podróż

  Zabierasz ze sobą w podróż poduszkę, aby móc komfortowo się zdrzemnąć? A może stosujesz jeden z popularnych "lifehacków" i do poszewki wkładasz część bagażu? Irlandzka linia lotnicza zapowiada, że może wprowadzić dodatkowe opłaty za takie przyjemności. 

  "Kupiłem sobie kury, żeby zjadały węże i skropiony".

  Zgubiony bagaż to dość powszechny problem, jednak trudno wyobrazić sobie sytuację, w której linia lotnicza zawodzi wszystkich pasażerów konkretnego lotu. Do takiego incydentu doszło w niedzielę, 11 września 2022 roku. Osoby podróżujące z z Wielkiej Brytanii do Hiszpanii nie kryły zaskoczenia na widok pustej taśmy bagażowej na lotnisku. Zagraniczne media donoszą, że żadna z nich nie otrzymała swojej walizki po wyjściu z samolotu.

  Pekin to stolica Chin. Okazałe miasto podzielone jest na 16 okręgów administracyjnych, wśród których znajdują się 2 powiaty i 14 dzielnic. Pekin wielokrotnie zmieniał nazwę. Znany było jako Beiping, Yanjing, a także Cambaluc. Jest to, zaraz po Szanghaju, drugie pod względem ludności miasto w Chinach.

  Teodozja położona jest 160 km od Jałty, u podnóża masywu Tepe-Oba, na południowo-wschodnim wybrzeżu Krymu. Od przylądka Ilja, aż 15 km brzegu morza to płaska i szeroka plaża. Teodozja słynie ze źródeł mineralnych oraz kąpieli błotnych. Początki Teodozji sięgają VI wieku (miasto zostało założone w latach sześćdziesiątych VI wieku przez osadników greckich z Miletu). W 1783 roku car przyłączył miasto do Rosji. Teodozja nie zasłynęła z wielu zabytków, ale nadrabia pięknymi plażami, krajobrazem i unikatowym klimatem.

  Podróż za ocean może okazać się nie lada atrakcją dla całej rodziny. Przekonał się o tym Robert Motyka, który wraz z bliskimi wybrał się na dwutygodniową wycieczkę objazdową po Stanach Zjednoczonych.

  Niektórzy dopiero zaczynają urlop, inni idą na kompromis z napiętym grafikiem i ruszają na weekendowe wycieczki. Niezależnie, do której z tych grup się zaliczacie, książka "Polska z pomysłem. Miasta i miasteczka" jest dla was.

  Albania to wciąż nieodkryty przez turystów kraj położony w południowo-wschodniej Europie. Albania zachwyca dziewiczą przyrodą, pięknymi górami i ciekawą architekturą. Co warto zobaczyć w tym kraju?

  Pasażerka obok: "Obudził mnie krzyk. Myślałam, że ktoś umiera".

  Jak podróżnik poradził sobie z najtrudniejszym szlakiem w polskich Tatrach?

  Sendai to miasto w Japonii, które zamieszkuje ponad milion osób. Przyciąga sporą rzeszę studentów ze względu na obecność wielu uczelni wyższych i ciekawych atrakcji.

  Wielki Mur Chiński to jedna z największych fortyfikacji obronnych na całym świecie. Według China Daily jego łączna długość miałaby wynosić 8851,8 km.

  Wraz z początkiem sezonu wakacyjnego miliony ludzi wróciło do podróżowania. Niestety, media codziennie informują o chaosie na lotniskach, odwołanych lotach czy problemach z zagubionym bagażem. Od kwietnia w Europie odwołano aż kilkadziesiąt tysięcy połączeń. Reporterzy programu Uwaga! TVN podpowiadają, co zrobić, gdy lot jest odwołany, a linie lotnicze nie udzielają żadnej pomocy.

  Jan Mayen jest integralną częścią tego kraju, przynależącą do okręgu Nordland.

  Tyniec w przeszłości był niewielką wioską. W ubiegłym wieku został wcielony do Krakowa. Znany jest przede wszystkim dzięki klasztorowi benedyktynów. Jakie atrakcje warto odwiedzić w tym miejscu?

  Wybór stosownych ubrań i dodatków to ważny element przygotowania do urlopu. Wakacyjną przygodę warto rozpocząć od skomponowania stylizacji, która idealnie sprawdzi się podczas podróży. Obcisłe jeansy, elegancka garsonka i buty na wysokim obcasie to zaledwie część składników garderoby, które mogą przyczynić się do poczucia dyskomfortu podczas długiego lotu czy wielogodzinnej jazdy pociągiem. Czym je zastąpić?

  Malownicze wioski, turystycznie miasta nad morzem, a może dzikie góry? O tym, gdzie warto wybrać się w czasie urlopu, opowiedzieli nam inicjatorzy tiktokowego profilu "Pora na Wycieczkę".

  Szlaki prowadzące na Babią Górę.

  Przewodnik po przylocie miał doprowadzić dziewczynkę do czekającego taty.

  Sprawdź, jakie zasady obowiązują podczas lotniczej podróży.

  Praca w obsłudze klienta nie należy do łatwych. Poziom trudności znacząco wzrasta, kiedy wcześniej wspomniany udaje się na wakacyjny wypoczynek. Starcia z personelem pokładowym mogą przybrać nieoczekiwany obrót.

  Czasy kiedy można było ustawić zegarek według przejeżdżających przez stację pociągów minęły bezpowrotnie. Tak wynika z raportu Urzędu Transportu Kolejowego. Dlaczego pociągi w Polsce się spóźniają? O tym, jakie są prawdziwe przyczyny opóźnień powiedział w Dzień Dobry TVN ekspert ds. transportu Adrian Furgalski.

  Zobacz, jak ograniczyć ból pleców lub szyi.

  Cancun w Meksyku to miejscowość stworzona całkiem niedawno, bo w latach siedemdziesiątych XX wieku. Miejsce miało konkurować z popularnym Acapulco. Mimo niewielkiej historii, miejscowość doczekała się wielu miłośników i jest chętnie wybierana jako kierunek na wakacje.

  Wyjeżdżając z dziećmi warto mieć pod ręką ciekawe zabawki i gadżety.

  Tajlandia w dobie pandemii koronawirusa miała jedne z najbardziej restrykcyjnych sposobów rejestracji turystów i osób wjeżdżających do kraju. Spotkało się to z ogromną krytyką i wkrótce ma zostać zniesione. Kiedy zmienią się zasady wjazdu do Tajlandii?

  W większości krajów obostrzenia związane z koronawirusem zostały już poluzowane lub zdjęte. We Włoszech zmiany dotyczą obowiązku noszenia maseczek. Do kiedy będą obowiązywać nowe zasady?

  Przygody braci można zobaczyć w reportażach, które przygotowali z podróży. O kilku z nich, także tej szczególnie trudnej dla rodziny i bliskich, Marcin Prokop opowiedział w Dzień Dobry TVN.

  Magda Lassota przemierza Stany Zjednoczone przerobionym przez siebie minivanem i sprawdza, czy znana nam z książek i filmów Ameryka istnieje. O swoim projekcie i podróży opowiedziała w Dzień Dobry TVN.

  Każdy rodzic wie, że organizacja podróży z dzieckiem - zwłaszcza pierwszej - nie należy do łatwych zadań. Od czego zacząć planowanie wakacji? Jak przygotować się do wyjazdu? Oto porady blogerki Natalii Sitarskiej, które warto wcielić w życie.