Magdalena Fręch kończy przygodę z Australian Open. Ma jednak powody do radości

Źródło: Dzień Dobry TVN
Najważniejsze newsy w Dzień Dobry TVN
Najważniejsze newsy w Dzień Dobry TVN
Najważniejsze newsy w Dzień Dobry TVN
Najważniejsze newsy w Dzień Dobry TVN
Najważniejsze newsy w Dzień Dobry TVN
Najważniejsze newsy w Dzień Dobry TVN
Magdalena Fręch odpadła z Australian Open 2024. Mimo przegranej w czwartej rudzie turnieju polska tenisistka ma powody do radości. Trzy wygrane mecze dają jej awans w światowym rankingu. O szczegółach opowiedziała Marta Kuligowska, dziennikarka TVN24. Jakie jeszcze newsy przekazała?

Australian Open 2024. Magdalena Fręch przegrała z Coco Gauff

Magdalena Fręch ma za sobą udany tydzień. Polka po raz pierwszy dotarła do czwartej rundy Australian Open. Tenisistka odpadła z turnieju po przegranej z Coco Gauff.

- Amerykanka wygrała z Polką w dwóch setach 6-1, 6-2, a kolejnym największym zaskoczeniem turnieju w ostatnim dniu była przegrana Igi Świątek w trzeciej rundzie wielkoszlemowego turnieju - powiedziała w studiu Dzień Dobry TVN Marta Kuligowska.

Mimo przegranej Magdalena Fręch ma powody do radości.

- Łodzianka może być zadowolona z tegorocznego występu w Melbourne, ponieważ trzy poprzednie zwycięskie mecze dają jej wyraźny awans w światowym rankingu. Jest też dobra informacja dla polskich kibiców. W 1/8 Australian Open zagra Hubert Hurkacz - przypomniała dziennikarka TVN24.

Newsy z Polski i świata

W niedzielnym programie dowiedzieliśmy się również o kolejnych środkach odblokowanych przez Komisję Europejską. - 76 miliardów euro to pieniądze z unijnych funduszy strukturalnych, które niebawem popłyną do Polski. Koalicja rządząca podkreśla, że fundusze potrzebne są m.in. na inwestycje samorządowe czy transformację energetyczną - tłumaczyła Marta Kuligowska.

Podano także więcej konkretów w sprawie podwyżek dla nauczycieli. - Ministerstwo Edukacji Narodowej podało, o ile w tym roku wzrosną ich wynagrodzenia. Dla nauczycieli mianowanych i dyplomowanych podwyżki będą na poziomie 30 proc. O 33 proc. wzrosną wynagrodzenia dla nauczycieli początkujących. Podobnie wzrośnie też minimalna stawka wynagrodzenia zasadniczego - dodała dziennikarka.

Poznaj więcej newsów w naszym materiale wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. 

Zobacz także:

Autor: Aleksandra Matczuk

Źródło zdjęcia głównego: ddtvn

podziel się:

Pozostałe wiadomości