Nowe metody nauczania
Justyna Filipiak jest pedagogiem. Prowadzi terapie logopedyczne, zajęcia dla dzieci i szkolenia dla rodziców. W mediach społecznościowych opowiada o metodach nauczania, które stosuje w swojej pracy. Cechuje je przyjacielskie, empatyczne i partnerskie podejście wobec podopiecznych.
Jej zasady mogą zaskoczyć niektórych opiekunów, bo jak sama podkreśla, kieruje się 9 własnymi założeniami, które jej zdaniem są niezbędne, by zmienić na lepsze podejście do nauczania i wychowania uczniów. Co to za zasady? Pedagog opisała je w nowym nagraniu udostępnionym na TikToku.
9 zasad młodej nauczycielki
Uczniowie Justyny Filipiak mogą pić na lekcji tyle, ile chcą i nie muszą martwić się, że ktoś ich za to upomni. Problemu nie ma też ze zdrowymi przekąskami - oczywiście nie mogą one szeleścić, by nie rozpraszać innych. Oprócz tego podopieczni nie muszą nosić butów w sali czy pytać o wyjście do toalety, choć mają obowiązek poinformować, że na moment opuszczają klasę.
@same.swoje #szkola #edukacja #wychowanie #oswiata #nauczycielka #nauczyciele #nauczyciel #uczniowie #polskaszkola #edukacjawczesnoszkolna
♬ Storytelling - Adriel
Nauczycielka czasami celowo robi błędy przy tablicy, by sprawdzić czujność uczniów i nauczyć ich, by nie bali się zwracać uwagi na cudze błędy. Nie zmusza dzieci do podchodzenia do tablicy, jeśli nie chcą lub nie czują się pewnie w danym temacie. - Przychodzą do niej tylko osoby chętne i gotowe, by coś rozwiązać - powiedziała w nagraniu. Dzieci siedzą w małych grupach, a na pracę w zespole poświęca 80 proc. czasu trwania zajęć.
Film opublikowany przez pedagożkę wzbudził zachwyt internautów.
- "Kandydatka na ministra edukacji. Przydałaby się taka osoba, która w końcu wprowadziłaby normalne zasady", "Czy ty jesteś prawdziwa? Marzenie mieć takiego nauczyciela", "Zawsze najgorsze były zakazy wychodzenia do WC oraz picia, powodowało to jedynie ból brzucha", "Masz super podejście do uczniów" - czytamy w komentarzach.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Nowa moda w przedszkolach mocno poróżniła rodziców. "Robią wyścigi, kto da więcej"
- Co należałoby do obowiązków Rzecznika Praw Ucznia? "Problemy są wielorakie"
- Angelika Wątor jest w ciąży. "Szczęście mnoży się, gdy je dzielimy"
Autor: Aleksandra Matczuk
Źródło: TikTok
Źródło zdjęcia głównego: GettyImages/Image_Source/TikTok/okiempedagoda