Ale czy na pewno tak jest? Czy jesteśmy w pełni świadomi, jak postępować z internetowym natłokiem informacji? Co robić, by przypadkiem nie stać się czyimś narzędziem wykorzystywanym w celach niezgodnych z naszymi wartościami moralnymi i wbrew powszechnie przyjętej etyce postępowania?
O tym jak być czujnym i uważnym w sieci, a także co warto wiedzieć, i jak przeciwdziałać dezinformacji dowiecie się z reportażu PWN "Fake-Stop – zatrzymaj się, pomyśl, sprawdź", w którym wspólnie z członkami Stowarzyszenia Demagog, a także z dr Klaudią Rosińską zajmującą się naukowo identyfikowaniem fake newsów wypowiadają się również eksperci z PWN. To oni – każdego dnia – mierzą się z dziesiątkami, a nawet setkami badań i informacji, po to by wydać książki wypełnione sprawdzoną, rzetelną i naukową wiedzą. Jak to robią? Czym się kierują i jak my wszyscy możemy z tego skorzystać? Odpowiedzi na te i inne pytania, czekają na Was w podcaście stworzonym przez Gabi Darmetko, autorkę podcastu "Szalony Świat”.
Materiał powstał w ramach akcji PWN "Fake-Stop! Tylko wiarygodne źródła wiedzy".
*Akcja PWN „FAKE-STOP! Tylko sprawdzone źródła wiedzy” zorganizowana jest przy współpracy z dr Klaudią Rosińską, autorką książki „Fake news. Geneza, istota, przeciwdziałanie”, Stowarzyszeniem Rzecznicy Nauki, Krajową Reprezentacją Doktorantów, Państwowym Instytutem Badawczym NASK, Stowarzyszeniem Demagog oraz z Facetami w Kitlach.
Źródło zdjęcia głównego: Arkadiusz Warguła/Getty Images