Już 1 października wystartuje największa edukacyjno-technologiczna inicjatywa w Polsce. Mowa o piątej edycja Digital Festival. Na uczestników wydarzenia czekają konkursy, quizy, webinaria, hackathony, warsztaty i solidna porcja wiedzy na temat sztucznej inteligencji.
Cyfryzacja Polski stale wprowadza rozwiązania w kolejnych aspektach życia. Narodowy Instytut Konserwacji Zabytków stworzył właśnie aplikację dotyczącą historii i kultury. Jak działa MonumentApp? Sprawdź szczegóły.
Algorytmy mediów społecznościowych niestety nie pomagają.
Digital Festival to największa inicjatywa technologiczno-edukacyjna w Polsce. Otwiera przed nami świat nowych technologii.
Jakie są najnowsze technologie tworzone w kraju i za granicą? Kto stoi za najciekawszymi innowacjami? Jak za darmo rozwijać swoje kompetencje cyfrowe? Odpowiedzi na te pytania przynosi trwający do 10 października Festiwal Cyfryzacji. To największa inicjatywa technologiczno-edukacyjna w Polsce. Jak wziąć w niej udział?
Zaczyna się sezon urlopowy. Żeby wyjazdy były bezpieczne i beztroskie, warto zadbać o to, aby wszystkie niezbędne dokumenty mieć pod ręką. Pomogą nam w tym usługi stworzone przez Ministerstwo Cyfryzacji.
Według badań przeprowadzonych przez Uniwersytet Warszawski aż 90 proc. ankietowanych nauczycieli zadeklarowało, że na lekcjach korzysta z technologii cyfrowych, natomiast połowa uczniów twierdzi, że w ich szkole na lekcjach nie są one stosowane. A jak jest według gości Dzień Dobry TVN: nauczycielki roku 2017 Marty Florkiewicz-Borkowskiej, eksperta z Instytutu Badań Edukacyjnych prof. Krzysztofa Biedrzyckiego oraz dziennikarza i nauczyciela historii Jana Wróbla? Co uczniom i nauczycielom dają nowoczesne technologie?
Wyobraźcie sobie taką oto sytuację - dziewczyna jest gwałcona, a jej koleżanka - zamiast pomóc - transmituje to w internecie. Po co to robi? Prawdopodobnie dla "lajków" i "fejmu". Nie jest to wymyślona przez nas historia. Niestety, do takiego wydarzenia doszło niedawno w Stanach Zjednoczonych. O to, jak cyfryzacja wpływa na nasze życie zapytaliśmy gościa dzień Dobry TVN psychologa Igora Rotberga.