Messenger odmawia posłuszeństwa - raporty użytkowników
Messenger jest jednym z najchętniej używanych komunikatorów, dlatego jakiekolwiek niedogodności, które występują podczas korzystania z tego narzędzia Facebooka, utrudniają internautom przyzwyczajonym do stałego utrzymywania wirtualnego kontaktu prowadzenie codziennej korespondencji.
Od wczoraj, tj. od 8 lutego internauci dokonują zgłoszeń dotyczących awarii Messengera, które uwzględniane są m.in. w wykresach dostępnych na stronie serwisu Downdetector. Z opublikowanych tam danych, które obejmują wszystkie raporty odnotowane w ciągu ostatnich 24 godzin, wynika, że problem się nasila, ponieważ stale rośnie liczba powiadomień o nieprawidłowościach. Do tej pory w zestawieniu dobowym najwięcej skarg przyjęto w piątek, 9 lutego o godz. 15.25.
- Zgłoszenia użytkowników wskazują, że mogą występować problemy z serwisem Facebook Messenger - czytamy na wspomnianej stronie Downdetector.
Awaria Messengera - co nie działa?
Usterka Messengera ma dotyczyć głównie wersji komunikatora dostępnej w najpopularniejszych przeglądarkach internetowych. W aplikacji ponoć nie pojawiły się podobne kłopoty. Wśród głównych objawów awarii wymieniono m.in.: brak możliwości zamknięcia lub zminimalizowania otwartych już okienek czatu (co przeszkadza w prowadzeniu kilku rozmów jednocześnie oraz przeglądaniu Facebooka), brak możliwości otworzenia nowego okienka czatu mimo odebrania powiadomienia o otrzymaniu wiadomości, a także problem z dostępem do historii konwersacji.
Co ciekawe, nieprawidłowości prawdopodobnie nie ustępują ani po odświeżeniu strony, ani po jej zamknięciu i ponownym otwarciu. Z doniesień internautów można wywnioskować, że pomocne okazuje się jedynie wylogowanie z konta i powtórne wpisanie hasła. - Żenada! Nie można się połączyć z Messengera, nie można zamknąć okna czatu - komentują poirytowani użytkownicy na stronie Downdetector.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Fenomen grup dzielnicowych. Czy warto się do nich zapisać? "Właściciel zadowolony odebrał pieska"
- Nowy wariant oszustwa. "Nie ufajcie tego typu ofertom"
- Nowy łańcuszek na Facebooku. Czy dzięki temu użytkownicy będą bezpieczni?
Autor: Berenika Olesińska
Źródło: next.gazeta.pl
Źródło zdjęcia głównego: Tom Werner/Getty Images