Reporterka Dzień Dobry TVN wyruszyła na ulice Gdańska z transparentem: "Przytul się".
Dlaczego mózg płata nam figle?
Po sześćdziesięciu latach polscy naukowcy jako jedyni na świecie powtórzyli eksperyment Miligrama. Dokonali tego na czele z socjologiem Konradem Majem. Badanie ma odpowiedzieć na pytanie, czy ludzie zmienili się od czasów II wojny światowej, czy rządzą nimi podobne schematy?
Dziś wielu z nas nie potrafi sobie wyobrazić codzienności bez wielofunkcyjnego smartphone.
W kolejnym odcinku cyklu Dziecinnie proste Zosia (lat 11) i Helenka (lat 8) tłumaczyły swojej babci, co wpływa na poczucie równowagi. Jakie doświadczenia przy tym zrobiły? Co pomaga w utrzymaniu równowagi?
W ramach cyklu Dziecinnie proste Monika Borecka z Centrum Nauki Kopernik powie, jakie eksperymenty można przeprowadzić z użyciem owoców. Dlaczego mandarynka ze skórką utrzymuje się na wodzie, a bez skórki idzie na dno?
Zima to oblodzone i zaśnieżone ulice, które niewłaściwe konserwowane mogą prowadzić do tragedii. Dlaczego akurat sól topi lód? W studiu Dzień Dobry TVN fizyk dr Tomasz Rożek wykonał niezwykły eksperyment. A co piasek robi z lodem?
Wystarczy balon, klej i płyta CD. Ale to nie wszystko. Pełną listę przedstawił dr Tomasz Rożek.
Zobaczcie, jak zagotowała się podłoga w studiu Dzień Dobry TVN! :-)
Doktor Tomasz Rożek i młody naukowiec Łukasz Kandefer pokazali w Dzień Dobry TVN kilka ciekawych eksperymentów. Dlaczego należy dopompować opony, kiedy robi się zimno? Co się stanie, kiedy różę wsadzimy do ciekłego azotu? Co powstanie, kiedy do azotu dolejemy gorącą wodę? I co mówią osoby tuż przed zrobieniem eksperymentu?