Bartek Dajnowski postanowił sprawdzić, jak brak rozpraszaczy i czas spędzony w męskim towarzystwie wpływa na oceny.
"Szkoły Pełne Talentów" to jedna z akcji podejmowanych przez Lidl Polska w ramach promocji zdrowia oraz zaangażowania w dialog, która trwa od 2 września do 31 października. W szkołach dzieci i młodzież uczą się, ale także odkrywają swoje talenty. Co jeszcze warto wiedzieć o tym przedsięwzięciu i jak placówki oświatowe mogą z niego skorzystać?
Czego lepiej nie dawać na koniec roku szkolnego?
Co warto wiedzieć o świadczeniach urlopowych?
Poszkodowani są uczniowie i nauczyciele kilku szkół.
Uczniowie nie mają wątpliwości.
Jej założenia zachwyciły internautów.
Jaka jest jego idea?
Uczniowie pewnego liceum w Stargardzie jeszcze długo będą pamiętać ten wieczór. 23 lutego odbyła się ich studniówka, którą pomógł zorganizować za darmo znany z TikToka DJ Marcin Woźnicki. Akcja, której podjął się muzyk przerosła wszelkie oczekiwania, a na zabawie pojawili się zaskakujący goście.
Zabawy ruchowe dla dzieci w żłobku są równie ważne, jak te muzyczne, plastyczne czy językowe.
Podwyżki dla nauczycieli to gorący temat, który powraca do mediów regularnie od kilku miesięcy. Jak się okazuje - nie każdy z pedagogów otrzyma tak wysokie wynagrodzenie, jak było mu to obiecywane.
Jakie są "za" i "przeciw" takiego rozwiązania?
"Wyraźny awans w światowym rankingu".
O czym jeszcze warto dziś wiedzieć?
Sprawdź na stronie Dzień Dobry TVN.
Rząd przyjął już projekt budżetu na 2024 rok.
W ostatnich dniach w polskich mediach dominują głównie wiadomości z zakresu polityki. Nie inaczej było w newsach przedstawionych w Dzień Dobry TVN przez dziennikarza TVN24. Radosław Mróz powiedział m.in. o wizycie Donalda Tuska w Brukseli, przejmowaniu ministerstw przez nowy rząd i zmianach zapowiadanych przez szefową edukacji Barbarę Nowacką. Nie zabrakło także informacji na temat konsekwencji dla Grzegorza Brauna i ponownym zapaleniu w Sejmie świec chanukowych.
Radosław Mróz przekazał najświeższe informacje z kraju i ze świata. Dziennikarz TVN24 powiedział o brakujących szczepionkach przeciwko COVID-19, programie 800 plus, który ma ruszyć od 2024 roku, a także podwyżkach dla nauczycieli. Co jeszcze się działo?
"Kondycja psychiczna młodzieży jest katastrofalna".
Dziennikarka TVN24 Dagmara Kaczmarek-Szałkow przybliżyła widzom Dzień Dobry TVN najważniejsze informacje z poniedziałku, 25 września.
Od 15 do 29 września trwa kampania społeczna "Szkoła przyjazna dla autyzmu". Jej filarem są osobiste świadectwa osób w spektrum autyzmu i ich rodzin, które pozwolą nam wszystkim lepiej zrozumieć, z czym mierzą się na co dzień i jakiego wsparcia potrzebują. Jak wygląda edukacja ich okiem? O tym opowiedzieli nam Jan Gawroński, założyciel i koordynator Klubu Świadomej Młodzieży Fundacji AutismTeam oraz Sylwia Kowalska, ekspertka edukacji włączającej, koordynatorka Społecznego Pogotowia Interwencyjnego.
Już we wrześniu w wybranych szkołach, rozpocznie się pilotaż projektu "Programowanie = Nasz drugi język". Pomysłodawcą programu jest Miron Mironiuk, założyciel firmy technologicznej, która korzystając ze sztucznej inteligencji podbija światowe rynki. - Programowanie to wielka szansa - powiedział podczas rozmowy w studiu Dzień Dobry TVN.
"Wcale nie przeczy to dobrej organizacji i dyscyplinie".
Nie wszyscy uczniowie i uczennice z radością myślą o spotkaniu z rówieśnikami i nauce. Jak ich wesprzeć?
- Panowie i Panie, Nauczyciele pokażcie, jak należy się ubrać na ważne uroczystości - zaapelowała dr Irena Kamińska-Radomska.
"Nie jesteśmy kozami, żeby jeść kwiaty".
Chłopczyk zmarł dwa dni później w szpitalu.
Uczeń jednej z dolnośląskich szkół miał zostać uderzony w twarz przez nauczyciela po tym, jak wpadł na niego na korytarzu. Dyrektorka szkoły nie zawiadomiła kuratorium ani nie zawiesiła wuefisty w obowiązkach.