Rządowa aplikacja MonumentApp - do czego służy?

Źródło: Dzień Dobry TVN
11-latek stworzył własną aplikację
11-latek stworzył własną aplikację
Czy technologia nas ogłupia?
Czy technologia nas ogłupia?
Technologie w służbie ekologii
Technologie w służbie ekologii
Targi technologiczne w Dubaju - na co stawia świat?
Targi technologiczne w Dubaju - na co stawia świat?
Ciemne strony nowych technologii
Ciemne strony nowych technologii
10% młodych uważa, że jest w internetowym związku
10% młodych uważa, że jest w internetowym związku
Stworzyli prototyp kierownicy monitorującej tętno i saturację kierowcy
Stworzyli prototyp kierownicy monitorującej tętno i saturację kierowcy
Czy media społecznościowe mogą być pożyteczne w życiu dziecka?
Czy media społecznościowe mogą być pożyteczne w życiu dziecka?
Cyfryzacja Polski stale wprowadza rozwiązania w kolejnych aspektach życia. Narodowy Instytut Konserwacji Zabytków stworzył właśnie aplikację dotyczącą historii i kultury. Jak działa MonumentApp? Sprawdź szczegóły.

Narodowy Instytut Konserwacji Zabytków ułatwia zwiedzanie

Jak pokazują sondaże, aż 85% Polaków uważa ochronę zabytków za bardzo ważną sprawę. I choć zwiedzanie historycznych miejsc i zabudowań jest drugą najczęstszą aktywnością związaną z kulturą, tylko 20% respondentów doświadcza tego osobiście.

Wysoka pozycja zwiedzania w rankingu wskazuje na potencjał rozwoju tej dziedziny. W związku z tym Narodowy Instytut Konserwacji Zabytków podjął już działania promujące tego rodzaju aktywności, wprowadzając specjalną aplikację, portal internetowy i kwartalnik, które zostały częściowo uruchomione w pierwszy dzień wakacji. Prace nad nimi nadal jednak trwają.

MonumentApp - polska aplikacja o zabytkach

Połączenie informacji w wersji drukowanej, cyfrowej i tych dostarczanych za pośrednictwem aplikacji MonumentApp ma umożliwić łatwiejsze eksplorowanie zabytków większej liczbie ludzi. Dostęp do wszystkich źródeł będzie możliwy zarówno w domu, jak i w trakcie podróży. Dzięki temu łatwiej będzie planować czas wolny.

MonumentApp ma zawierać informacje na temat zabytków znajdujących się na terenie Polski i być miejscem aktywności dla użytkowników. Sami będą ją rozwijać, poprzez dodawanie zdjęć i opisów zabytków. Będzie można dzielić się własnymi odkryciami z terenu i tworzyć mapy przydatne w planowaniu eksplorowania.

Aplikacja zawiera również gotowe trasy wycieczek z podziałem na tematy, np. związane z postaciami literackimi, filmami czy serialami. Ponadto wybierając konkretny obiekt, dowiemy się, ile czasu i pieniędzy potrzeba na jego zwiedzenie.

Uzupełnieniem apki ma być strona spotkaniazzabytkami.pl. Ma dostarczać więcej informacji na temat danego miejsca, które z powodu ograniczeń aplikacji nie zostały w niej umieszczone. 

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Diana Ryściuk

Źródło: telepolis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Mariia Skovpen/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Serowe arcydzieła na talerzu Andrzeja Polana
Materiał promocyjny

Serowe arcydzieła na talerzu Andrzeja Polana