Te zabawki pomogą dziecku przetrwać podróż. "Małe pudełka, które zrobią wielką sensację"

Autor:
Aleksandra
Matczuk
By dzieci świetnie bawiły się w podróży
By dzieci świetnie bawiły się w podróżyDzień Dobry TVN
wideo 2/6

Lato to czas podróży i dobrej zabawy. Wyjeżdżając z dziećmi warto mieć pod ręką ciekawe zabawki i gadżety, które ułatwią rodzicom skontrowanie się na dotarciu do celu lub po prostu na wypoczynku. Jakie gadżety opłaca się zabrać ze sobą na wakacje? O tym opowiedziała w Dzień Dobry TVN ekspertka ds. zabawek Magda Kordaszewska.

Zabawki i gadżety na podróż

Przed nami wakacje, które często wiążą się z dłuższymi podróżami. Wyjeżdżając z dziećmi, warto mieć pod ręką zabawki i gadżety, które umilą naszym pociechom dłuższą drogę. Dzięki nim rodzice będą mogli się zrelaksować lub po prostu skoncentrować na dotarciu do wyznaczonego celu.

Warto również przemyśleć, które z nich zabierzemy ze sobą, by wykorzystać je na miejscu. Takie rozwiązanie pomoże nam oszczędzić pieniądze. W studiu Dzień Dobry TVN ekspertka ds. zabawek Magda Kordaszewska opowiedziała widzom, czym kierować się podczas pakowania gadżetów na wakacje.

Jakie zabawki warto zabrać na wakacje?

Według ekspertki w przypadku podróży samochodem świetnie sprawdzą się sprytne quizy logistyczne i różnego rodzaju zagadki. Pytania pobudzą mózg dziecka i poszerzą jego wiedzę, jednak należy pamiętać, aby były one dostosowane do wieku i zainteresowań graczy.

Dobrym pomysłem będą też ulubione gry pociechy w wersji kompaktowej, które będzie mógł przechowywać w swoim plecaku. - To są karciane wersje znanych gier. Można się bawić w gry, które znacie i świetnie sobie z tym poradzić - wyjaśnia Magda Kordaszewska.

Na wakacje można zabrać gry foliowane, ponieważ świetnie sprawdzą się np. na plaży. Dzięki szczelnemu opakowaniu niestraszne są im ani piasek, ani woda. Wypoczynek nad morzem umilą też dmuchane zabawki - zajmują mało miejsca w samochodzie, a na plaży są jedną z najważniejszych atrakcji dla dzieci w każdym wieku.

- Dmuchańce w miejscowościach turystycznych są bardzo drogie, a jak kupimy je wcześniej przez Internet, to będą małe pudełka, które później zrobią wielką sensację - podsumowuje specjalistka.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło zdjęcia głównego: Wojciech Olkuśnik / East News

Tagi:
Prowadzący: