Australian Open

  Australian Open

  Długo wyczekiwany turniej wielkoszlemowy Australian Open rozpoczął się w nocy z 7 na 8 lutego. Cała Polska trzyma kciuki za naszą tenisistkę - Igę Świątek, która bez większego problemu awansowała do drugiej rundy. Triumfatorka ubiegłorocznego French Open na otwarcie w Melbourne pokonała Holenderkę Arantxę Rus 6:1, 6:3. W Dzień Dobry TVN o formę zawodniczki zapytaliśmy Tomasza Świątka, tatę tenisistki oraz Joannę Sakowicz–Kostecką, tenisistkę i komentatorkę sportową.

  Iga Świątek wraz ze swoim sztabem wyjechała do Australii na turniej Australian Open. Niestety ekipa zaraz po przylocie odesłana została na obowiązkową kwarantannę. Mimo ciężkich warunków młoda tenisistka nie poddaje się i codziennie trenuje, by nie wyjść z formy. Daria Abramowicz, psycholog młodej tenisistki opowiedziała nieco więcej o przygotowaniach i towarzyszących emocjach.

  EKSTRA | Zobaczcie całą, niepublikowaną w programie, rozmowę z Angelique Kerber sensacyjną zwyciężczynią Australian Open 2016. W finale pokonała Serenę Williams. Przed tym sukcesem niewielu wiedziało, że ta śliczna blondynka, która reprezentuje Niemcy, świetnie mówi po... polsku. Okazuje się bowiem, że Angelique jest z pochodzenia Polką. Po turnieju tenisistka zamierza wypocząć w rodzinnym Puszczykowie. Wśród przedstawicieli mediów oczekujących na nią na lotnisku w Poznaniu była również dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska. Dlaczego Angelique nie gra dla Polski? Czy ma amulety, które przynoszą jej szczęście? Czy Agnieszka Radwańska gratulowała jej zwycięstwa?

  Angelique Kerber w finale Australian Open pokonała Serenę Williams, która była faworytką spotkania. Angelique jest teraz na ustach całej Polski. Co w czasie meczu czuła jej najbliższa rodzina? Jakie towarzyszył im emocje chwilę po zwycięstwie? Z dziadkiem tenisistki rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry Katarzyna Jaroszyńska.

  Po przegranym meczu Agnieszki Radwańskiej z Venus Williams w Australian Open, Martina Navratilova, która od niedawna współpracuje z naszą tenisistką, skrytykowała jej grę. Co dokładnie powiedziała legenda tenisa o Agnieszce? Kogo bardzo obruszyły jej słowa? Czy Navratilova cały czas wierzy w Agnieszkę? Porozmawialiśmy o tym z dziennikarką Dzień Dobry TVN Agnieszką Jastrzębską.