tenisistka

  tenisistka

  Naomi Osaka zapaliła znicz 32. letnich igrzysk olimpijskich w Tokio. Do ostatniej chwili nazwisko osoby, która wykona ten zaszczytny gest, było trzymane w tajemnicy. Wcześniej największą sportową imprezę na świecie otworzył cesarz Japonii Naruhito.

  Mijają dwa tygodnie, odkąd Iga Świątek wygrała prestiżowy turniej Roland Garros. To pierwszy wygrany Szlem w karierze 19-latki. O niebywałym sukcesie i najbliższych planach rozmawialiśmy z jej ojcem Tomaszem Świątkiem i trenerem Piotrem Sierzputowskim. Iga Świątek miała być gościem naszego programu. Jednak wczoraj miała kontakt z prezydentem Andrzejem Dudą, który - jak się okazało - jest zarażony koronawirusem. Jak czuje się tenisistka?

  Nie słabną emocje po fantastycznym występie Igi Świątek na French Open. W sobotę 19-latka pokonała w finale Sofię Kenin i jako pierwsza Polka wygrała turniej Wielkiego Szlema. Dzięki temu zwycięstwu awansowała w rankingu WTA na 17. miejsce. O jej karierze i poczynaniach sportowych rozmawialiśmy z komentatorem tenisa Markiem Furjanem oraz Ksawerym Ostrowskim, który od 4 lat prowadzi fan club tenisistki.

  W tegorocznym Wimbledonie polska tenisistka Magda Linette przegrała po bardzo zaciętym meczu z reprezentantką Kazachstanu Julią Putincewąz. Było to czwarte spotkanie tych tenisistek. Trzy poprzednie wygrała Linette. Co się stało, że tym razem nie dała rady? Magda zajmuje obecnie 80. miejsce w rankingu WTA. Jak ocenia swoje szanse na zbliżenie się do pierwszej dziesiątki najlepszych zawodniczek? Tenisistę gościliśmy w Dzień Dobry Wakacje.

  Maja Chwalińska choć ma dopiero 14 lat, już teraz swoimi umiejętnościami prześciga starsze o kilka lat rywalki. Dzięki swojej technice jest porównywana do Agnieszki Radwańskiej. Maję oraz jej tatę, Tomasza Chwalińskiego gościliśmy w studiu Dzień Dobry TVN. Jak wygląda ich codzienność? W jaki sposób młoda tenisistka łączy treningi z obowiązkami szkolnymi? I kto jest jej największym wzorem w tenisie?

  Gość Dzień Dobry TVN Magda Linette to wschodząca gwiazda światowego tenisa. Pierwszy raz na korcie stanęła w wieku 6 lat. W tym roku awansowała do setki najlepszych zawodniczek na świecie. Obecnie jest na 70. miejscu. Z polskich zawodniczek wyprzedza ją już tylko Agnieszka Radwańska. Jaka jest jej tajna broń? Trzymamy kciuki za Magdę.