Mark Zuckerberg przeprosił rodziny ofiar. Zarzucono mu, że ma "krew na rękach"

Źródło: Dzień Dobry TVN
Co czyha na dzieci w Internecie?
Co czyha na dzieci w Internecie?
Czy technologia nas ogłupia?
Czy technologia nas ogłupia?
Technologie w służbie ekologii
Technologie w służbie ekologii
Targi technologiczne w Dubaju - na co stawia świat?
Targi technologiczne w Dubaju - na co stawia świat?
Ciemne strony nowych technologii
Ciemne strony nowych technologii
10% młodych uważa, że jest w internetowym związku
10% młodych uważa, że jest w internetowym związku
Stworzyli prototyp kierownicy monitorującej tętno i saturację kierowcy
Stworzyli prototyp kierownicy monitorującej tętno i saturację kierowcy
Czy media społecznościowe mogą być pożyteczne w życiu dziecka?
Czy media społecznościowe mogą być pożyteczne w życiu dziecka?
W Senacie Stanów Zjednoczonych odbyły się przesłuchania szefów największych platform społecznościowych. Spotkanie dotyczyło bezpieczeństwa dzieci w Internecie. Mark Zuckerberg, dyrektor generalny Mety przeprosił publicznie rodziny ofiar nadużyć seksualnych.

Przesłuchanie w Senacie USA

Amerykański Kongres pracuje nad zmianami w prawie, które będą dotyczyć zwiększenia bezpieczeństwa najmłodszych w sieci. Ustawa ma przeciwdziałać przestępstwom w Internecie, a także stworzyć ofiarom i ich rodzinom możliwości dochodzenia odszkodowań od platform społecznościowych.

Częścią procesu legislacyjnego było przesłuchanie. Stawili się na nim: Mark Zuckerberg (Meta), Linda Yaccarino (X), Evan Spiegel (SNAP), Shou Zi Chew (TikTok) oraz Jason Citron (Discord).

Mark Zuckerberg przeprosił

Senator Lindsey Graham stwierdził, że Zuckerberg, który odpowiada za Facebooka i Instagram ma "krew na rękach", ponieważ za pośrednictwem m.in. tych serwisów dochodzi do nadużyć seksualnych nieletnich. Z kolei senator Josh Hawley zapytał dyrektora generalnego Mety, czy chciałby przeprosić rodziny ofiar, które są obecne na sali i czy istnieje jakikolwiek powód, by nie pozywać jego firmy.

- Przepraszam was za wszystko, przez co przeszliście. Nikt nie powinien przechodzić przez to, co spotkało wasze rodziny. Dlatego tak dużo inwestujemy i będziemy nadal podejmować wiodące w branży wysiłki, aby mieć pewność, że nikt nie będzie musiał przechodzić przez takie rzeczy, z którymi musiały się zmagać wasze rodziny - powiedział Mark Zuckerberg.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images North America

podziel się:

Pozostałe wiadomości