Postanowił sprawdzić, ile wytrzyma bez smartfona. Jego wynik to dla niektórych wieczność

20230215-DDTVN-41_Easy-Resize
Źródło: Dzień Dobry TVN
Życie bez smartfona?
Życie bez smartfona?
Drukowanie organów – niesamowity efekt biologizacji technologii
Drukowanie organów – niesamowity efekt biologizacji technologii
Malvertising - niebezpieczne reklamy
Malvertising - niebezpieczne reklamy
Jaka jest energia przyszłości?
Jaka jest energia przyszłości?
Dolina Krzemowa szykuje ogromną zmianę telewizji
Dolina Krzemowa szykuje ogromną zmianę telewizji
Jak się uchronić przed atakiem hakera?
Jak się uchronić przed atakiem hakera?
Tarcza, która czyni niewidzialnym
Tarcza, która czyni niewidzialnym
Cyberprzestępcy wyłudzają dane i hasła
Cyberprzestępcy wyłudzają dane i hasła
Maciej Kawecki Ambasadorem Cyfrowym UE
Maciej Kawecki Ambasadorem Cyfrowym UE

Kiedyś telefony komórkowe służyły nam do dzwonienia i wysyłania krótkich sms-ów. Dziś wielu z nas nie potrafi sobie wyobrazić codzienności bez wielofunkcyjnego smartfona. Czy da się jeszcze żyć bez tego urządzenia?

Życie bez smartfona?

Wielu z nas nie wyobraża już sobie życia bez smartfona. Mamy tam dosłownie wszystko, a wykonywanie połączeń już dawno przestało być najważniejszą funkcją telefonu. Czy w dzisiejszych czasach dałoby się bez nich żyć? Dr Maciej Kawecki postanowił to sprawdzić. Wziął udział w eksperymencie, który polegał na zrezygnowaniu ze smartfona aż na tydzień.

W Dzień Dobry TVN opowiedział, dlaczego podjął się tego wyzwania. - W dniu Bezpiecznego Internetu, który obchodziliśmy tydzień temu chciałem zwrócić uwagę na nasze uzależnienie od telefonów komórkowych - wyjaśnił ekspert ds. nowoczesnych technologii.

Dr Maciej Kawecki wytrzymał 4 dni. Przyznał, że brak dostępu do smartfona sprawiał, że proste czynności zajmowały mu więcej czasu lub były całkowicie niemożliwe do wykonania. - Przez pierwsze trzy dni prosiłem wszystkich dookoła, żeby wyszukali mi jakąś informację. Więc to jest, mam wrażenie, pewna iluzja - zaznaczył.

- My jesteśmy dzisiaj uzależnieni od łatwego dostępu do wiedzy - podsumował.

Telefony z klawiaturą

Sprzęt, który początkowo służył tylko do prostych rozmów i krótkich sms-ów, dziś ma ogromny wpływ na naszą codzienność. Jak wyglądały pierwsze telefony? Paweł Garbaczewski może pochwalić się imponującą kolekcją klasycznych Nokii, najstarsze modele pochodzą z 1993 roku.

- Bateria wytrzymywała o wiele dłużej, ale to przez to, że zapotrzebowanie na energię było mniejsze. Telefon miał utrzymywać zasięg, monochromatyczny wyświetlacz i to wszystko. Nie sprawdzał aplikacji w tle, lokalizacji i całej masy rzeczy, które są obecne. Stąd też ten dłuższy czas czuwania - podsumował kolekcjoner.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

podziel się:

Pozostałe wiadomości