facebook

  facebook

  W sieci pojawiły się informacje, że firma prowadząca największy portal społecznościowy będzie przechodziła rebranding. Kiedy zmieni nazwę?

  Z mediów społecznościowych korzysta obecnie 3,6 mld ludzi na świecie, a za cztery lata szacuje się, że będzie to aż 5 mld. Niedawna globalna awaria Facebooka, a także należących do niego innych aplikacji, która trwała przez ponad 6 godzin, pokazała, że wielu ludzi nie potrafi funkcjonować bez internetowych komunikatorów. Jakie powinniśmy wynieść z tego wnioski? O tym mówił Maciej Kawecki, specjalista ds. technologii.

  Internetowi oszuści opracowują różne sposoby, aby mieć dostęp do tzw. wrażliwych danych. Udaje im się to metodą przyciągnięcia uwagi. Zainteresowany użytkownik ma kliknąć w link, który rzekomo prowadzi do bardzo ciekawych, nierzadko sensacyjnych i emocjonujących materiałów. CERT Polska ostrzega, że często kryją się za tym próby przejęcia dostępu do konta na Facebooku. Czym to grozi? Warto wiedzieć nie tylko w Dzień Bezpiecznego Komputera.

  Awaria Facebooka i należących do korporacji aplikacji: Messenger, Instagram, WhatsApp, jaka miała miejsce 04.10.2021 r., była największą i najdłuższą globalną awarią tych serwisów w historii. Korzystanie z aplikacji było niemożliwe ponad sześć godzin. Ponownie zaczęły działać po północy czasu polskiego. Awaria objawiła poważny problem wielu użytkowników mediów społecznościowych.

  W poniedziałek, 4 października, bez dostępu do mediów społecznościowych było ok. 3,5 mld użytkowników. Kilkugodzinna awaria dała się we znaki internautom z całego świata, ale i akcjonariuszom serwisu, który jest jednym z największych na świecie sprzedawcą reklam internetowych. Facebook Inc. przekazał we wpisie na blogu, że za usterką stała "błędna zmiana konfiguracji".

  Instagram testował ukryty licznik lajków od 2019 roku. Wygląda na to, że wyniki testów zadowoliły twórców aplikacji. Aktualizacja zostanie wprowadzona na całym świecie i obejmie również Facebooka.

  Facebook to obecnie najpopularniejsza platforma społecznościowa na świecie. Korzystają z niej setki milionów ludzi na całym świecie. Dane 553 milionów użytkowników wyciekły właśnie do sieci. Szacuje się, że 2,6 miliona należy do Polaków. Doktor Maciej Kawecki przygotował karty, na których w prosty sposób wytłumaczy, jakie dane mogą być dla nas niebezpieczne, jeśli rzeczywiście wpadły w niepowołane ręce.

  Magda Gessler i jej mąż Waldemar Kozerawski nie dzielą się zbyt często szczegółami swojego życia prywatnego. Teraz prowadząca "Kuchenne Rewolucje” zrobiła mały wyjątek. Na Facebooku udostępniła niezwykle czuły wpis autorstwa swojego ukochanego. Nie ukrywała, że była jego słowami niezwykle wzruszona.

  Na kontach społecznościowych Donalda Trumpa pojawiło się wideo z występu prezydenta USA w porannym programie "Fox and Friends". W klipie gospodarz Białego Domu oznajmił, że może "prawie definitywnie stwierdzić", że dzieci są odporne na chorobę wywoływaną przez koronawirusa. Facebook, YouTube i Twitter usunęły filmik, tłumacząc, że łamie on zasady dotyczące szerzenia fałszywych informacji na temat Covid-19.

  Wielu z nas każdego dnia publikuje zdjęcia w swoich mediach społecznościowych. Okres wakacji jest tym, kiedy robimy to najczęściej. Wspólne wyjazdy z przyjaciółmi czy rodziną dla wielu są szansą na pochwalenie się czymś fajnym na Facebooku czy Instagramie. Okazuje się, że udostępnienie na takich zdjęciach wizerunków osób, bez ich zgody, może nas bardzo dużo kosztować. I dotyczy to zarówno wizerunków osób należących do naszej najbliższej rodziny jak i jakichkolwiek innych.

  Agnieszka Jastrzębska postanowiła dowiedzieć się kogo, na portalach społecznościowych obserwują polskie gwiazdy. Zobaczcie co zdradzili jej: Julia Wieniawa, Mikołaj Roznerski, Ewa Minge, Odeta Moro, Joanna Jabłczyńska, Marta Wierzbicka, Iwona Węgrowska, Michał Szpak i Ida Nowakowska.

  Szef facebooka - Mark Zuckerberg był przesłuchiwany w Kongresie USA w kwestii wykorzystywania danych użytkowników portalu do celów kampanii politycznych. Czego się z tych przesłuchań dowiedzieliśmy, jaka czeka nas social-mediowa przyszłość i co w kwestii danych osobowych zmieni RODO? Gościem Dzień Dobry TVN był Piotr Liwszic - specjalista ds. ochrony danych.