zwiedzanie

  Saint-Tropez to miejscowość i zarazem gmina we Francji, położona w południowym rejonie administracyjnym Francji na wybrzeżu Morza Śródziemnego. Co sezon przybywa tam wielu turystów spragnionych wypoczynku.

  Polinezja Francuska to aż 5 archipelagów z łącznie 150 wyspami. Jest to terytorium zamorskie Francji, dlatego obowiązuje tam właśnie ten język. Łączna powierzchnia wysp to ponad 3000 kilometrów kwadratowych. Znajdziemy tam wręcz rajskie krajobrazy – góry, piękne plaże i szmaragdowy ocean.

  Jaka jest histo­ria Zamku Kra­sic­kich i jakie sekrety kryją jego mury?

  Wyjątkowe Kobe, rzadko odwiedzane przez turystów, wyróżnia się na tle innych, azjatyckich miast. Nowoczesna architektura i duża przestrzeń sprawiają, że jest znacznie bardziej europejskie.

  Brześć to miasto, które przyciąga Polaków nie tylko bliskością granicy. Dowiedz się, z jakiego powodu!

  Pekin to stolica Chin. Okazałe miasto podzielone jest na 16 okręgów administracyjnych, wśród których znajdują się 2 powiaty i 14 dzielnic. Pekin wielokrotnie zmieniał nazwę. Znany było jako Beiping, Yanjing, a także Cambaluc. Jest to, zaraz po Szanghaju, drugie pod względem ludności miasto w Chinach.

  Michał Cessanis zabrał widzów Dzień Dobry TVN w kolejne fascynujące miejsce. W cyklu "Do zobaczenia!" pokazał jeden z najstarszych kurortów nad Bałtykiem, czyli Travemünde. Od czego warto zacząć zwiedzanie?

  O Gyeongju w Korei Południowej często się mówi, że jest to "muzeum bez ścian". Niewątpliwie należy ono do najważniejszych miast historycznych w tym kraju – doskonale zachowało się w nim bowiem wiele zabytków.

  Teodozja położona jest 160 km od Jałty, u podnóża masywu Tepe-Oba, na południowo-wschodnim wybrzeżu Krymu. Od przylądka Ilja, aż 15 km brzegu morza to płaska i szeroka plaża. Teodozja słynie ze źródeł mineralnych oraz kąpieli błotnych. Początki Teodozji sięgają VI wieku (miasto zostało założone w latach sześćdziesiątych VI wieku przez osadników greckich z Miletu). W 1783 roku car przyłączył miasto do Rosji. Teodozja nie zasłynęła z wielu zabytków, ale nadrabia pięknymi plażami, krajobrazem i unikatowym klimatem.

  Biszkek, czyli stolica Kirgistanu, nie jest częstym celem podróży Polaków – najczęściej turyści trafiają tu ze względu na piękne górskie tereny: w tym azjatyckim kraju zajmują one aż 93% powierzchni. Miasto położone jest u podnóża Gór Kirgiskich, pasma Tien-szanu. Mimo że Biszkek jest stolicą, zupełnie nie przypomina wielkich miast europejskich.

  Skalisty przylądek Horn jest najdalej wysuniętym na południe punktem Ameryki Południowej. Należy do Chile i jest częścią archipelagu Ziemi Ognistej. To rzadki cel wycieczek i wypraw ze względu na klimat i niebezpieczne położenie. Z czego słynie przylądek Horn?

  Lubeka jest położona w północnych Niemczech, niecałe 20 km od Morza Bałtyckiego. Z czego słynie i co warto zobaczyć odwiedzając to malownicze miasteczko?

  Początki Jeleniej Góry sięgają XII wieku, do dziś można podziwiać zabytki z bogatej historii miasta.

  Miasto Suzhou w Chinach bywa nazywane "Wenecją Wschodu" ze względu na sieć 24 kanałów przecinających miasto. Ma długą i bogatą historię, dzięki czemu można w nim zwiedzać malownicze zabytki.

  Yangshuo to niewielkie miasto i siedziba powiatu o tej samej nazwie w południowych Chinach. Rejon Yangshuo słynie z okolicznych krasowych ostańców.

  Costa Dorada to turystyczny region zlokalizowany w Hiszpanii, a konkretniej na terenie administracyjnym Katalonii. Jego nazwa oznacza "Złote Wybrzeże", co dobrze opisuje charakter tego miejsca, które zachwyca pięknymi plażami i słoneczną pogodą. Jakie są największe atrakcje Costa Dorada?

  Urumczi (Chiny) jest stolicą regionu Sinciang, znajdującego się na północno-zachodnich obrzeżach Państwa Środka. Posiada burzliwą historię podziałów, a jednocześnie jest jednym z najbardziej atrakcyjnych turystycznie miast w Chinach.

  Nadmorski Park Krajobrazowy to idealne miejsce na wędrówki. Odkryj, co go wyróżnia. Północne tereny naszego kraju słyną z nadbałtyckich plaż. Wielu wczasowiczów wybiera formę relaksu nad morzem. Jednak wakacje w tych rejonach nie muszą ograniczać się do opalania i kąpieli w spienionych falach

  Albania to wciąż nieodkryty przez turystów kraj położony w południowo-wschodniej Europie. Albania zachwyca dziewiczą przyrodą, pięknymi górami i ciekawą architekturą. Co warto zobaczyć w tym kraju?

  Astana to nietypowa stolica, która zadziwia zarówno nowoczesnym budownictwem, jak i okultystyczną symboliką.

  Bałchasz to jedno z piękniejszych miast w Kazachstanie, położone nad jeziorem o tej samej nazwie. Nie jest oblegane przez turystów, co do niedawna wynikało jeszcze z obowiązku ubiegania się o wizę.

  Mimo że niektórym słowo "kanton" może kojarzyć się głównie ze Szwajcarią, oznacza ono również osobne miasto, tyle że w Chinach. Kanton, czyli Guangzhou, to jedno z najpopularniejszych miast w najludniejszym państwie Azji.

  Oto największe atrakcje miasta.

  Miasto Suez usytuowane jest we wschodniej części Egiptu nad Kanałem Sueskim. Suez liczy około 750 tysięcy mieszkańców. Co warto w nim zobaczyć i jaka jest jego historia?

  Jego charakterystyczna, masywna lecz harmonijna sylwetka, otoczona strzelistymi wieżyczkami minaretów, pojawia się w każdym niemal folderze z ofertą wycieczek do Indii czy przewodnikiem po tym kraju. Nie każdy jednak wie, że Tadż Mahal to mauzoleum, a więc grobowiec, nie zaś meczet. Zwany bywa jednak świątynią miłości, ponieważ został zbudowany właśnie z jej powodu.

  Pamukkale leży w południowo-wschodniej Turcji, w prowincji Denizli. O piękno tego miejsca zadbała przede wszystkim sama natura.

  Daejeon to miasto w Korei Południowej nie tak popularne wśród turystów jak Seul czy Pusan, może jednak wiele zaoferować zwiedzającym. Podpowiadamy, gdzie w Daejeon można się zrelaksować oraz w jakim miejscu szukać miejskich atrakcji.

  Fiordy norweskie ukształtowały się w epoce lodowcowej. Od tamtego okresu praktycznie w ogóle nie uległy zmianom. Choć nie są jedynymi na świecie, to właśnie fiordy norweskie uznawane są za najpiękniejsze i najłatwiej dostępne.

  Guilin (Chiny) to stosunkowo nieduże miasto, położone u podnóży Gór Południowochińskich, przy rzece Li Jiang. Niegdyś zarówno miasto, jak i tereny te nie istniały, znajdowały się pod wodą.

  Jan Mayen jest integralną częścią tego kraju, przynależącą do okręgu Nordland.