa mnie popychać, nikt nie ma prawa niszczyć moich rzeczy".

  Bezludna plaża czy impreza na Ibizie? Koty czy psy? Łyżwy czy rower? - to tylko kilka z pytań, które prowadzący Dzień Dobry TVN zadali Cleo. Czy planuje kupno własnego helikoptera? Kiedy znajduje czas żeby odpocząć? Na scenie Dzień Dobry TVN Cleo zaśpiewała jedną ze swoich najnowszych piosenek "Pali się!"

  Na początku października ukazała najnowsza płyta Kuby Badacha "Oldschool". Autorką niektórych tekstów jest żona Kuby, Aleksandra Kwaśniewska, między innymi utworu: „Jestem kimś”, który mogliśmy usłyszeć dziś w Dzień Dobry TVN.

  Jak godzi intensywną pracę zawodową z obowiązkami domowymi? Czym zaskoczy nas najnowsza płyta artystki? Jakie ma plany na najbliższą przyszłość? Na scenie, na czacie i na kanapach Dzień Dobry TVN - Natalia Kukulska!

  Sobotni poranek spędziliśmy w towarzystwie zespołu LemON. Od samego rana Igor Herbut odpowiadał na Wasze pytania na czacie, potem spotkał się z Kingą i Piotrem na kanapach Dzień Dobry TVN, by na koniec wspólnie z zespołem wystąpić na naszej scenie z utworem "Papier"!

  Na ich punkcie oszaleli nastolatkowie na całym świecie. W Dzień Dobry TVN - Charlie i Leo z Bars And Melody. Pod Dzień Dobry TVN - tłumy fanów. Kim są muzyczni idole dzisiejszej młodzieży? Co robią przed koncertem? Czy fani na całym świecie różnią się od siebie w zależności od kraju? Jak znajdują czas na naukę? I kto jest ich idolem? Na naszej scenie zaśpiewali singiel ze swojej najnowszej płyty „Thousand Years”.

  Na naszym dachu zespół Pectus wykonał piosenkę "Iluzja". A co zagrają na festiwalu TOP OF THE TOP? Który z nich niedawno się ożenił i kto zagrał na jego weselu? ;-) Bracia opowiedzieli również o swojej nowej płycie, którą za chwilę zaczną nagrywać. Zobaczcie o co fani spytali ich podczas czatu!

  Aleksandra Szwed wyznała w Dzień Dobry Wakacje, jej przyjaciel Marcin Przytulski przekonywał ją do śpiewania 5 lat. I w końcu mu się udało! Dziś w Dzień Dobry TVN razem wykonali wspólny singiel "Gotowi na miłość". Ola opowiedziała o tym jak powstawała piosenka i teledysk do niej. Nie rozwija się jednak tylko na polu muzycznym. Jej najnowszy projekt to warsztaty, w których łączy naukę prowadzenia biznesu z teatrem!

  Niedawno Internet żył jej maturą. Jak poradziła sobie na pierwszym tak ważnym egzaminie w życiu? Jakie są jej plany odnośnie studiów? A co z palami muzycznymi? W Dzień Dobry Wakacje Julia Wieniawa opowiedziała o tym, jak spełnia się jej muzyczne marzenie. Jakie ma plany na najbliższy rok? Na naszej scenie Julia wykonała swoją najnowszą piosenkę "Oddycham".

  Na scenie Dzień Dobry TVN: LemON z utworem "Akapit". Od samego rana Igor Herbut odpowiadał na Wasze pytania na czacie, a Magdzie i Marcinowi opowiedział o muzycznych inspiracjach, które można odnaleźć na nowej płycie zespołu.

  Kilka dni temu ukazała się debiutancka płyta Darii Zawiałow pt. „A Kysz”. Na naszej scenie artystka gościła dziś z utworem promującym tę płytę - "Miłostki". Jak Wam się podobało?

  W Dzień Dobry TVN - telewizyjna premiera nowego singla Juli - "Dobrego dnia"! Nas nastroił bardzo pozytywnie, a jak Wam się podoba?

  Na scenie Dzień Dobry TVN wystąpił dziś Kamil Bednarek z utworem "Talizman", który zapowiada nowy album artysty. Częstujcie się pozytywną energią! Kamil odpowiadał tez na Wasze pytania na czacie, opowiedział też Magdzie i Marcinowi o swoich muzycznych wyzwaniach na nadchodzące miesiące.

  Jest jednym z bardziej popularnych polskich twórców internetowych. Właśnie wydał książkę, w której opowiada o swoim życiu, tym internetowym, i tym realnym. Jaki wpływ na jego twórczość miała walka z nowotworem i dlaczego nie zależy mu na tym, by być rozpoznawanym na ulicy? Poznajcie Cyber Mariana!

  Na scenie Dzień Dobry TVN - Michał Szpak z piosenką „Tic Tac Clock” pochodzącą z płyty "Byle być sobą". Artysta spotkał się też z naszymi widzami na czacie i opowiedział o swoich planach muzycznych w rozmowie z Marcinem Mellerem.

  Dziś wieczorem zagrają dla WOŚP, a od samego rana odpowiadali na pytania widzów Dzień Dobry TVN na czacie. O co ich pytaliście? Na naszej scenie ze swoim hitem - "Tak smakuje życie" wystąpił zespół "Enej"!

  Po 5 latach przerwy ukazała się nowa płyta Comy! O tym, czym inspirowali się podczas prac nad tym krążkiem i czy nowy styl spodobał się ich dotychczasowym fanom opowiedzieli nam: Piotr Rogucki, Adam Marszałkowski i Rafał Matuszak. Od samego rana zespół urzędował też na naszym czacie i odpowiadał na wszystkie Wasze pytania! Oczywiście nie mogło się też obyć bez koncertu! Na scenie Dzień Dobry TVN: zespół COMA i telewizyjna premiera singla "Biblioteczka"!

  Gdzie, w najbliższym czasie, będzie można zobaczyć Justynę Steczkowską i w jaki muzyczny projekt jest aktualnie najbardziej zaangażowana? Artystka opowiedziała nam także o tym, jak wyglądają święta w jej domu. Od rana mieliście także okazję porozmawiać z gwiazdą na naszym czacie.

  Premiera jego debiutanckiego albumu miała miejsce w piątek 18 listopada. W studiu Dzień Dobry opowiedział nam jak łączy karierę aktorską ze śpiewaniem. Od samego rana dyżurował na naszym czacie gdzie odpowiadał na pytania internautów, a na zakończenie programu wystąpił na scenie Dzień Dobry TVN z utworem "Gdybyś była". Zapraszamy na spotkanie z Pawłem Domagałą.